Kitą savaitę sulauksime rimtesnių šalčių(2)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2013-12-08 12:56
Žydrūnės Jankauskienės nuotrauka

Miesto gatvės šį savaitgalį – sunkiai įveikiamos ir pavojingos. Autorės nuotrauka

Penktadienį staiga prasidėjusi tikra žiema, artimiausiu metu trauktis neketina. Taip skelbia Lietuvos sinoptikai. Kelininkai, savo ruožtu, įspėja – eismo sąlygos išlieka sudėtingos.

Lietuvos automobilių kelių direkcija nuo penktadienio nuolat vairuotojus ragina laikytis saugaus, o ne maksimaliai leistino važiavimo greičio. Šiandien, 13 val., išplatintame pranešime minima, kad sudėtingiausios eismo sąlygos šiuo metu Šalčininkų, Trakų ir Skuodo rajonuose. Čia siautė arba tebesiaučia pūga, todėl ant kelio gali pasitaikyti pripustytų ruožų. Likusioje šalies dalyje magistralinių ir krašto kelių dangos šlapios arba padengtos šlapiu sniegu, didesnio intensyvumo rajoninių kelių dangos daug kur provėžotos, vietomis padengtos šlapiu sniegu. Mažesnio intensyvumo rajoniniai keliai padengti privažinėtu sniegu, dėl gausiai iškritusio sniego keliuose vis dar yra slidžių ruožų.

Ne išimtis – ir Tauragės miestas, kurį kerta keli valstybinės reikšmės keliai. Miesto seniūnijos prižiūrimos gatvės – dar pavojingesnės: kai kurios jų padengtos suvažinėto sniego sluoksniu, kai kurios – provėžotos.

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį Tauragei pasisekė – pustymas praėjo visai greta: daugiausiai pustė Šilutės ir Vilkaviškio rajonuose, Jurbarko rajone formavosi plikledis.

Dėl užgriuvusių oro sąlygų be elektros energijos liko tūkstančiai gyventojų. Nors AB LESTO jau penktadienį gyventojus ramino, kad gedimai yra šalinami, Tauragės rajono Kęsčių kaimo gyventojai šeštadienį jau trečią parą elektros dar neturėjo. Šiandien LESTO informavo, kad didžiajai daliai vartotojų (daugiau nei 20 tūkstančių) energijos tiekimas iki šeštadienio vakaro elektros energijos tiekimas buvo atstatytas. Tačiau elektros energijos, LESTO duomenimis, ir šiandien dar neturi apie 2000 vartotojų visoje Lietuvoje.

„Nors elektrikų brigados dirbo ir per naktį elektros energijos tiekimas dar nebuvo atnaujintas maždaug 500 vartotojų Tauragės ir Pagėgių rajonuose. Darbus tęsia 132 brigados. Skaičiuojama, kad joms liko pašalinti apie 400 gedimų. Planuojama, kad sekmadienį elektros energijos tiekimas, jei nesutrukdys oro sąlygos, bus atnaujintas didžiajai daliai be elektros energijos likusių vartotojų. Tačiau pavieniais atvejais gali likti gyventojų, kuriems elektros energijos tiekimas bus atstatytas tik pirmadienį“, - informuoja AB LESTO atstovas spaudai Ernestas Naprys.

AB LESTO atsiprašo klientų dėl gamtos stichijų sukeltų nepatogumų ir kiek įmanoma operatyviau šalina gedimus.

Jei gyventojai, gavę SMS žinutę apie atstatytą elektros energijos tiekimą, elektros energijos vis dar neturi, jie turėtų nedelsdami telefonu 1802 registruoti papildomus gedimus – būna situacijų, kad pašalinus vieną gedimą, papildomų gedimų lieka kitose tinklo dalyse.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad šįvakar ir naktį Tauragėje numatomi krituliai. Snigti pradės 18-19 val. Daugiausiai sniego sulauksime apie vidurnaktį. Sniegas nesiliaus visą naktį. Tik paryčiais sniegų pradės keisti lietus. Stipriausi vėjo gūsiai (iki 10 m/s) taip pat numatomi apie vidurnaktį. Vėliau vėjas rims. Oro temperatūra šiąnakt mažai keisis – laikysis apie 0-2 laipsnius šalčio. Šaltukas žada spustelti antradienio rytą, maždaug apie 8 val. oras ims šalti ir termometro stulpeliai spėriai leisis žemyn. Apie vidurdienį sulauksime 4 laipsnių šalčio, apie 18 val. - 6 laipsnių, 21 val. - 8 laipsnių, o naktį į trečiadienį termometras rodys 10 laipsnių šalčio. Sinoptikų duomenimis, Tauragėje kol kas tai bus pati žemiausia temperatūra.  

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras