Miesto turtas taškomas ir į kairę, ir į dešinę?(5)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2012-08-27 06:24
Skaitytojo nuotrauka

 AB „Kauno tiltai“ darbininkai naudotas plyteles krauna į privatų automobilį. Skaitytojo nuotrauka

Tokį klausimą „Tauragės kurjeriui“ uždavė mūsų skaitytojas. Vyras užfiksavo, kaip darbus vykdančios bendrovės vyrai į lengvojo automobilio priekabą krauna naudotas šaligatvio plyteles. Tauragės savivaldybės atstovai tikina, kad šito negalėtų būti, o rangovų AB „Kauno tiltai“ atstovė spaudai Rimantė Jablonskytė aiškina, kad tame nėra nieko blogo.

 

Užfiksavo atsitiktinai

 

„Tauragės kurjerio“ skaitytojas vakar prieš pietus užfiksavo ir iškart į redakciją pristatė ne tik nuotraukas – neginčijamus įrodymus, bet ir suteikė informacijos bei uždavė klausimų.

– Važiuodamas remontuojama Stoties gatve atsitiktinai pamačiau, kaip trys AB „Kauno tiltai“ liemenėmis vilkintys vyrai į lengvojo automobilio priekabą krauna panaudotas ardomo šaligatvio plyteles: tiksliau krovė dviese, o vienas dairėsi – galbūt stebėjo, kad kas nepamatytų. Pasidarė įdomu ir kilo klausimas, ar viskas čia vyksta taip, kaip turėtų: ar šie veiksmai yra suderinti su Savivaldybe ar kita institucija? O gal tai atvira vagystė dienos metu? – retoriškai teiravosi tvarkai neabejingas tauragiškis.

 

Atsakingi rangovai

 

Apie skaitytojų užfiksuotą įvykį informavome Savivaldybės administracijos direktorių Algirdą Mosėjų ir Tauragės miesto seniūną Virginijų Žilių. Abu jie laikosi vienos pozicijos: gatvėje esantis net ir panaudotas turtas priklauso miestui, o už viską, kas vyksta, yra atsakingas rangovas – AB „Kauno tiltai“.

– Pagal sutartį su darbų rangovu nukirsti medžiai, panaudotos, bet dar tinkamos eksploatacijai šaligatvių plytelės, metaliniai šulinių dangčiai turi būti grąžinti miestui, tai yra pristatyti į UAB „Dunokai“ saugomą teritoriją. Žinoma, niekas nestovi ir nežiūri, ar viską rangovas atlieka tinkamai. Bet už sutarties vykdymą yra atsakingas pats rangovas – AB „Kauno tiltai“, – vakar aiškino V.Žilius ir A.Mosėjus.

Abu pašnekovai pažadėjo išsamiau pasidomėti „Tauragės kurjerio“ skaitytojo užfiksuotu įvykiu ir po kurio laiko informuoti apie tyrimo rezultatus.

 

Tai ne vagystė

 

AB „Kauno tiltai“ atstovė spaudai R.Jablonskytė, susipažinusi su tauragiškio atsiųsta medžiaga, atsakė, kad panaudotos plytelės buvo aptrupėjusios ir nebetinkamos naudoti.

– Taip, fotografijoje dirbantys vyrai – mūsų bendrovės darbininkai. Su jais pasikalbėjome apie esamą situaciją ir išsiaiškinome, kaip viskas buvo. Kaip ir buvo numatyta pagal projektą, Tauragės miesto rekonstruojamos Stoties gatvėje kelis dešimtmečius eksploatuotos, tačiau nepažeistos šaligatvio plytelės buvo perduotos Tauragės savivaldybei. Rekonstruojamoje gatvėje dar buvo likusių nebetinkamų naudoti, suskilusių, aptrupėjusių šaligatvio plytelių, kurias pagal projektą buvo numatyta išvežti kaip statybinį laužą perdirbti. Mūsų darbuotojai paėmė kelis kvadratinius metrus jau nebetinkamų naudoti grindinio plytelių, kitaip tariant statybinių atliekų. Bendrovė tokio darbuotojų elgesio neteisina, todėl bus imamasi atitinkamų veiksmų ir reikalaujama, kad darbuotojai veiklą vykdytų taip, kaip yra numatyta darbo projekte, t.y. nors ir plytelės nebereikalingos ir pripažintos nebetinkamos naudoti, jos turi būti pristatytos į projekto dokumentuose nurodytą vietą, – vakar sakė R.Jablonskytė.

Skaityti komentarus (5) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras