Finansinės ataskaitos patvirtintos urmu(4)

Birutė SLAVINSKIENĖ | birute@kurjeris.lt

2013-06-25 13:33
Raimondos Alysienės nuotrauka

Tarybos narei Ivetai Skurvydienei kilo klausimų dėl M.Mažvydo pagrindinės mokyklos finansinės ataskaitos. Raimondos Alysienės nuotrauka

Savivaldybės tarybos posėdyje buvo numatyta tvirtinti biudžetinių įstaigų 2012 m. finansines ataskaitas. Nors dėl kai kurių įstaigų ataskaitų opozicijai kilo abejonių ir siūlyta jų netvirtinti, prieš vėją papūsti nepavyko – balsų dauguma jos patvirtintos.

Buvo numatyta patvirtinti iškart 37 Tauragės rajono savivaldybės biudžetinių įstaigų 2012 metų finansinių ataskaitų rinkinius.

Tarybos nariui Dariui Stankui abejonių sukėlė Savivaldybės socialinių paslaugų centro ataskaita. Pasak jo, kuriant naują jo padalinį – Moterų krizių centrą – prireikė nemažų investicijų, tačiau iki šiol jame buvo apgyvendinta viena ar dvi moterys.

– O ar daug konferencijų surengta Nakvynės namų konferencijų salėje? – domėjosi tarybos narys.

Socialinių paslaugų centro direktorė Nijolė Navickienė gynė savo vadovaujamą įstaigą:

– Centras skirtas krizių įveikimui, o ne apgyvendinimui. Kad mažai moterų apgyvendinamos centre – sėkmingo darbo su tomis šeimomis rezultatas. Neturime tikslo apgyvendinti kuo daugiau. Juo labiau, kad dabar jau veikia Smurto artimoje aplinkoje įstatymas.

Moterų krizių centro veiklą gyrė ir tarybos narė Birutė Jokšienė.

Direktorę užtarė ir meras Pranas Petrošius:

– Geriau jau tegu būna tuščios patalpos, kad tik šeimose ramu. Čia kaip gaisrinė ar ligoninė – jos turi būti, bet geriau, kai jų neprireikia.

Tarybos narė Iveta Skurvydienė teigė pastebėjusi netikslumų Martyno Mažvydo pagrindinės mokyklos finansinėje ataskaitoje, joje trūksta kai kurių dokumentų, ir siūlė jos netvirtinti. Mokyklos direktorius Vidas Misiūnas pripažino, kad netikslumų ir nesklandumų su finansine ataskaita būta:

– Buvo ir tokių situacijų, kai buvo sąmoningai neįrašyta, neužfiksuota... – sakė jis ir suskubo paaiškinti, kad trūkstama ataskaita jau parengta, tik nespėta jos išsiuntinėti tarybos nariams.

Pasak jo, pagal Audito ir kontrolės tarmybos išvadas kreditiniai įsiskolinimai buvo maždaug 100 tūkstančių litų. Dabar jie jau panaikinti.

M.Mažvydo pagrindinės mokyklos buhalterei yra pareikšti įtarimai dėl šimtatūkstantinių lėšų iššvaistymo.

Nors tarybos opozicija siūlė ataskaitas, dėl kurių suabejota, atidėti kitam posėdžiui, o ir apskritai susipažinimui su jomiss skirti daugiau laiko, 6 balsais prieš ir 16 už finansinės Savivaldybės įmonių ataskaitos patvirtintos.  

Skaityti komentarus (4) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras