Gesinti gaisrus vis sudėtingiau(1)

Margarita RIMKUTĖ | margarita@kurjeris.lt

2013-05-17 06:10

Renaldo Malycho nuotrauka

Šiuo metu Tauragės apskrities priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje, apimančioje Tauragės, Šilalės, Pagėgių ir Jurbarko rajonus, dirba 179 ugniagesiai-gelbėtojai. Trūksta 20–30 ugniagesių. Nedžiugina ir ugniagesių technikos amžius: nors į gaisrus vykstanti mūsų miesto gaisrinės technika gana nauja, kai kurioms kaimų gaisrininkų komandų autocisternoms jau per 40 metų.

Respublikinė žiniasklaida skelbia, jog Lietuvoje katastrofiškai trūksta ugniagesių gelbėtojų. Kaip rašoma „Lietuvos ryte“, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente dėl pinigų trūkumo yra 660 laisvų darbo vietų, iš viso tarnyboje dirba apie keturi tūkstančiai ugniagesių. Tauragė, Šilalė, Pagėgiai ir Jurbarkas turi 179 ugniagesius-gelbėtojus, galėtų priimti dar 20–30 ugniagesių. Tauragėje, situacija gana gera: miesto gaisrinėje galėtų dirbti 4 gaisrininkais daugiau. Tauragės APGV viršininko Mindaugo Mikutavičiaus teigimu, vienoje Tauragės gaisrinėje budinčioje ugniagesių komandoje turėtų būti 13 gaisrininkų, šiuo metu yra 11.

Tauragės APGV viršininkas prognozuoja, kad miesto gaisrinėje metų pabaigoje turėtų trūkti tik 11-os, nes keletas jau mokosi Ugniagesių gelbėtojų mokykloje ir vasaros pradžioje pradės darbą, dar keli užvakar išlaikė egzaminus ir ugniagesiais ims dirbti nuo šiandien. Tačiau, pasak M.Mikutavičiaus, kur kas didesnis rūpestis slegia kaimuose dirbančius ugniagesius – trečdalis jų dėl lėšų trūkumo verčiami eiti nemokamų atostogų. Pasak jo, visuomenės saugumas neužtikrinamas. Kaimuose dirbančias ugniagesių komandas išlaiko rajono savivaldybė, o šiai Vyriausybė ugniagesių išlaikymui skiriamą finansavimą kasmet mažina.

– Kaimo ugniagesių komandoje budi vairuotojas ir ugniagesys. Anksčiau gaisrus padėdavo gesinti geranoriški kaimo žmonės. Dabar jaunų vyrų kaimuose nėra, kilus gaisrui nėra kam padėti, – pasakojo M. Mikutavičius.

Ir ugniagesių technika savo amžiumi nedžiugina: kai kurios kaimų gaisrinių autocisternos gamintos 1968 m.

Skaityti komentarus (1) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras