Naujieji mokslo metai ir apžiūrėti, ir apšnekėti(3)

Margarita RIMKUTĖ | margarita@kurjeris.lt

2012-08-31 06:22
Margaritos Pūdžiuvienės nuotrauka

Rajono meras Pranas Petrošius antradienį lankė miesto mokyklas. Autorės nuotrauka

„Šiems mokslo metams mokyklos itin gerai pasiruošusios“, – spaudos konferencijos metu kalbėjo Pranas Petrošius, rajono meras. Antradienį meras lankė miesto mokyklas, ketvirtadienį su Egidijumi Šteimantu, rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėju, dalijosi savo įspūdžiais ir šių metų švietimo naujovėmis rajone.

Šiais metais rajono ir miesto mokyklų remontui, renovacijai ir kitoms patalpų atnaujinimo reikmėms savivaldybė skyrė 332 tūkst. litų.

– Martyno Mažvydo pagrindinėje mokykloje renovuota šilumos sistema, Gaurės pagrindinėje, Batakių vidurinėje mokyklose plastikiniais pakeisti langai, Žalgirių gimnazijoje įrengtos 80 tūkst. litų kainavusios spintelės-drabužinės mokiniams, renovuotas „Kodėlčiaus“ pastatas, – pasikeitimus mokyklose vardijo Algirdas Mosėjus, rajono savivaldybės administracijos direktorius.

Užsiminta, kad ateityje reikėtų remontuoti kai kurių mokyklų pasenusias sporto sales, mokyklų ir vaikų darželių teritorijas apjuosti tvora.

Nenumatytų išlaidų šiemet pareikalaus mokyklų autobusiukai. Juose ketinama įrengti švyturėlius, kurie padėtų užtikrinti vaikų saugumą. Jų ir kitų įspėjamų ženklų įrengimas vienam autobusiukui kainuos apie 1000 litų. Kaip konferencijos metu dėstė Silverijus Statkus, savivaldybės Saugaus eismo komisijos pirmininkas, vairuotojai, pastebėję važiuojantį ar stovintį mokyklinį autobusiuką su įjungtu švyturėliu, privalės sumažinti greitį.

Saugumo sumetimais nuo šiemet į vaikų darželį ar mokyklą atėjęs vaiko pasiimti giminaitis ar kitas įpareigotas asmuo jo taip lengvai „negaus“. Anot E.Šteimanto, Švietimo skyriaus vedėjo, bus privaloma pateikti tapatybę liudijančius dokumentus, kuriuose būtų nurodytas vaiko besiteiraujančiojo asmens vardas, pavardė ir asmens kodas. Taip pat tėvai apie vaiką parvesti namo įpareigotą asmenį privalės pranešti savo vaiko auklėtojai, mokytojai.

Konferencijos metu pasidalinta ir liūdnesnėmis naujienomis: šiemet mokyklą pradės lankyti 301 mokiniu mažiau, pernai mokslo metais mokyklos neteko 503 mokinių. Naujuosius mokslo metus pasikeitimai lydi ir mokyklų vadovus: nuo šio rugsėjo jie nebegalės vesti pamokų. Kaip sako rajono meras, direktorius turi rūpintis tiesioginėmis savo pareigomis – vadovauti ir rūpintis įstaiga.

P.Petrošius norėjo atkreipti mokytojų dėmesį dėl rugsėjo 3 dieną įvyksiančios mokslo metų pradžios šventės. Kadangi prekyba alkoholiu nebus ribojama, jis ragina mokytojus būti budrius ir siekiant išvengti girtavimo šventės metu kontroliuoti mokinius. Pasidžiaugta, kad mokyklų vadovai nutarė mokslo metų pradžios šventę perkelti į pirmadienį, rajono savivaldybė sutaupė 60 tūkst. litų, tiek būtų skirta mokytojų atlyginimams už darbą šeštadienį.

Skaityti komentarus (3) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras