Bičiuliai iš Rydštato – dosnūs kaip visada(3)

Birutė SLAVINSKIENĖ | birute@kurjeris.lt

2013-05-31 08:45
Arnoldo Vydmanto nuotrauka

Delegacija iš Rydštato –  Tauragės ligoninėje. Arnoldo Vydmanto nuotrauka

Nors svečiai iš Vokietijos Rydštato miesto Tauragėje per 20 draugystės metų tapo savi, jų visada laukiama, jų sutikimui kruopščiai ruošiamasi. O ir rydštatiečiams kelionė į Tauragę visada tampa išskirtiniu įvykiu. Čia būdami jie stengiasi aplankyti ir pradžiuginti savo dėmesiu visus pažįstamus.

Šiemet vokiečių delegacijoje buvo 27 nariai, tarp jų – Rydštato burmistras Werner Amend, Tauragės bičiulių draugijos Vokietijoje pirmininko pavaduotojas Jorg Klassen, pora iš Hamburgo Sabine ir Gerdt Šrioder.

Šiemet jų vizitas buvo neeilinis – Tauragės dienų metu pasirašyta atnaujinta bendradarbiavimo sutartis tarp miestų. Laukdami svečių, Vokietijos bičiulių draugijos Tauragėje nariai parengė turtingą viešnagės programą, kurioje – smagūs renginiai, naujos pažintys ir išvykos.

Svečiai susipažino su kaimyniniu Šilalės rajonu – aplankė Šilalę, Vytogalą, Upyną, Girdiškę, Bijotus, o popietę praleido „Bizonų rančoje“ Kelmės rajone.

Svečiai buvo susitikę su rajono meru Pranu Petrošiumi.

Švč.Trejybės bažnyčioje aukotos Šv.Mišios už 20 metų besitęsiančią Tauragės ir Rydštato draugystę, svečiai dalyvavo miesto šventės renginiuose. Sekmadienį jie lankėsi Druskininkuose, pirmadienį – Kėdainiuose, antradienį lankė socialinius objektus: vaikų globos namus „Šaltinėlis“, reabilitacijos centrą-mokyklą „Pušelė“, Tauragės ligoninę.

Pasak Viliaus Petrausko, Vokietijos bičiulių draugijos Tauragėje pirmininko, tokį norą svečiai pareiškė patys. Jie visada domisi, kaip gyvena tie, kuriems jie ne kartą yra padėję. Svečiai visur buvo labai šiltai sutikti, „Šaltinėlio“ ir „Pušelės“ vaikai jiems buvo parengę programėles, apdovanojo savo rankų darbeliais. „Pušelės“ vaikai svečiams įteikė pačių sukurtus keramikos dirbinius, išdegtus specialioje krosnyje, prie kurios įsigijimo prisidėjo ir vokiečiai.

Svečiai pasidžiaugė, kad visos šios įstaigos puikiai tvarkosi, gražėja ir darosi patogesnės. Ypač didelį įspūdį jiems paliko Tauragės ligoninė, kurioje jie apžiūrėjo baigiamą įrengti Fizioterapijos ir reabilitacijos skyrių – ten bus pati naujausia technika, vonios, baseinai.

Visoms aplankytoms įstaigoms svečiai įteikė pinigines aukas. „Pušelei“ tam tikrą pinigų sumą įteikė Patrik Fiederer, atstovaujantis Šv.Laurencijaus ordinui. Kiekvienai iš aplankytų įstaigų asmeninę auką skyrė ir S. ir G.Šrioder. Svečiai išreiškė viltį, kad, nors ir kuklios, jų aukos taps akstinu pradėti naujus projektus.

– Surengėme bendrą abiejų draugijų posėdį, aptarėme tolimesnius planus, – pasakojo V.Petrauskas. – Esame pakviesti 2014 m., kai bus minimas partnerystrės sutarties pasirašymo 20-metis, atvykti į Rydštatą.   

Vizitas baigėsi atsisveikinimo vakaru Mažonuose.

Pasak V.Petrausko, vizitas svečiams paliko labai gerą įspūdį. Jie pastebėjo daug pasikeitimų – miestas puikiai tvarkomas ir vis gražėja. Išvykdami vokiečiai dėkojo už šiltą priėmimą ir gerai  praleistą laiką.

Skaityti komentarus (3) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras