Lietus darbų kokybei – ne kliūtis?(8)

Arūnas STRIKAITIS | arunas@kurjeris.lt

2012-10-30 13:07
Žydrūnės Jankauskienės nuotrauka

Kauniečiai žada Prezidento gatvės rekonstrukciją užbaigti kitų metų liepos mėnesį. Žydrūnės Jankauskienės nuotrauka

Spalio mėnesį įsibėgėjo Prezidento gatvės rekonstrukcija. Ją atlieka konkursą laimėjusi AB „Kauno tiltai“. Už 5,383 milijono litų ši bendrovė įsipareigojo rekonstruoti dviejų kilometrų ilgio Prezidento gatvę. Bus nutiestas naujas šaligatvis, dviračių takas, asfalto danga, įrengtas apšvietimas, lietaus kanalizacija, pasodinta medžių, bus įrengtas šviesoforas ties Prezidento ir Gedimino gatvių sankryža.

 

Darbai vyksta žliaugiant lietui

Apie blogą orą sakoma: geras šeimininkas nė šuns tokiu oru į lauką neišvarytų. Lietuvos darbininkai – ne šunys, jie lauke gali dirbti ir lietui pliaupiant ir pūgai siaučiant.

Spalio 25 dieną nuo ryto lig vakaro lietus pliaupė lyg iš kibiro. Reti Prezidento gatvės praeiviai stebėjosi, kad darbdaviai verčia darbuotojus dirbti tokią prastą dieną, gailėjosi kiaurai permirkusių AB „Kauno tiltai“ darbuotojų. Duobes gatvėje bandantis apeiti vyras stebėjosi, kad žliaugiant lietui statybininkai betonuoja. Jis teigė, kad stipriai lyjant negalima kokybiškai atlikti šių darbų.

Kodėl taip bijo?

Papasakoti apie betonavimo darbų kokybę lyjant paprašiau Prezidento gatvę rekonstruojančios brigados darbų vadovo. Bet jis pareiškė, jog negali sakyti, nei kiek darbininkų gatvę rausia, nei koks jo vardas ir pavardė. Paslaptis. Lyg Prezidento gatvė būtų karinis objektas, o ją rausiantys vyrai būtų specialiųjų tarnybų pareigūnai.

Ko taip bijoma? Gal kas nors nelegalaus čia vyksta, kad viskas taip slepiama?

Savivaldybės tarnautojai paslapčių neturi

Tauragės rajono savivaldybės Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėja, Prezidento gatvės rekonstrukcijos projekto koordinatorė Genovaitė Pukelytė sakė, kad pagal konkurso sąlygas rangovai įsipareigojo šį projektą užbaigti 2014 metų vasario mėnesį, tačiau žada jį užbaigti gerokai anksčiau – 2013 metų liepos mėnesį. Apie betonavimo darbų subtilybes G.Pukelytė nusimano nedaug, tačiau ji sakė, kad priimant Prezidento gatvės rekonstrukcijos darbus komisijoje bus Tauragės rajono savivaldybės darbuotojų, ir objektas nebus priimtas, jei darbai nebus atlikti kokybiškai.

Apie betonavimo darbus gerai nusimano Tauragės rajono savivaldybės Statybos skyriaus vedėjas, šio projekto techninis vadovas Romas Nevardauskas. Jis teigė, jog lietus betonavimo darbams nekenkia, kenkia šaltis.  

Skaityti komentarus (8) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras