Tauragės regione statomos mažos vėjo jėgainės(3)

„Tauragės kurjerio“ inform. | info@kurjeris.lt

2012-02-27 13:44
Renaldo Malycho nuotrauka

Rajone pastatyti trys didžiųjų vėjo jėgainių parkai, bet imtos statyti ir mažosios. Renaldo Malycho nuotrauka

Vėjingiausiame šalies Tauragės regione pirmosios vėjo elektrinės buvo pastatytos prieš penkerius metus, buvo įrengti trys parkai. Vėliau didelių vėjo elektrinių plėtra buvo pristabdyta, tačiau statomos mažos vėjo elektrinės, kurių galia iki 250 kW.

Praėjusiais metais tokios jėgainės buvo statomos Šilalės ir Pagėgių savivaldybėse. Kai kurios jų – nenaujos. Statyti naują 250 kW galingumo vėjo elektrinę ekonomiškai nenaudinga, nes statybos kaina ir investicijos į infrastruktūrą didelės, o elektros energijos gamyba nepakankama, kad greitai atsipirktų.

Tačiau pernai Paprūdžių kaime (Skaudvilės seniūnija) iškilo viena nauja 250 kW galingumo vėjo elektrinė. Elektrinės statytojas – UAB „Naftos dujos“. Šiai įmonei įgyvendinti projektą padėjo Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondas. Fondas pagal klimato kaitos prevencijos programą sutiko iš dalies finansuoti šios įmonės naujos vėjo jėgainės statybą, nes Lietuva yra įsipareigojusi Europos Sąjungai, kad 2020 metais 23 procentai šalyje sunaudojamos elektros energijos bus pagaminama naudojant atsinaujinančius energijos šaltinius.

– Mūsų įmonė verčiasi prekyba naftos produktais. Valdome nemažą sunkvežimių parką, o jie į orą išmeta nemažai anglies dvideginio. Seniai galvojome, kaip galėtume bent iš dalies kompensuoti tai, mintys apsistojo ties vėjo elektrinės statyba. Be paramos nebūtume galėję sau leisti tokių investicijų, todėl esame laimingi, kad Lietuvoje yra fondų, remiančių tokio tipo projektus, – „Tauragės kurjeriui“ sakė UAB „Naftos dujos“ direktorius Rolandas Vitkauskas.

Skaityti komentarus (3) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras