Aikštės, skverai ir parkai jau turi pavadinimus (20)

„Tauragės kurjerio“ inform. | info@kurjeris.lt

2013-04-29 08:59

Pilies aikštėje jau sodinamos gėlės

Praėjusią savaitę rajono savivaldybės taryba suteikė pavadinimus miesto parkams, aikštėms ir skverams. Pasirėmusiai apklausos duomenimis ir pasiūlymais tarybai daug svarstyti neteko – diskutuota tik dėl parko prie evangelikų liuteronų bažnyčios, kuriam siūlyti du pavadinimai – Jono Viktoro Kalvano (vyresniojo) ir Vinco Kudirkos.

Tarybai buvo pateikti tokie pasiūlymai: skverą tarp Stoties ir Laisvės gatvių pavadinti Senamiesčio skveru, aikštę tarp miesto pilies ir DNB banko – Pilies aikšte, aikštę prie Dariaus ir Girėno ir Vytauto gatvių – Atgimimo aikšte; skverą prie Stoties gatvės – Bažnyčios skveru; parką kairiajame Jūros upės krante, tarp tilto ir užtvankos – Jūros parku; parką prie „Bastilijos“ komplekso – Jaunimo parku.

Pasak tarybos narės Birutės Jokšienės, ilgametės „Bastilijos“ komplekso vadovės, pavadinimas pastarajam parkui labai tinka, ten iš tiesų vakarais mėgsta rinktis jaunimas.

– Tik gaila, kad rytais jie neateina susirinkti savo paliktų šiukšlių... – replikavo tarybos narė.

Šiokių tokių diskusijų kilo tik dėl parko prie Martyno Mažvydo alėjos ir evangelikų liuteronų bažnyčios. Variantų būta dviejų – pavadinti jį Jono Viktoro Kalvano ar Vinco Kudirkos parku.

Tarybos narys Raimondas Matemaitis siūlė, jei tai įmanoma, dalį parko, kuriame stovi V.Kudirkos paminklas, atskirti ir pavadinti ją V.Kudirkos skveru, o likusią dalį – Jono Viktoro Kalvano vardu.

Savivaldybės administracijos direktorius Algirdas Mosėjus atsakė, kad to padaryti neįmanoma – parkas yra vienas nedalomas sklypas, taip jis figūruoja ir Europos Sąjungos finansuojamuose projektuose, ir keisti sklypo ribų negalima. Taigi tarybos nariai apsistojo prie pirminio varianto – parkas pavadintas Jono Viktoro Kalvano vardu.

Kalbėta, kad prie kiekvieno parko, skvero ir aikštės bus įrengtos lentelės su jų pavadinimais.

Savo nuomonę tauragiškiai galėjo išreikšti siųsdami elektroninius laiškus, skambindami ar užsukdami į Savivaldybę. Tradiciškai tauragiškiai aktyvumu nepasižymėjo – sulaukta tik 24 pasisakymų.

Skaityti komentarus (20) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras