Tarybos posėdyje – Premjero kritikos atgarsiai(7)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2012-07-02 13:52
Renaldo Malycho nuotrauka

Kažkam iš savivaldybės darbuotojų sumaišius lenteles su pavardėmis meras Pranas Petrošius tapo vicemeru Silverijumi Statkumi, o pastarajam teko kurį laiką „pabūti“ meru. Renaldo Malycho nuotrauka

Praėjusią savaitę surengtam rajono tarybos posėdžiui buvo pateikti svarstyti 23 klausimai. Nemažai laiko užėmė Savivaldybės įmonių vadovų ataskaitos, kitų būtinų klausimų svarstymas – gatvėms suteikti pavadinimai, tvirtinti detalieji planai. Bet būta ir netikėtumų – sulaukė atgarsio opozicijos nuolat metami priekaištai, kad rajono valdančioji koalicija ne tik neskatina verslo, bet netgi jam kliudo.

Jubiliejinio gimtadienio proga pasveikinta iš atostogų grįžusi Vyriausybės atstovė Tauragės apskrityje Irena Ričkuvienė, su naujomis jėgomis kibusi taisyti klaidų sprendimų projektuose ir kituose dokumentuose.

 

Meras konstatavo: norvegas kaltindamas suklydo

 

Svarstant klausimą dėl žemės sklypo Pramonės g. 5 I, kuriame norvegų kapitalo įmonė ketina plėsti veiklą, tvirtinimo tarybos narė Birutė Jokšienė piktinosi, kad kartais rajono valdžiai išsakomi nepagrįsti priekaištai. Neseniai kabelinės televizijos laidoje Premjeras Andrius Kubilius griežtai kritikavo rajono valdžią, kad esą norvegas, Tauragėje ketinęs plėsti gamybą, dėl rajono valdžios daromų kliūčių savo įmones turėjęs iškelti į Turkiją. Tačiau nepraėjus nė dviem savaitėms po šios laidos štai tvirtinamas detalusis planas, kad šis norvegas šalia savo įmonės galėtų plėsti gamybą. UAB „Egersund net“ Pramonės g.5 I turi 1,2 ha dydžio sklypą, detaliuoju planu formuojamas sklypas statybai prie turėtojo prijungiant nedidelį lopinėlį šios įmonės žemės ir priskiriant 15 arų valstybinės žemės. Gera žinia tauragiškiams, kad Norvegijos kapitalo įmonė pas mus plės savo veiklą, rasis daugiau neblogai apmokamų darbo vietų.

Meras Pranas Petrošius ramiai paaiškino:

– Įmonės savininkas klydo sakydamas, kad rajono valdžia jam kliudė. Kai jis atėjo į Savivaldybę,  viskas buvo sutvarkyta per savaitę. Jo reikalai strigo dar tuomet egzistavusioje apskrities administracijoje, vėliau žemės reikalus tvarkė Nacionalinė žemės tarnyba. Mes stengėmės, kad viskas kuo greičiau išsispręstų, rašėme raštą. Bet norvegas nesuprato, kaip ir kas kokius reikalus pas mus tvarko.

 

Gal „persodinus“ bus geriau?

 

Turizmo informacijos centras pastaraisiais metais darbu ir pasiekimais neblizgėjo, o praėjusią vasarą, turistinio sezono įkarštyje, ilgai buvo uždarytas, nors turi dvi darbuotojas, mat viena atostogavo, o kita sirgo. Dėl šio Kultūros centro padalinio likimo buvo visokių siūlymų – jungti prie Verslo informacijos centro, funkcijas perduoti Krašto muziejui. Pasirinktas pirmasis variantas – priimtas sprendimas nuo rugsėjo 3 dienos šį Kultūros centro padalinį panaikinti, o nuo rugsėjo 4 dienos jo funkcijas patikėti Verslo informacijos centrui.

Šį klausimą svarstyti tarybai pristačiusi Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Dalia Naujokienė po posėdžio „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad Verslo informacijos centrui bus perduotos ne tik funkcijos, bet ir abi darbuotojos, tačiau jas ketinama perkelti dirbti ne į minėto centro patalpas, bet jas suteikti vadinamojoje pilyje, nes ten didesnė turistų trauka.

Gal „persodinus“ į kitą įstaigą ir kitą vietą bus dirbama geriau?

 

Opozicija: „Savivaldybės įmonės – ištikimų partiečių lesyklėlė...“

 

Pastarajame tarybos posėdyje atsiskaitė Savivaldybės įmonių vadovai. Daugiausiai kuo pasigirti turėjo UAB Tauragės šilumos tinklai direktorius Vaclovas Karbauskis: šiluma – viena pigiausių, rekonstruotos Aerodromo ir Tarailių katilinės, renovuojamos šildymo trasos, investuojami milijonai. Todėl nebėga vartotojai, kaip kitur, o randasi naujų. Skolų per metus susikaupia milijonas litų. Daugiausia skolininkų gyvena Savivaldybės socialiniuose būstuose.

– Šie gyventojai sudaro tik 4 proc. visų šilumos vartotojų, o jų skola siekia 40 proc. visos skolos. Pinigų išieškojimas ilgai užtrunka, brangiai kainuoja, – teigė V.Karbauskis.

UAB „Dunokai“ direktorius Alvydas Lapinis sulaukė klausimų apie sunkiai besiskinantį kelią atliekų rūšiavimą, ir apie tai, kad nesurenkamos tekstilės atliekos.

UAB „Tauragės vandenys“ direktorius Eduardas Anulis reiškė įsitikinimą, kad už Europos Sąjungos lėšas įrengus vandentiekio ir kanalizacijos tinklus gyventojai turėtų būti įpareigoti prie jų jungtis, kitaip didžiulės investicijos neturi prasmės.

Opozicija priekaištavo, kad UAB Tauragės autobusų parkas ir UAB Tauragės butų ūkis, dirbusios nuostolingai, užsiėmė labdara – rėmė rajone organizuotas šventes.

Tėvynės sąjungos-Krikščionių demokratų partijos atstovas Raimondas Matemaitis reiškė įsitikinimą, kad Savivaldybės įmonės turi dirbti pelningai, dalį pelno kaip dividendus skirti Savivaldybei, kaip įpareigotos valstybinės įmonės dalintis pelnu su valstybės biudžetu. Teigė, kad šių įstaigų vadovų atlyginimai turi priklausyti nuo darbo rezultatų.

– Bet veikia sena sistema, svarbiausia – lojalumas. Savivaldybės įmonės neturi būti valdančiųjų partijų lesyklėlės, – tvirtino R.Matemaitis.

Šie jo žodžiai salėje sukėlė šurmulį. „Valstietis“ Benediktas Antanavičius replikavo:

– Žmones reikia vertinti pagal kompetenciją, o ne prikišti priklausymą kuriai nors partijai.

Skaityti komentarus (7) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras