Mokyklų vadovai suka į kairę (19)

Birutė SLAVINSKIENĖ | birute@kurjeris.lt

2012-09-15 13:30

Renaldo Malycho nuotrauka

Jau kuris laikas pastebima tendencija, kad vis daugiau savivaldybei pavaldžių įmonių ir įstaigų vadovų, anksčiau priklausiusių kitoms politinėms jėgoms, tampa Socialdemokratų partijos nariais. Ypač tai ryšku tarp švietimo įstaigų vadovų – jau net 70 proc. jų yra socialdemokratai.

Dauguma vadovų – socialdemokratai

Tauragės rajone apie 70 procentų ugdymo įstaigų vadovų priklauso Socialdemokratų partijai.

Visai neseniai Socialdemokratų partijos Tauragės skyriaus gretas papildė Žalgirių gimnazijos direktorė Viktorija Paulauskienė, dar neseniai buvusi Liberalų ir centro sąjungos nare, kiek anksčiau – ir buvusi konservatorė Jūratė Lazdauskienė, „Šaltinio“ pagrindinės mokyklos direktorė. Kalbama, kad stoti į „teisingą“ partiją nedviprasmiškai raginami ir kitų švietimo įstaigų vadovai. Savo pavardės nepanorę pasisakyti du švietimo įstaigų vadovai sakė esą įsitikinę, kad ateina ir jų eilė.

– Jei nesutiksime, teks atsisveikinti su darbu, – tvirtino jie.

Geri specialistai – nei „raudonieji“, nei „baltieji“

Jų pavardžių neminėti prašę pedagogai įsitikinę, kad švietimo sistemoje negali būti jokio politikavimo, mokyklos turėtų būti nepavaldžios rajono valdžiai.

– Graudu, kai švietimo įstaigos tampa paklusnių partinukų lizdais, – teigė jie.

Kol kas atsilaikė

Socialdemokratams nepriklauso Martyno Mažvydo pagrindinės mokyklos direktorius Vidas Misiūnas, Tarailių pagrindinės mokyklos direktorius Remigijus Masteika ir Švietimo skyriaus skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas.

V.Misiūnas yra Liberalų ir centro sąjungos narys. Paklaustas, ar nepakeis savo pažiūrų, jis sakė keisti nieko neketinąs:

– Man ir pačiam keista – aplink vis girdžiu, kaip visi esą raginami stoti į Socialdemokratų partiją, o manęs niekas nė nebandė judinti...

Panašiai į klausimą apie savo partiškumą atsakė ir Tarailių pagrindinės mokyklos direktorius R.Musteika:

– Priklausau Liberalų ir centro sąjungai. Pasiūlymų ar raginimų tapti kitos partijos nariu negirdėjau. Manau, kad mokyklos vadovui, kaip ir kiekvienam piliečiui, galioja konstitucinė teisė būti politinės partijos nariu. Todėl mokyklos vadovo priklausymo ar nepriklausymo politinei partijai problemos neįžvelgiu.

Rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas E.Šteimantas, Liberalų ir centro sąjungos narys, tvirtino irgi niekada nepatyręs jokio spaudimo, negirdėjęs raginimų įstoti į Socialdemokratų partiją. Jis griežtai paneigė, kad partiškumas švietimo sistemoje yra svarbus:

– Mes teikiame švietimo paslaugas, ir mums visai nerūpi, kokiai partijai žmogus priklauso. Kiekvienas žmogus gali užsiimti visuomenine veikla, ir nieko nuostabaus, kad pedagogai, aktyvūs žmonės, ja užsiima. O kokioje jie partijoje – visiškai neturi reikšmės.

Skaityti komentarus (19) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras