Už dalyvavimą gerumo akcijoje teko susimokėti(33)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2013-12-31 07:50

Renaldo Malycho nuotrauka

Jau tapo įprasta, kad bent kartą per metus, prieš didžiąsias metų šventes, žmonės skuba daryti vienas kitam gera. Kasmet atsiranda gerumo akcijas inicijuojančių asmenų ar įmonių. Tačiau antrus metus Tauragės radijo inicijuota akcija „Padovanok gyvūnams Kalėdas“, regis, organizuojama ne gerumui, o savanaudiškumui patenkinti. Akcijos metu, į kurią buvo įtrauktos ir kelios gyvūnų priežiūros reikmenimis prekiaujančios įmonės, iš akcijos organizatorių sulaukė netikėto akibrokšto – už tai, kad radijo eteryje skamba jų įmonių pavadinimai, teks susimokėti.

Kalėdos – gerumo metas

 

Būtent tokia fraze akcijos iniciatoriai šiemet kreipėsi į tauragiškius. „Tauragės radijas tęsia tradiciją ir rengia akciją „Padovanok gyvūnams Kalėdas“. Artėjant gražiausioms metų šventėms visus gyvūnų mylėtojus kviečiame prisijungti prie akcijos ir mažomis, kasdieninėje veikloje reikalingomis dovanėlėmis išpildyti didžiules augintinių svajones. Padovanokite gyvūnams reikalingų priemonių iš AKVATAU parduotuvės Tauragėje, J.Tumo-Vaižganto g. 120-71, ir L.Grigalavičiaus veterinarijos vaistinės, įsikūrusios Sandėlių g. 2, Tauragėje. Perkant priemones ir pašarą beglobiams gyvūnams bus suteikta nuolaida visoms jūsų perkamoms prekėms“, – buvo skelbiama akcijos plakate. Teksto apačioje buvo nurodytas Tauragės radijo komercijos direktorės Lidijos Kalvanaitės-Tamošaitienės mobiliojo telefono numeris.

 

Akcija gyvūnams ar organizatoriams paremti?

 

Toks klausimas iškilo gyvūnų mylėtojams ir šiemet akcijoje nusprendusiems dalyvauti veterinarams. Pasirodo, dar akcijai nepasibaigus joje sutikę dalyvauti veterinarai gavo „geradarių“ – Tauragės radijo priminimus nepamiršti sumokėti už reklamą radijo eteryje. Prisistatyti nepanoręs (redakcijai pavardė ir vardas žinomi – aut.past.) vyras tikino savo akimis matęs vienam akcijos dalyvių atsiųstą elektroninį laišką.

– Jame buvo rašoma, kad įmonė, sutikusi dalyvauti akcijoje, galimai turėjo papildomo pelno. Todėl verslininkas buvo raginamas kuo skubiau sumokėti, jeigu neklystu, 300 litų. Kiek žinau, tokius laiškus gavo abu akcijos dalyviai – plakate nurodytų prekybos taškų savininkai. Kyla pagrįstas klausimas, kam ši akcija iš tiesų organizuojama: kad paremtume gyvūnus ar kad verslininkai  paremtų Tauragės radiją, – dėstė mūsų skaitytojas.

Jo žiniomis, abu verslininkai vienbalsiai tvirtino, kad apie tokį jų apmokestinimą prieš prasidedant akcijai nebuvo nė kalbos ir kad už tokią pinigų sumą kiekvienas jų beglobiams gyvūnams galėjo nupirkti maisto mažiausiai pusmečiui.

 

Nenori nemalonumų

 

Redakcijos žiniomis, prieš metus vykusi to paties iniciatoriaus organizuota paramos gyvūnams akcija irgi atsigręžė prieš pačius akcijos dalyvius. Viena veterinarijos gydytoja sakė, kad už tariamą reklamą akcijos metu ji turėjo pakloti 200 litų, kitas veterinaras paneigė mokėjęs, bet patvirtino daugiau Tauragės radijo organizuojamose akcijose nedalyvausiąs. Tas pats pašnekovas pridūrė žinąs, kad ir šiemet akcijos dalyviai buvo apmokestinti. Viešai pasisakyti šie du pašnekovai nepanoro – nenori galimų nemalonumų.

 – Sakykime, kad pernai viskas praėjo gerai. Pamirškime, kas buvo, nekilnokime senų istorijų, – su šypsena sakė tauragiškis.

Linas Grigalavičius, šiųmetės akcijos dalyvis, išgirdęs klausimą, kaip vertina Tauragės radijo iniciatyvą ne tiek remti beglobius gyvūnus, kiek susirinkti pinigus už tariamą paslaugą, suskato gintis pats ir ginti Tauragės radijo:

 – Negavau jokio reikalavimo sumokėti. Tai – apkalbos. Aš į tai nesivelsiu. Normali akcija. Viskas vyksta sklandžiai: surinkome apie 100 kg maisto.

 

Sumokėjo, nors skolingas nesijautė

 

AKVATAU vadybininkas Remigijus Overlingis patvirtino informaciją: jie ne tik gavo raginimą sumokėti, bet ir sumokėjo už reklamą, kurios nė neprašė.

 – Esu sąžiningas verslininkas. Sumokėjau. Tiesa, nebuvo parašyta, kiek pinigų reikia duoti už reklamą. Tik nesuprantu, kodėl akcijos organizatoriai apie tai, kad teks mokėti, prieš prasidedant akcijai nekalbėjo. Klausė tik, ar sutinkame dalyvauti. Sutikome. Maniau, kad šiemet bus kitaip nei pernai. Mat pernai tokia pat akcija vyko pas kitus veterinarijos gydytojus. Jau tada sakiau, kad ne taip reikia organizuoti, kad geriau patiems už tuos pinigus maisto ar reikmenų gyvūnams nupirkti, o ne organizatorius šelpti. Belieka tik apgailestauti, kad antrus metus pinigai nukeliauja ne gyvūnams, parama beglobių taip ir nepasiekia. Todėl ir aš kaip pernykštis akcijos dalyvis Tomas Bartušis sakau: daugiau ne, šioje akcijoje kaip tarpininkas nedalyvausiu. Geriau tiesiogiai sušelpsiu beglobius gyvūnus. Ar žinote, kiek maisto būtų gavę gyvūnai už tuos 300 Lt, kurie nukeliavo į akcijos organizatoriaus – Tauragės radijo – sąskaitą?  Vien tik aš asmeniškai būčiau galėjęs beglobius gyvūnus maitinti mažiausiai pusmetį. O dabar gyvūnams „dovanotos“ Kalėdos yra vos 20 kg pašaro. Mano galva, reikėtų labiau pasistengti dėl tų, kam reikia pagalbos, – sakė R.Overlingis.

 

Nieko nežino

 

Tauragės radijo komercijos direktorė Lidija Kalvanaitė-Tamošaitienė, kurios komentaro paprašiau, buvo daugiau nei sutrikusi: iš pradžių tikino manęs negirdinti, po to – kad nesuvokia, kas čia skambina, o galiausiai paprašė paskambinti kitą kartą:

 – Vienas akcijos dalyvis yra išvykęs į užsienį. Su juo šiuo metu ir iki šventinio laikotarpio pabaigos bus neįmanoma susisiekti, o antras buvo žadėjęs užeiti į Tauragės radiją, pasidalinti įspūdžiais apie akciją. Todėl nežinau, kas kiek ir ko surinko. Susiskambinkime kitą savaitę, nes kol kas neturiu ką pasakyti, – atsakė Tauragės radijo komercijos direktorė.

Skaityti komentarus (33) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras