Kas pasiūlė sujungti Verslo ir Turizmo informacinius centrus?(34)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2012-01-23 06:52
Renaldo Malycho nuotrauka

TAVA pirmininkas Darius Stankus. Renaldo Malycho nuotrauka

Prieš savaitę Tauragės rajono savivaldybės meras Pranas Petrošius iš Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA), kuriai vadovauja Darius Stankus, gavo raštą. Jame šios kadencijos politiniai oponentai siūlė merui tai, ką jis pats jau buvo pasiūlęs vieno tarybos posėdžio metu – sujungti į vieną Verslo ir Turizmo informacinius centrus. Tačiau TAVA tarybos nariai apie tokį siūlymą arba nieko nežino, arba nepanoro apie tai kalbėti.

– Tam, kad būtų galima pasakyti, ar ruošiamasi šių centrų sujungimui, kada tai galėtų įvykti, reikia atlikti kruopščius skaičiavimus. Nereikia pamiršti, kad šie metai finansine prasme bus itin įtempti – Savivaldybės biudžetas sumažintas net 7 milijonais litų. Be to, atsirado naujovė – teks patiems iš atskirų žinybų rinkti duomenis, kas kiek pinigų mums duos. To per 22-jų biudžetų svarstymą dar nė karto nėra buvę. Tad nežinia, kaip mums pasiseks ir kiek pinigų bus surinkti. Aiškesnė situacija turėtų pasidaryti tik ateinančią savaitę, – pasakojo rajono meras P.Petrošius.
P.Petrošius neslėpė, kad siūlymą sujungti abu Tauragėje veikiančius centrus į vieną jis tarybos posėdžio metu pateikė bemaž prieš porą mėnesių. Tad jį nuoširdžiai nustebino vietos verslininkų iniciatyva – atsiųsti idėjos autoriui identišką siūlymą. Tiesa, su menka pataisa. Tauragės apskrities verslininkų asociacija siūlo sujungtus centrus perduoti Krašto muziejaus žinion. Šitai meras vadina politine įmantrybe rengiantis Seimo rinkimams. Mat, P.Petrošiaus įsitikinimu, tai, kad Turizmo informacinis centras šiuo metu pavaldus Kultūros centrui, jau yra nesusipratimas, o abu sujungtus centrus patikėti  administuoti muziejui – visiškas absurdas.
Verslo informacinis centras šiuo metu yra išlaikomas savivaldybės (kasmet skiriama 75 tūkst. Lt) ir Ūkio ministerijos (turėtų būti skiriama po 35 tūkst. Lt per metus). Tačiau jau dvejus metus Ūkio ministerija prie šio centro išlaikymo neprisideda. Todėl ir gimė planas, kad, siekiant taupyti lėšas, gali tekti abu centrus sujungti.
– Be tikslių skaičiavimų sunku prognozuoti, bet jau dabar aišku, kad pagerėtų centrų atliekamų funkcijų kokybė, sumažėtų jų administravimo ir išlaikymo kaštai. Kad ir labai gaila, tačiau esant sunkiai ekonominei situacijai tenka atsisakyti ir labai gerų projektų, – sakė meras.
Vakar TAVA pirmininkas D.Stankus „Tauragės kurjeriui“ į klausimą, kaip gimė mintis teikti pasiūlymą sujunti du centrus – Turizmo informacinį ir Verslo informacinį – į vieną, neatsakė.
– Šiuo metu esu užsienyje ir negaliu kalbėti. Siūlau susiskambinti kitą savaitę, – atidėdamas pokalbį vėlesniam laikui, kalbėjo TAVA pirmininkas.
TAVA tarybos narys Vilmantas Liorančas prisipažino paskutiniame tarybos posėdyje nedalyvavęs, bet kalbų apie tokį pasiūlymą girdėjęs.
– TAVA susitikimuose buvo užsiminta, kad kažkas Savivaldybėje pasiūlė mintį sujungti šiuos du centrus į vieną. Kadangi nebuvau paskutiniame TAVA tarybos posėdyje, negaliu garantuoti, bet nemanau, kad galėjo būti parengtas toks siūlymas rajono savivaldybei. Juk pati idėja jungti šiuos centrus į vieną ir atkeliavo iš Savivaldybės, –  vakar svarstė vienas TAVA tarybos narių.
Jis patikino, kad geriausiai situaciją galėtų nupasakoti TAVA pirmininkas arba jo pavaduotoja Laura Švickienė.
Pastaroji komentuoti parengto savivaldybei pasiūlymo nepanoro:
– Vis tik siūlyčiau kalbėti su D.Stankumi. Jis yra TAVA pirmininkas. Viskas šiaip yra užprotokoluota, ir jis galėtų plačiau pakomentuoti, kas konkrečiai yra siūloma, – sakė L.Švickienė.
Dar vienas TAVA tarybos narys verslininkas Sigitas Mičiulis į diskusijas irgi nesileido: kaip ir prieš tai kalbintieji, jis rekomendavo susisiekti su TAVA pirmininku, o išgirdęs, jog jis užsienyje, pasisiūlė „Tauragės kurjerį“ supažindinti su paskutiniame TAVA tarybos posėdyje priimtais sprendimais. Deja, apie Turizmo ir Verslo informacinių centrų jungimą ar šios idėjos siūlymą rajono merui, sprendžiant iš priimtų sprendimų, nėra jokios kalbos.
– TAVA paskutiniame posėdyje buvo priimti siūlymai dėl verslo aplinkos gerinimo. O dėl Verslo informacinio ir Turizmo informacinio centro jungimo į vieną tik diskutavome. TAVA valdybos sprendimas šiuo klausimu dar nepriimtas, – vakar po pietų komentavo S.Mičiulis.

Skaityti komentarus (34) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras