Lietuvos viešųjų įstaigų šiluma – Pagėgių komunalinio ūkio rankose(2)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2013-06-27 09:54
Renaldo Malycho nuotrauka

Renaldo Malycho nuotrauka

2013 m. gegužės 29 d. aplinkos viceministras tvarkietis Almantas Petkus paskyrė UAB Pagėgių komunalinį ūkį vykdyti centrinės perkančiosios organizacijos funkcijas pagal Klimato kaitos specialiosios programos priemonę „Biokuro katilų iki 500 kW galingumo įrengimas visuomenės pastatuose“. Viešosioms įstaigoms katilus, kurių vertė gali siekti 20 mln. litų, pirks nedidelė Pagėgių įmonė. Seimo narys Kęstutis Masiulis abejoja tokio sandorio skaidrumu. „Tvarkiečių“ lyderiai tikina, kad šioje istorijoje burbulas pučiamas be priežasties.

K.Masiulis kreipėsi į Valstybės kontrolę, Viešųjų pirkimų tarnybą ir kitas valstybės institucijas dėl Aplinkos ministerijos galimai neskaidraus Klimato kaitos specialiosios programos milijoninių lėšų patikėjimo Pagėgių savivaldybės įmonei. Politikas pastebi, kad „Pagėgių įmonės metinė apyvarta vos perkopia 1 mln. litų, o darbuotojų tėra apie 30. Tai – duobkasiai, kūrikai, santechnikai, tvarkytojai. Pats įmonės direktorius Bronius Vaitkus yra įgijęs veterinarijos techniko išsilavinimą. Todėl kyla didelių abejonių, ar Pagėgių įmonė yra pajėgi kvalifikuotai, skaidriai ir kompetentingai vykdyti tokį pirkimą. Ar nėra tai tik priedanga kontroliuoti pirkimą“.

UAB Pagėgių komunalinio ūkio 100 proc. akcijų priklauso Pagėgių savivaldybei. Bendrovė verčiasi karšto, šalto vandens, šilumos tiekimu, kanalizacijos priežiūra, nuotekų šalinimu, traktoriaus nuoma ir teikia duobkasių paslaugas.

K.Masiuliui abejonių sukėlė tai, kad visi šioje istorijoje veikiantys asmenys: ministras Valentinas Mazuronis, viceministras A.Petkus, Pagėgių meras Virginijus Komskis, UAB Pagėgių komunalinio ūkio vadovas B.Vaitkus yra „Tvarkos ir teisingumo“ partijos nariai. Kokiais kriterijais remiantis yra pasirinkta būtent Pagėgių įmonė? Ar skaidriai bus įvykdyti pirkimai?

Aplinkos ministras V.Mazuronis Seimo nario interesą pasveikino ir viešoje erdvėje komentavo, kad Pagėgių savivaldybė tik pasirašys centralizuotai Komunalinio ūkio pirktų mažųjų biokuro katilų sutartis, o patys katilai jau yra paskirstyti 20-čiai savivaldybių.

Kalbintas Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis sakė komentuoti šios istorijos negalįs:

– Nieko konkretaus nežinau. Girdėjau tik iš nuogirdų, kad analogiškas atvejis yra ir Mažeikių savivaldybėje. Šiuo klausimu patarčiau kalbinti Pagėgių savivaldybės vadovus, – patarė parlamentaras.

Pagėgių savivaldybės meras V.Komskis buvo kalbesnis:

– Masiulis yra Masiulis. Norėčiau jį pakviesti į svečius, kad jis įsitikintų, jog provincijoje ne viskas taip blogai, kaip jis tikina. Pavyzdžiui, UAB Pagėgių komunalinis ūkis organizuoja pirkimų labai daug ir itin didelės apimties. Tokių pirkimų net savivaldybėje nėra buvę, kokius atlieka ši įmonė. Tad nereikėtų nuvertinti provincijoje dirbančių specialistų. Kas dėl replikų apie direktoriaus išsilavinimą, galiu pasakyti, kad ne direktorius pirkimus vykdo. Tam yra samdomi darbuotojai. Ir tikrai pirkimus organizuoja ne duobkasiai ar kūrikai, kaip replikuoja Seimo narys K.Masiulis. Nemenka darbuotojų dalis pas mus važinėja iš aplinkinių rajonų: Tauragės ir Šilutės, – aiškino Pagėgių savivaldybės meras.

Pasak pašnekovo (tą patį yra kalbėjęs ir ministras V.Mazuronis – aut.past.), organizuoti pastarąjį pirkimą buvo siūlyta ir kitoms savivaldybėms, bet niekas nesutiko. V.Komskio žiniomis, Pagėgių komunalinis ūkis projekto vykdymui ketina samdyti specialistų komandą. Tačiau meras įsitikinęs, kad iš projektinių lėšų į įstaigos „kišenę“ (o tuo pačiu ir į savivaldybės biudžetą) niekas „nenubirs“. Centralizuotas pirkimas, pasak V.Komskio, yra sudėtinga ir atsakinga procedūra.

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras