Rinkliavos už šiukšles pakeitimų dar teks palaukti (1)

Birutė SLAVINSKIENĖ | birute@kurjeris.lt

2012-10-31 06:34
Renaldo Malycho nuotrauka

Renaldo Malycho nuotrauka

„Šiukšlių klausimas“, Tauragėje sukėlęs tikrą pasipiktinimo bangą, vis dar sunkiai skinasi kelią. Tauragiškiai laukia nesulaukia, kada bus nuspręsta, ar bus keičiama vietinės rinkliavos už atliekų surinkimą tvarka. Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Daiva Kerekeš daugybės tauragiškių pasipiktinimą sukėlusias rinkliavos nuostatas užprotestavo dar birželį, tačiau ką nors keisti, atrodo, delsiama.

Paklausta, ar dar nesulaukė Tauragės rajono savivaldybės tarybos atsakymo į savo teikimą, Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje D.Kerekeš sakė, kad kol kas Savivaldybės taryba šio klausimo nesvarstė:

– Šaukimas buvo išsiųstas birželio 18 dieną, birželio 27-osios posėdyje jo apsvarstyti nespėta, paprašyta terminą pratęsti. Vyriausybės atstovo tarnyba jį pratęsė iki rugpjūčio 31-osios, nes liepą posėdžiai nevyko. Vėliau paprašyta terminą atidėti dar kartą, motyvuojant tuo, kad sprendimo projektas esąs jau parašytas, gauta dar pastabų ir jas reikia svarstyti. Atsižvelgę į tai, terminą sutikome pratęsti iki lapkričio 2-osios. Taigi tarybos posėdis turėtų vykti spalio 31-ąją, o iki lapkričio 2-osios turėtume gauti atsakymą.

Pasak jos, jei taryba teikimo neapsvarstys ir trūkumų nepašalins, Vyriausybės atstovo tarnybai teks kreiptis į teismą. Žinoma, tada problemos sprendimas gali užsitęsti dar ilgiau – teisme tokios bylos gali būti sprendžiamos ir metus ar pusantrų. Todėl, pasak Vyriausybės atstovės, visada stengiamasi geriau patenkinti prašymą pratęsti terminą, jei jis pakankamai motyvuotas, nei kreiptis į teismą. 

D.Kerekeš dar nežinojo, kad spalio 31-ąją jokio tarybos posėdžio nebus. Tai patvirtino Savivaldybės tarybos sekretorė Donata Dervinskienė. Pasak jos, posėdis nukeltas į lapkričio 14-ąją. Paklausta, kodėl taip nuspręsta ir ar dėl to nekils sunkumų vykdant Vyriausybės atstovės Klaipėdos apskrityje teikimą, ji sakė:

– Taip nuspręsta todėl, kad prireikė skubiai surengti tarybos posėdį – reikėjo patvirtinti keletą neatidėliotinų klausimų. Jis įvyko spalio 22-ąją. Todėl dabar taip greit kito posėdžio nebus – norime parengti daugiau klausimų. Jis numatytas lapkričio 14 dieną.

– Vyriausybės atstovę Klaipėdos apskrityje apie tai, kad posėdžio data nukelta, informuosime. Sprendimo projektas dėl vietinės rinkliavos už atliekų surinkimo tvarkos jau paruoštas, manau, kad įvykdėme viską, ko savo teikime reikalavo Vyriausybės atstovė. Belieka tarybai jį patvirtinti, – sakė Savivaldybės ekologė Neringa Kedavičiūtė.

Skaityti komentarus (1) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras