Norėtų „nusavinti“ mokyklų geltonuosius autobusiukus(7)

Margarita RIMKUTĖ | margarita@kurjeris.lt

2012-01-24 06:31
Renaldo Malycho nuotrauka

Renaldo Malycho nuotrauka

Už mokinių pavežėjimą mokanti rajono savivaldybė Tauragės autobusų parką įpareigojo mažinti išlaidas. Autobusų parko vadovybės nuomone, sutaupyti galima pertvarkant mokinių pavežėjimo sistemą, o tam Autobusų parkui reikia perimti geltonuosius mokyklų autobusiukus.

Mano, kad taip – ekonomiškiau

Pasak R.Martinavičiaus, Tauragės autobusų parko direktoriaus, šiuo metu, bendradarbiaujant su rajono Švietimo skyriumi, rengiamas mokinių pavežėjimo sistemos optimizavimo planas ir svarstoma galimybė geltonuosius autobusiukus perduoti bendrovei.
– Vienam savininkui valdyti visą sistemą daug patogiau: lengviau suderinti maršrutinių ir geltonųjų autobusiukų tvarkaraščius, kad jie nesidubliuotų. Be to, tie mokykliniai autobusiukai nėra visiškai  išnaudojami, o per 10–15 metų jie pasens, – kalbėjo R.Martinavičius.
Geltonuosius autobusiukus iš Švietimo ir mokslo ministerijos yra gavę 11 rajono mokyklų. Jais į kaimų mokyklas surenkami ir po pamokų namo parvežami daugiau nei 300 mokinių. Dar apie 1000 mokinių važinėja maršrutiniu transportu, kurio tvarkaraščiai sudaromi atsižvelgiant tiek į mokinių, tiek į kaimo gyventojų poreikius. Pakalbintų ugdymo įstaigų atstovai Tauragės autobusų parko „taupymo plane“ nemato nieko gero. Priešingai, jų nuomone, autobusų parkui „nusavinus“ autobusiukus kils daug keblumų mėginant suderinti mokyklų ir vežėjų poreikius.

Mato keblumų

Anot Violetos Meilienės, Lauksargių pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotojos, pernai gautas geltonasis autobusiukas labiausiai pasitarnavo pradinukų patogumui, mat atokiose vietovėse gyvenantiems vaikams nebereikia pernelyg anksti keltis, kad suspėtų į maršrutinį autobusą – geltonuoju autobusiuku jie į mokyklą atvežami prieš pat pamokas.
– Iki tol maršrutinis iš Tauragės išvažiuodavo 6.45 val., vaikams, kad suspėtų į autobusą, tekdavo taikytis prie kaimo gyventojų patogumui pritaikytų maršrutų. Dabar, kai turime savo transportą, galime planuoti išvykas į renginius mieste, specialių poreikių turintys vaikai vežami pas miesto spec. pedagogus ir logopedus. Praėjusią savaitę keletą kartų teko vykti į sporto varžybas, – pasakojo V. Meilienė.
Iš 165 šios mokyklos mokinių 45 mokyklą pasiekia pernai gautu geltonuoju, 47 –  maršrutiniais autobusais. Žinia apie tai, kad Tauragės autobusų parkas norėtų „atimti“ jų geltonąjį autobusiuką nenudžiuginio ir Žygaičių gimnazijos direktorės Daivos Gabietaitės.
Jos nuomone, tai ne sutaupytų bendrovės lėšas, bet pareikalautų dar didesnių išlaidų:
– Vairuotojui iš Tauragės tektų važiuoti iki Žygaičių, tada surinkti ir nuvežti į mokyklą vaikus, grįžti į Tauragę, o po pamokų vėl atvažiuoti į Žygaičius, paimti vaikus ir išvežiojus grįžti atgal į miestą. Vien į Žygaičius ir atgal susidaro 40 kilometrų. Nepanašu, kad tai ekonomiška.

Jurbarkas jau perdavė

Geltonuosius autobusiukus uždarosioms akcinėms bendrovėms jau yra perdavusios Jurbarko ir Zarasų savivaldybės. R.Martinavičiaus žiniomis, Jurbarko vežėjams taip optimizavus mokinių pavežėjimo sistemą jau pavyko sutaupyti. Anot Tauragės rajono švietimo skyriaus vedėjo Egidijaus Šteimanto, naudą jaučia ir Jurbarko švietimo atstovai.
– Teko kalbėti su Jurbarko švietimo skyriaus vedėju – jie tokia tvarka patenkinti. Sakė, kad tai patogiau ir mokyklų vadovams, mat nebereikia sukti galvos dėl mokinių pavežėjimo – belieka rūpintis tik ugdymu, – kalbėjo E.Šteimantas.
Liks geltonieji autobusiukai mokykloms ar ne, priklausys nuo to, ką į tokį siūlymą atsakys mūsų rajono taryba.

Skaityti komentarus (7) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras