Tarybos posėdyje neišvengta apsižodžiavimo(10)

Birutė SLAVINSKIENĖ | birute@kurjeris.lt

2012-09-21 12:44
Renaldo Malycho nuotrauka

Pastaruoju metu tarybos nariai nevengia polemikos. Renaldo Malycho nuotrauka

Eilinis Tauragės rajono savivaldybės tarybos posėdis, kaip visada, prasidėjęs sveikinimais ir gėlėmis, šįkart riedėjo ramiai, vis dėlto, tarsi vežimo ratui atsitrenkus į akmenį, vienu ar kitu klausimu žybteldavo kibirkštys, labai jau panašios į priešrinkimines.

Gimtadienio proga pasveikinti tarybos nariai Raimondas Matemaitis, Regina Rimkienė ir Vidas Bičkus (pastarasis posėdyte nedalyvavo), Mažonų seniūnas Jonas Samoška sulaukė sveikinimų ir gėlių puokštės savo išrinkimo Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos prezidentu proga.

Tarybos nariai vienbalsiai sutiko, kad žinomam tauragiškiui, Liaudies teatro aktoriui, renginių vedėjui Pranui Dirginčiui būtų suteiktas Tauragės miesto garbės piliečio vardas. Posėdžiui pirmininkavęs rajono meras Pranas Petrošius sakė, kad garbės piliečio regalijos jam bus įteiktos paskutinio, iškilmingo, šių metų tarybos posėdžio metu. Ateityje galbūt bus nuspręsta kitaip – yra siūlymų, kad garbės piliečiai būtų sveikinami per Tauragės miesto dienas.

Šiokį tokį tarybos narių susidomėjimą sukėlė klausimas dėl Savivaldybės Socialinių paslaugų centro didžiausio leistino pareigybių skaičiaus patvirtinimo. Pasak mero, tai daroma įgyvendinant projektą dėl Moterų krizių centro steigimo, dalyvauti projekte Savivaldybė sutiko dar 2009 m.  R.Matemaitis klausė, kiek tai kainuos, kokiu principu darbuotojai bus priimami, koks bus jų atlyginimas. Meras atsakė, kad tarybos nariai visą informaciją apie tai žino, o darbuotojai bus priimami Lietuvos įstatymų numatyta tvarka. Iveta Skurvydienė siūlė, kad galbūt ateityje tie žmonės galėtų padėti seniūnijų socialiniams darbuotojams. Klausimą pristačiusi Socialinės paramos skyriaus vedėjas Ligita Rimkuvienė sakė, kad greičiausiai taip ir bus.

Šiokių tokių aistrų sukėlė ir klausimas „Dėl savivaldybės ilgalaikio materialiojo turto 2011 m. vasario 12 d. nuomos sutarties Nr. 68-30 nutraukimo“. Linas Stankus replikavo, kad tas sklypas buvo skirtas korėjiečių gamyklai, o ketinusi ją steigti įmonė prieš rinkimus gana solidžiai parėmė socialdemokratus. Jis klausė, galbūt dabar socialdemokratai turėtų žmonėms, kurie tikėjosi ten įsidarbinti, kompensuoti už žlugusius lūkesčius.   

Klausimas gerokai suerzino merą, rajono socialdemokratams vadovaujantį P.Petrošių – jis atrėžė į neprotingus klausimus neatsakinėjąs.

– O kiek iš jūsų industrinio parko įmonių pabėgo? – neištvėrė neįgėlęs jis.

Jam pritarė ir Arūnas Beišys, L.Stankaus klausdamas:

– O jūs žadėjote pastatyti degalinę Dariaus ir Girėno gatvėje, žmonės irgi tikėjosi ten įsidarbinti...

L.Stankus nesutriko:

– Mes nė vieno „valdiško“ lito nesame gavę, tai privačios lėšos, o korėjiečiams išnuomoto sklypo detalusis planas parengtas už mokesčių mokėtojų pinigus.

Sukruto ir kiti tarybos nariai – vieni svaidė replikas Stankų pusėn, kiti jas atmušinėjo. Vieni sakė, kad įmonės pačios priima sprendimus, kas joms geriau, kiti – kad dabar ten įsikūrė Taurų parkas, tie statiniai, kuriuos buvo galima atnaujinti, jau atnaujinti, o kurie nunyko – nieko verti. R.Piečia replikavo, kad tai gerai – nereikėjo leisti pinigų jiems griauti, nes tai būtų nepigu.

– Koks biesas ten įlindęs, kad nė viena įmonė neįsitvirtina, – svarstė R.Matemaitis, – per 10 metų tie pastatai visai nunyko.

Vis dėlto P.Petrošius diskusiją nutraukė sakydamas, kad Savivaldybės lėšos, kurios buvo skirtos sklypo detaliajam planui, neprarastos – bus galima vėl skelbti konkursą ir ieškoti naujų nuomininkų.  

Tarybos nariai kone vienbalsiai pritarė ne tik šiam, bet ir daugeliui kitų sprendimų projektų.

Skaityti komentarus (10) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras