Dėl mokyklų toliau kryžiuojamos ietys(19)

Birutė SLAVINSKIENĖ | birute@kurjeris.lt

2013-04-10 14:05
Renaldo Malycho nuotrauka

Savivaldybės tarybos narys Sigitas Baciuška pasisako už tai, kad Baltrušaičių pagrindinė mokykla, kurioje dirba jo žmona, nebūtų uždaroma. Renaldo Malycho nuotrauka

Pirmadienį susirinkę svarstyti drausminės nuobaudos Martyno Mažvydo pagrindinės mokyklos direktoriui Vidui Misiūnui skyrimo, kelių rajono savivaldybės tarybos komitetų nariai ieškojo sutarimo ir dėl kitų klausimų. Labiausiai visus jaudino Baltrušaičių pagrindinės mokyklos likimas. Dėl jos likimo itin nerimauja tarybos narys Sigitas Baciuška. Nors šioje mokykloje dirba jo žmona, jis nematė reikalo nusišalinti svarstant šį klausimą, o netgi atvirkščiai – savo nuomonę reiškė itin emocingai.

 

Direktorių siūlo papeikti

Į pasitarimą buvo susirinkę Finansų, Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos, Švietimo, kultūros ir sporto komitetai.

Svarstydami klausimą, kokią nuobaudą reikėtų skirti M.Mažvydo pagrindinės mokyklos direktoriui V.Misiūnui, komitetų nariai rėmėsi Kontrolės ir audito tarnybos kovo 12 d. audito ataskaita ir kovo 14 d. tarybos sprendimu ,,Dėl teisės aktų pažeidimų Tauragės Martyno Mažvydo pagrindinėje mokykloje“. Po atlikto audito mokykloje pasigesta kone ketvirčio milijono litų.

Jie išklausė Švietimo skyriaus vyr.specialistės Vitalijos Okienės pranešimo. Piktindamiesi, kad mokykla 10 metų netikrinta iš esmės, kaip direktorius galėjo nenujausti, kad „išgaruoja“ 10 procentų mokyklos biudžeto, tarybos nariai nusprendė tarybos posėdyje siūlyti V.Misiūnui skirti papeikimą. Vis dėlto pabrėžta, kad jis dirba šioje mokykloje jau daug metų, visada buvo vertinamas itin teigiamai, neturi jokių nuobaudų. Tačiau pasak Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininko Arūno Beišio, geras žmogus – ne profesija.

V.Мisiūnas teigė labai apgailestaująs dėl tokių įvykių mokykloje, esą pažeidimai šiurkštūs ir „tiesiog nedovanotini“. Jis sakė pernelyg pasitikėjęs buhaltere ir nesuabejojęs ja netgi tada, kai pats kone metus gaudavo didesnį nei priklauso atlyginimą. Beje, permokėtą sumą direktorius grąžino.

Anot net kelių komitetų narių, galbūt vertėtų grįžti prie centralizuotos ugdymo įstaigų buhalterijos, jie siūlė šį klausimą apsvarstyti Savivaldybės administracijai. Neva mokyklos gyvena „supersavarankiškai“, taip ir susigundoma piktnaudžiauti.

Ne ugdymas, o socialinių problemų sprendimas?

Dar daugiau emocijų sukėlė klausimas dėl Baltrušaičių pagrindinės mokyklos. Nors paskutiniame tarybos posėdyje buvo nuspręsta mokyklą uždaryti, posėdžiui pasibaigus meras paaiškino, kad šis klausimas turės būti persvarstytas iš naujo – esą liko neapsvarstyta galimybė Baltrušaičius prijungti prie Gaurės pagrindinės mokyklos kaip pradinio ugdymo skyrių.

Ir vėl užvirė aistros. Daugelis komitetų narių buvo įsitikinę, kad kai klasės sujungiamos, o jose 2, 3 ar 4 mokiniai, tai ne ugdymas, o socialinių problemų sprendimas. Jau nekalbant apie tai, kad vaikai neugdomi papildomai, nėra jokių būrelių. Pasak tarybos nario Arūno Jancevičiaus, taip auginami „klientai darbo biržai“. Kiti piktinosi, kad „vaikai tapo preke“.

A.Beišys argumentavo, kad šiuo metu Baltrušaičiuose pradinėse klasėse mokosi 13 mokinukų ir yra 10 priešmokyklinukų. Žadama, kad nuo kitų mokslo metų pradinukų padaugės iki 16.

Ilgai ginčijęsi, tarybos nariai vis dėlto nusprendė tarybai siūlyti, kad Baltrušaičių pradinė mokykla taptų Gaurės pagrindinės mokyklos Baltrušaičių pradinio ugdymo skyriumi. Nuo 2014-ųjų jis turėtų tapti daugiafunkciniu centru su priešmokyklinio ir pradinio ugdymo programomis.

Vis dėlto buvo ir tokių, kurie piktinosi tokiu sprendimu. Ypač garsiai prieštaravo Sigitas Baciuška.

–  Panaikindami pagrindinę mokyklą mes elgiamės netoliaregiškai ir darome didžiulę klaidą, – tvirtino jis.

S.Baciuškos žmona dirba Baltrušaičių pagrindinėje mokykloje.

Paklaustas, ar nenusišalindamas nuo šio klausimo svarstymo nepažeidė Viešųjų ir privačiųjų interesų derinimo įstatymo, S.Baciuška sakė taip nemanąs.

– Aš juk nesu valdininkas. Be to, komitetų posėdyje tik uždaviau keletą klausimų, ir viskas. Nei balsavau, nei ką, – atsakė jis.

Skaityti komentarus (19) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras