Laimę rinkimuose išmėgins ir sportininkas(36)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2012-07-08 17:12
Renaldo Malycho nuotrauka

Linas Janušonis: „Nepabandęs nesužinosi, ar galima ką nors pakeisti...“. Renaldo Malycho nuotrauka

Agitacinė rinkimų karuselė įgauna pagreitį. Vieni kandidatai jau aktyviai dalyvauja įvairiuose renginiuose, bendrauja su tauta, kiti dar tik ieško kelių į rinkėjų širdis. Kol dar neatėjo metas garsiems pažadams, partijų skyriai dėlioja strategiją ir į rinkiminę areną nebijo iškelti net naujokų. Vieną staigmeną ruošiasi pateikti Liberalų ir centro sąjungos rajono skyriaus taryba, pirmadienį priėmusi sprendimą vienmandatėje rinkimų apygardoje Tauragėje pasiūlyti šios partijos narį, žinomą sportininką, dvidešimt penkerių metų Liną Janušonį.

Bijo, kad... gali išrinkti

Nors Linas dar tik žengia į didžiąją politiką, regis, optimizmo jam netrūksta. Kai jo darbdavys, „Bremenos“ vadovas, žinomas rajono politikas ir partijos bičiulis Sigitas Mičiulis pranešė, kad partijos taryba apsistojo prie jo kandidatūros, klausė, ar sutinka, ir siūlė pagalvoti, Linas atsakęs: „Bijau“. Paklaustas, ko bijo, atsakęs: „Kad laimėsiu rinkimus...“

Žodžio kišenėje neieškantis, mėgstantis pašmaikštauti Linas neneigė tada pajuokavęs. Į klausimą, ką pirmiausia darytų, jei būtų išrinktas, vėl šmaikštavo:

– Pirmiausia atsiprašyčiau Sigito Mičiulio, kad palieku mielą man darbą jo įmonėje. Bet juk pats kaltas, kad partijos bičiuliams pakišo tokią mintį – man siūlyti kandidatuoti į Seimą.

O perėjęs į rimtą toną teigė:

– Nebijau, kad mane išrinks, noriu ten patekti ir siekti kai ką pakeisti, kad labiau būtų rūpinimąsi paprastais žmonėmis, ypač jaunais. Nepatekęs į Seimą ir nepabandęs ką nors pakeisti nesužinosi, ar tai įmanoma. Tačiau kai Seime atsiras daugiau bandytojų, kai susidarys kritinė masė, pribrendusius pokyčius bus lengviau įgyvendinti. Aš pasisakau už jaunus žmones, bet nenoriu jų supriešinti su vyresniaisiais, Seime, kaip ir gyvenime, visos kartos turi veikti kartu.

Pasak jo, jaunų žmonių privalumas – veržlumas, jų nepančioja praeitis, nes viską pradeda tarsi nuo balto popieriaus lapo, o vyresnių privalumas – patirtis.

Nori, kad nebėgtų iš Lietuvos

Paklaustas, kokios asmeninės paskatos lėmė sprendimą eiti į politiką tokiame jauname amžiuje – į liberalcentristų gretas įstojo būdamas dvidešimties – Linas sakė: jam labai liūdna, kad jauni lietuvaičiai, netgi padėję aukštųjų mokyklų diplomus į stalčių, išvažiuoja į kitas šalis dirbti juodų darbų, nes Tėvynėje neranda sau vietos.

– Tauragėje nebeliko mano draugų, nėra su kuo bendrauti, sportuoti, pramogauti. Jie tik atostogauti parvažiuoja į tėviškę. Aš noriu būti Tauragėje arba bent Lietuvoje, čia kurti savo, o netrukus gal ir savo šeimos ateitį. Nuo problemų reikia ne bėgti, o stengtis jas įveikti. Jei būčiau išrinktas į Seimą, siekčiau, kad jaunimui būtų sudarytos sąlygos kurti savo ateitį Lietuvoje, skatinti patį jaunimą būti atkaklesnį, – samprotavo ką tik „iškeptas“ kandidatas Linas.

O jei neišrinktų, kaip tada?

– Nenusiminčiau, sakyčiau sau, kad tai buvo repeticija, laukčiau kitos progos. Esu dar jaunas, galiu palūkėti, kaupti žinias, mokytis – ketinu tęsti mokslą magistrantūroje. Politikoje, kaip ir sporte,  reikia ilgai ir atkakliai treniruotis, – juokavo Linas, ne vienerius metus paskyręs krepšiniui.

Daug palaikančiųjų

Linas sakė, kad vos pasklidus žiniai, kad jis bus liberalcentristų kandidatas rinkimuose į Seimą, sulaukė palaikančiųjų. Tai partijos bičiuliai, kolegos, bendradarbiai, krepšinio komandos „Bremena“ žaidėjai, tėvai, draugė Mantė, su kuria draugauja nuo mokyklos dienų.

– Tėvai man sakė: du balsus jau turi. Jie patys nedalyvauja politikoje, nepriklauso jokiai partijai, tačiau pritarė mano pasirinkimui, kai vos baigęs „Versmės“ gimnaziją įstojau į Liberalų ir centro sąjungą, džiaugėsi, kad buvau rinkėjų pastebėtas, kai pernai dalyvavau tarybos rinkimuose – liberalcentristų sąraše gal per dvidešimt vietų pasistūmėjau aukštyn. Tik ką mokslus vienoje aukštojoje mokykloje baigusi mano draugė Mantė paskatino sakydama: bandykime, kuo galėsiu, tuo padėsiu, – dalinosi mažomis paslaptimis Linas.

Jis tikisi, kad už jį balsuos pažįstami, jaunimas. Gal jaunas kandidatas bent privers juos prie balsadėžių ateiti.

„Jei sustosi, imsi eiti atgal...“

Linas sakė vertinantis pastovumą, tačiau yra labai atkaklus. Jis nuo pradinių klasių draugauja su krepšiniu. Žaidė krepšinį mokykloje, „Versmės“ gimnazijoje, dar besimokydamas buvo pakviestas žaisti „Bremenos“ komandoje, baigęs gimnaziją – dirbti IĮ „Bremena“. Čia tebedirba iki šiol, neseniai Kauno kolegijoje įsigijo verslo vadybininko diplomą. Jis vienintelis Tauragėje turi Regionų krepšinio lygos teisėjo licenciją.

– Reikia nuolat judėti priekin. Jei tik sustosi, imsi eiti atgal, – svarbiausia savo nuostata pasidalino Linas.

Dalyvavimas Seimo rinkimuose – žingsnis į priekį. Vaikinas pasakoja, kad jam visuomet buvo įdomūs iššūkiai. Mokydamasis „Versmėje“ buvo išrinktas gimnazijos prezidentu. Neilgas jo gyvenimas pilnas veiklos: sporto, mokslo siekimo, darbo, politikos.

Postūmis į didžiąją politiką Liną užklupo staiga, jis dar nespėjo surikiuoti visų minčių. Kai kalbėjomės, po liberalcentristų skyriaus tarybos sprendimo, kad Linas Janušonis bus jų kandidatas vienmandatėje apygardoje, buvo praėję vos pusė paros.

Skaityti komentarus (36) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras