Tauragėje – svečiai iš Anglijos ir Rumunijos(2)

Karolina STAŽYTĖ | karolina@kurjeris.lt

2012-08-28 12:38
Karolinos Stažytės nuotrauka

Tauragės verslo informacinio centro surengtame seminare svečiams buvo pristatyta informacija apie kaimo bendruomenes ir Tauragės rajono ūkius: kas ir kokius juos valdo, kokios paramos sulaukia iš valstybės. Autorės nuotrauka

Rugpjūčio 22–25 dienomis Tauragėje pagal „Grundtvig“ projektą „Agrokultūra ir jos pritaikymas išnaudojant visas nenaudojamas teritorijas“ lankėsi vienuolika svečių iš Didžiosios Britanijos bei Rumunijos. Siekdami susipažinti su Tauragės žemės ūkio galimybėmis ir problemomis, projekto dalyviai svečiavosi Savivaldybėje, klausėsi seminaro ir vyko apžiūrėti vietos ūkių bei sodų.

– Gegužės mėnesį svečiavomės Liverpulio mieste, Anglijoje, kur mus priėmė šiuo metu Tauragėje besilankantys vietos bendruomenės nariai. Jų tikslas – skatinanti grįžti prie vieno aro dydžio darželių šalia namų ir mokyklų. Anglijoje maži daržovių auginimo plotai mieste – išnykęs reiškinys, todėl svečiams buvo smagu matyti visai kitokią situaciją Tauragėje. Jų bendruomenė ne tik turi savą restoraną, bet ir mokyklą, kurioje tiekiamas tik pačių išaugintas maistas. Mokiniai mokomi arti, sodinti, prižiūrėti bei nuimti derlių, – apie apsilankymą Anglijoje pasakojo Tauragės savivaldybės Kaimo reikalų skyriaus vyr. specialistė Daiva Jacikevičienė. – Dabar priimame svečius Tauragėje, rudenį laukia išvyka į Rumuniją.

Anglai į Tauragę atvyko kupini idėjų. Įsivaizduokite, einate namo po darbo ir prisimenate, kad pamiršote nupirkti krapų sriubai, o savo daržo tai neturite. Tam bendruomenės nariai įrengia viešus darželius – pagrindinėse aikštėse ar ten, kur plyti nenaudojamos pievos.

– Jie bulves sodina net prie policijos komisariatų, – stebėjosi D.Jacikevičienė.

Tik atvykę į Tauragę svečiai susitiko su rajono meru Pranu Petrošiumi, kuris pristatė mūsų kraštą, papasakojo apie žemės ūkio padėtį Tauragės rajone, atsakė į klausimus apie vandens kokybę, miškus bei biokurą. Susitikime buvo diskutuojama apie Europos Sąjungos (ES) išmokas bei pakitusią žemės ūkio situaciją neseniai į ES įstojusiose šalyse. Anot mero, taikant ES paramą, ekologinių ūkių skaičius per šešerius metus Lietuvoje padidėjo 2,3 karto. Vėliau diskusijos persikėlė į Tauragės verslo informacinį centrą, kuriame buvo surengtas seminaras „Agrokultūra ir jos pritaikymas kasdieniniame gyvenime“.

Po seminaro svečiai lankėsi Žygaičių seniūnijoje esančioje aukštapelkėje ir Juozo Gavėnios, auginančio šilauoges, ūkyje. Kitą dieną vyko apžiūrėti Joniškės sodų.

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras