Ponų medžioklė Tauragės miškuose nuskambėjo visoje šalyje(10)

Birutė SLAVINSKIENĖ | birute@kurjeris.lt

2013-12-13 11:04

Renaldo Malycho nuotrauka

Pastaruoju metu nuolat į skandalus įsiveliantis Seimo narys, Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas, Antikorupcijos komiteto narys Bronius Bradauskas vėl atsidūrė dėmesio centre. Į užkietėjusį medžiotoją nesumokėjus mokesčio už nušautą žvėrį pirštu dūrė konservatorius Seimo narys Jurgis Razma. Žiniasklaida praneša, kad toje medžioklėje dalyvavo ir generalinis urėdas Benjaminas Sakalauskas. Tauragiškiams įdomiausiai tai, kad ši medžioklė vyko Tauragės miškuose.

Susidomėjo ministras

Gavęs prieštaringą informaciją apie me­džiok­lės ypatumus, ap­lin­ky­bes panoro išsiaiškinti B.Bradausko bičiulis Ap­lin­kos mi­nis­tras „tvar­kie­tis“ Va­len­ti­nas Ma­zu­ro­nis.

„Ar jums žinoma apie vieno Seimo nario medžioklę spalio mėnesį Tauragės komerciniuose medžioklės plotuose, nušautą elnią ir nesumokėtus apie 15 tūkst. litų? Ir ko buvo imtasi norint, kad ta istorija neiškiltų į viešumą?“ – per Vyriausybės valandą Seime aplinkos ministro V.Mazuronio paklausė konservatorius Jurgis Razma.

Ministras patikino nebuvęs informuotas apie tokį incidentą ir pažadėjo, kad jeigu ši informacija pasitvirtins, Seimo narys bus nubaustas.

Spaudoje cituojami B.Bradausko žodžiai, esą jis nežinojęs, kieno ten klubas. „Mane ten bendrapartietis pakvietė“, – sakė jis, tačiau jo įvardinti nepanoro. „Negaliu be jo sutikimo skelbti jo pavardės. Bet jis to klubo narys“, – teigė B.Bradauskas.

Pakvietė tauragiškis

„Tauragės kurjeris“ išsiaiškino, kad ponai iš sostinės į medžioklę atvyko Tauragės miškų urėdijos vyriausiasis miškininkas, socialdemokratas Antanas Gaudiešius.

– Taip, buvau B.Bradauską pasikvietęs, – neneigė A.Gaudiešius. – Mes seni pažįstami, ne kartą esam kartu medžioję. Kartais susiskambinam. Jis vis juokais paklausdavo, kada į medžioklę pakviesiu. Tai ir pakviečiau. Sakiau, nori vienas atvažiuok, nori draugų atsivežk.

Pasak A.Gaudiešiaus, B.Bradauskas yra neseniai išrinktas Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininku, o Tauragės medžiotojai tai draugijai priklauso. Taigi pasikviesti naują pirmininką – tqm tikras draugiškumo gestas.

– Prieš tai draugijai vadovavo Rimantas Benetis, jį tada irgi buvome pasikvietę, – prisiminė A.Gaudiešius.

Jo nuomone, į medžioklę kviečiami tik draugai. Ir jos metu visai nebūtina ką nors nušauti – smagu tiesiog pabendrauti, pabūti gamtoje. 

Pažeidimų nerasta

Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis kreipėsi į pavaldžias institucijas, norėdamas išsiaiškinti, ar spalį Tauragės rajone medžiojo Seimo narys, ar jų medžioklės metu nustatyta aplinkos apsaugos įstatymų pažeidimų ir ar sumokėta už paslaugas.

„Gavau atsakymus, ir mane jie tenkina. Dokumentai rodo, kad jokia „ponų“ medžioklė Tauragėje nevyko. Medžioklėje iš tiesų dalyvavo Seimo narys Bronius Bradauskas, bet gyvūno jis nesumedžiojo. Medžioklės dokumentai tvarkingi, medžioklė nevyko komerciniuose plotuose, nes tokių paprasčiausiai toje vietoje nėra“, – teigė aplinkos ministras V. Mazuronis.

Vėliau pasklido papildoma informacija, kad tos pagarsėjusios medžioklės metu vienas Seimo narys ir aukštas pareigas einantis Aplinkos ministerijos sistemos pareigūnas nušovė elnią ir briedį. Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentas pranešė, kad Tauragės rajone vyko medžiotojų klubo „Sakalas“ organizuota medžioklė, kurioje dalyvavo Seimo narys Bronius Bradauskas ir generalinis urėdas Benjaminas Sakalauskas. Medžioklės metu buvo sumedžioti briedžio ir tauriojo elnio patinai. Pastarąjį sumedžiojo B.Sakalauskas. B.Bradauskas medžioklėje nieko nesumedžiojo. Medžioklė vyko teisėtai, medžioklės dokumentai ir licencijos tvarkingos, aplinkosauginių pažeidimų nenustatyta.

Skaityti komentarus (10) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras