Duotas startas dumblo valymo įrenginių statybai(3)

2013-11-29 12:43
Žydrūnės Jankauskienės nuotrauka

Kapsulė su laišku ateities kartoms įbetonuota būsimo statinio pamatuose. Žydrūnės Jankauskienės nuotrauka

Lapkričio 26-ąją į bendrovės „Tauragės vandenys“ valymo įrenginių teritoriją Ližiuose rinkosi garbūs svečiai. Susitikimas skirtas projekto „Tauragės dumblo apdorojimo įrenginių statyba“ statybos darbų pradžiai paženklinti – į objekto pamatus įbetonuota kapsulė su laišku ateities kartoms.

UAB ,,Tauragės vandenys“ spalio 21 dieną gavo leidimą pradėti  Europos Sąjungos lėšomis finansuojamo projekto „Tauragės dumblo apdorojimo įrenginių statyba“ statybos darbus. Juos Tauragėje atlieka akcinė bendrovė „Panevėžio statybos trestas“ su jungtinės veiklos partneriu UAB „Arginta“. Darbai atliekami pagal „Dumblo tvarkymo Lietuvoje investicijų programą“.

 – Šiandien – istorinis momentas. Naujai statomuose dumblo apdorojimo įrenginiuose Ližių kaime bus kompleksiškai tvarkomos nuotekos ir utilizuojamas visas Tauragės regiono (Skaudvilės, Jurbarko, Pagėgių, Šilalės, Kvėdarnos nuotekų valyklų) dumblas. Pradėjus veikti naujiems dumblo perdirbimo įrenginiams  sumažės dumblo kiekis, jį bus saugiau kaupti, dings nemalonūs kvapai, atsiras galimybė išgauti biodujas ir efektyviai jas panaudoti, išgaunant šilumą ir elektros energiją, – kalbėjo UAB „Tauragės vandenys“ direktorius Eduardas Anulis.

Jis pakvietė rajono merą Praną Petrošių, darbų rangovo atstovus pasirašyti laišką ateitiems kartoms, kurį visi drauge įdėjo į specialią kapsulę ir įbetonavo į būsimųjų statinių pamatus. Laiške sakoma, kad šie būsimieji statiniai leis išsaugoti švaresnę aplinką tiek Tauragėje, tiek Lietuvoje.

„Mums rūpi, kad gamta būtų kuo mažiau teršiama, o išdžiovintas dumblas būtų naudojamas kaip kuras. Todėl pradėdami statybas dedame kertinį akmenį ne tik į šio pastato pamatus, bet ir į švaresnės Lietuvos perspektyvą. Nuo šios statybos pabaigos dumblas bus pūdomas, sausinamas ir džiovinamas. Išgautos biodujos naudojamos šilumos ir elektros energijai gaminti“, – rašoma įbetonuotame laiške.

Šis projektas finansuojamas iš Europos Sąjungos Sanglaudos fondo ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšų. Darbus šiame statybos objekte manoma užbaigti iki 2015 metų sausio 1 dienos.

Skaityti komentarus (3) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras