Patvirtintas ilgalaikės plėtros dokumentas (0)

Birutė SLAVINSKIENĖ | birute@kurjeris.lt

2013-04-26 07:15
Birutės Slavinskienės nuotrauka

Kai kuriems tarybos nariams atrodė, kad už strateginį plėtros planą 2014–2020 metams sumokėta per  brangiai. Autorės nuotrauka

Rajono savivaldybės taryba patvirtino Tauragės rajono savivaldybės strateginį plėtros planą 2014–2020 metams. Šis klausimas, nors ir išsamiai aptartas komitetuose, ir tarybos posėdžio metu sulaukė nemažai abejonių ir diskusijų.

Klausimą pristatė Dalita Martutaitienė, Savivaldybės Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vyresnioji specialistė. Pirmiausia tarybos nariams pasirodė, kad už plano parengimą sumokėta per brangiai – jis kainavo 84 tūkst. Lt. Tiesa, Savivaldybei teko sumokėti tik 15 proc. šios sumos – 12 tūkst. Lt, likusią dalį padengė Europos Sąjungos Socialinės paramos fondai. Vis dėlto kai kurie tarybos nariai įsitikinę, kad būtų kur kas geriau, jei tokius planus rengtų Savivaldybės darbuotojai –  būtų aiškiau ir užtruktų trumpiau.

Meras Pranas Petrošius atsakė, kad strateginiam plėtros planui parengti skelbiamas viešas konkursas, jame gali dalyvauti kas tik nori. Šįkart jį rengė UAB „Nacionalinių projektų rengimas“. 

– Dalyvaukit ir patys rašykit, o Savivaldybės darbuotojai to daryti negali, – ragino meras.

Sigitas Mičiulis pastebėjo, kad strateginiame plėtros plane daug netikslumų, neatitikimų, o svarbiausia, jo nuomone, planą ketinama tvirtinti gerai jo neišanalizavus.

– Juk tai itin svarbus, programinis dokumentas, todėl, manau, jį  turėjo apsvarstyti ne tik tarybos nariai, bet visos visuomeninės organizacijos, partijos, verslininkai, rajono gyventojai – jis turi rūpėti visiems. Šis dokumentas parodo, kokia situacija dabar yra visose gyvenimo srityse, kaip gyvensime artimiausiais metais, kaip plėsis, bus tvarkomas mūsų  miestas ir rajonas. Svarstymui turėjo būti skirta kur kas daugiau laiko, – sakė tarybos narys.

Plano rengėjai atsakė, kad susirinkimai buvo šaukiami, tačiau ar kas į juos atėjo, taip ir liko neaišku.  Raimondui Matemaičiui kilo klausimų dėl aplinkkelio aplink Tauragę statybos. Jo nuomone, pastačius naują tiltą per Nemuną ir ėmus taikyti supaprastintą sienos kirtimo tvarką, judėjimas per mūsų miestą labai suintensyvės. Todėl šis klausimas turėtų būti labiau akcentuojamas ir „stumiamas“. Tuo rūpintis reikia jau dabar.

Meras tarybos nariui atsakė, kad rūpintis aplinkkeliu – ne Savivaldybės funkcija. Jis dėl to jau yra kreipęsis į  Vyriausybę anksčiau. Pasak jo, bus ne pro šalį ir vėl priminti.

Tarybos nariai strateginiam plėtros planui 2014–2020 metams pritarė. Visą dokumentą galima rasti savivaldybės tinklalapyje.

Trumpalaikiam veiklos planui 2013–2015 metams tarybos nariai pritarė be jokių diskusijų.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras