Skalūnų priešininkai rankų nenuleidžia(9)

„Tauragės kurjerio“ inform. | info@kurjeris.lt

2013-04-20 11:13

Skalūninių dujų gavybos priešininkai surengė spaudos konferenciją.

Pasipiktinę politikų pasyvumu, nenoru paisyti mokslininkų, nepriklausomų specialistų, ES politikų perspėjimų dėl planuojamų išgauti skalūninių dujų keliamos grėsmės aplinkai ir žmonių sveikatai, žemaičiai Vilniuje, BNS patalpose, surengė spaudos konferenciją „Skalūninių dujų gavyba – reali grėsmė aplinkai“.

Spaudos konferencijoje dalyvavo naftos ir dujų gavybos inžinerijos magistras (praktikas) Vytautas Švanys, Tauragės rajono Žygaičių bendruomenės pirmininkas Jonas Nairanauskas, Lietuvos žaliųjų judėjimo pirmininkas Rimantas Braziulis, Šilutės jungtinio demokratinio judėjimo pirmininkas Rimantas Jaruškevičius, sambūrio ,,Būkime vieningi“ koordinatorius Vaidas Lekstutis, Seimo narys Linas Balsys ir kiti.

J.Nairanauskas konferencijoje perskaitė kreipimąsi į valdžios institucijas dėl skalūninių dujų žvalgybos ir gavybos stabdymo. Kalbėta apie konkrečias grėsmes geriamajam ir paviršiniam vandeniui, kraštovaizdžiui ir žalą žemės ūkiui bei žmonių sveikatai, jei bus pasirinktas „Chevron“ kompanijos naudojamas hidraulinio laužymo būdas. Vietos bendruomenių ir visuomeninių judėjimų atstovai nurodė, su kokiomis problemomis jie susiduria jau dabar ir kokiais metodais veikia „Chevron“ kompanijos dukterinė įmonė UAB „LL investicijos“, o kompanijos, kurios jau išgauna naftą ar rengiasi dujų gavybai, nenori bendrauti ir teikti informaciją vietos bendruomenėms. Buvo atvejų, kai į gyventojų privačias valdas atlikti seisminius tyrimus ateina kitų tautybių asmenys, apie tai neinformavę ar oficialiai neįteisinę savo veiksmų. Gyventojai mato, kaip apylinkėse atsiranda gręžiniai su visa įranga, tačiau informacija apie numatomą veiklą jiems nepateikiama.

Žemaitijos bendruomenių atstovai kreipimąsi dėl skalūninių dujų žvalgybos ir gavybos stabdymo įteikė Ministro Pirmininko padėjėjui Viliui Kavaliauskui, nunešė ir į Prezidentūrą.

Skaityti komentarus (9) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras