Balskų užtvankos vanduo gal ir šiemet liks neišleistas(3)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2013-06-21 09:16
Renaldo Malycho nuotrauka

Teismo įpareigota bendrovė, pasak mero, apie Balskuose numatomus darbus jau nekalba. Renaldo Malycho nuotrauka

Balandžio viduryje Savivaldybės administracija pranešė, kad pagaliau rengiamasi Balskų užtvankos statinių remontui. Taip esą teismo paraginta nutarė kauniečių bendrovė „Hidroenergija“. Tačiau iki šiol nei Savivaldybė, nei aplinkosaugininkai iš kauniečių jokios informacijos dėl darbų pradžios nesulaukia.

Ir pavasarį, ir dabar rajono meras Pranas Petrošius aiškino, kad iniciatyvą remontuoti užtvanką šįkart pademonstravo UAB „Hidroenergija“. Tiesa, ne savo noru, o teismo nurodymu. Galbūt tai ir yra pagrindinis veiksnys, dėl ko darbai iki šiol ne tik nepradedami, bet ir neplanuojami.

– Nuo pavasario, kai gavome informacijos, kad UAB „Hidroenergija“ 2013 metais ketina atlikti kapitalinį Balskų užtvankos hidrotechnikos komplekso remontą, iki dabar jokių papildomų duomenų negavome. Palaikyti glaudų ryšį su bendrove patikėta konkrečiam Savivaldybės administracijos darbuotojui. Teiraujuosi asmeniškai kiekvieną dieną – atsakymo nėra. Tai labai keista, nes, kaip minėjau anksčiau, iniciatyvą remontuoti statinius bei dėl to visiškai tvenkinyje išleisti vandenį rodė įvardinta kauniečių bendrovė, – komentavo meras.

Nedaug ką galėjo pasakyti ir Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Tauragės rajono agentūros vedėjas Romas Jurgelionis. Pareigūnas minėjo su UAB „Hidroenergija“ atstovais bendraujantis tiesiogiai, bet konkretaus atsakymo, kada bus Balskuose pradėti darbai, kada ketinama nuleisti vandenį, negauna.

– Kai kalbėjausi apie galimybę vandenį Balskuose nuleisti šią vasarą, pašnekovai man atsakė, esą gali būti, jog vandens apskritai nenuleis ir darbų nepradės. Jų žodžiais, tokia tikimybė yra 50:50, –  atvirai sakė aplinkosaugininkų vadovas Tauragėje.

Pavasarį R.Jurgelionis minėjo, kad vienas iš UAB „Hidroenergija“ darbų yra gauti Aplinkosaugos departamento leidimą vandeniui nuleisti. Vandens lygis Balskų tvenkinyje turėtų būti nužemintas  iki altitudės 45,0 m. Mero teigimu, teismas UAB „Hidroenergija“ darbus atlikti įpareigojo per 6 mėnesius. Tad apsispręsti užtvankos nuomininkams laiko liko nedaug.

Skaityti komentarus (3) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras