Visos mokyklos išliks, kai kurios – atsinaujins(4)

Karolina STAŽYTĖ | karolina@kurjeris.lt

2012-08-31 12:33
Renaldo Malycho nuotrauka

Pusantro milijono litų kainavusioje Šakviečio mokykloje šiemet turėtų mokytis apie 20 mokinių. Renaldo Malycho nuotrauka

Kiekvieną rugsėjo pirmąją prabylama apie augantį mokyklų tuštėjimą. Kurios iš jų išliks, o kurios, dėl vaikų stygiaus, baigs savo veiklą? Augant emigracijai bei krentant gimstamumo rodikliams ir šiemet susirūpinta kai kurių kaimo mokyklų tolimesniu egzistavimu.

Kalbos pasklido apie Lomių mokyklos Šakviečio skyriaus uždarymą. Prieš penkerius metus po gaisro iš naujo atgimusi Šakviečio mokyklėlė, pasak Tauragės rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjo Egidijaus Šteimanto, toliau gyvuos. Pirminiais duomenimis, šią švietimo įstaigą šiemet turėtų lankyti dvidešimt du vaikai.

Kam gyvuoti, o kam užverti duris, sprendžia Tauragės rajono savivaldybės taryba. Pasak E.Šteimanto, Rugsėjo pirmąją pirmasis skambutis skambės visose Tauragės rajono mokyklose: neturėtų būti uždaryta nei viena. Paskutinioji, praėjusį pavasarį baigusi savo egzistavimą – Dapkiškių mokykla (Tarailių pagrindinės mokyklos skyrius).

Dacijonų mokykla, į savo gretas artėjančiais mokslo metais priimsianti tik 9 vaikus, ne tik pratęs savo veiklą, bet ir atsinaujins. Šiuo metu yra parengtas techninis renovacijos projektas. Bus modernizuotas ne tik mokyklos pastatas, bet ir pastatytas naujas priestatas, kuriame turėtų įsikurti Dacijonų kaimo bendruomenė.

– Gyvename XXI amžiuje, tačiau šioje pradinukų mokyklėlėje nėra nutiesti nuotekų tinklai – tualetas įrengtas lauke. Tad pokyčiai būtini. Bus pakeistas mokyklos stogas, visas pastato išplanavimas, sutvarkytos klasės, – teigė modernizacijos projektą kuruojanti Savivaldybės Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Dalita Martutaitienė.

Mokykloje įkurta ir Dacijonų biblioteka, tad po atnaujinimo pastatas taps tikru kultūros centru. Bendra šio projekto vertė – 330 tūkstančių litų. Atnaujinimo darbai finansuojami iš Tauragės rajono vietos plėtros 2007–2013 metų strategijos rėmimo fondo lėšų pagal Europinę „Leader“ iniciatyvą. Modernizaciją žadama baigti iki 2013 metų rugsėjo pirmosios dienos.

– Šio kaimo bendruomenė yra labai stipri, tad atnaujinti pastatai visuomet bus reikalingi, – paklausus, ar nebus taip, kad mokyklą ateityje gali tekti uždaryti ir atnaujinimas neteks prasmės, atsakė Kaimiškosios seniūnijos seniūnė Danguolė Jatautienė.

Energijos taupymo tikslais kitais metais planuojama atnaujinti ir dar dvi švietimo įstaigas – Žygaičių gimnaziją (numatoma projekto vertė – 3 milijonai litų) bei „Žvaigždutės“ lopšelį-darželį (1 milijonas litų).

Skaityti komentarus (4) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras