Seimo naujokas klaidžiuose koridoriuose nepasiklysta(12)

Birutė SLAVINSKIENĖ | birute@kurjeris.lt

2012-11-20 11:15
Renaldo Malycho nuotrauka

Darius Petrošius tapo Seimo Seniūnų sueigos nariu. Renaldo Malycho nuotrauka

Naujasis Seimas, išrinktas praėjusį mėnesį vykusiuose rinkimuose, penktadienio vidurdienį buvo susirinkęs į pirmąjį posėdį. Patvirtinta, kad į parlamentą išrinkti 139 tautos atstovai. Tarp prisiekusių Seimo narių – ir Tauragėje išrinktas Darius Petrošius.

Paklaustas, ar Seimo koridoriai neklaidūs, D.Petrošius sakė nesunkiai juose susigaudąs.

Iškilmingas posėdis vyko senojoje Kovo 11-osios salėje, kur posėdžiaudavo pirmieji Seimai. Pirmajame šios kadencijos posėdyje dalyvavo Lietuvos Prezidentas Valdas Adamkus, Aukščiausiosios tarybos atkuriamojo Seimo deputatai, Lietuvos Nepriklausomybės akto signatarai, Konstitucinio Teismo teisėjai Aukščiausiojo, Apeliacinio ir Vyriausiojo Administracinio Teismo vadovai, diplomatinio korpuso nariai, bažnyčios atstovai, Pasaulio lietuvių bendruomenės atstovai, aukštųjų mokyklų rektoriai. Politikai sugiedojo himną.

Paklaustas, ar labai jaudinosi, kai Konstitucinio Teismo pirmininkas Romualdas Kęstutis Urbaitis priėmė jo priesaiką, D.Petrošius sakė pastebėjęs, kad nebe pirmą kadenciją dirbantys Seimo nariai jaudinosi kur kas labiau.

D.Petrošius pripažino, kad iškilmingas posėdis nebuvo itin džiugus. Slogi nuotaika vyravo dėl to, kad naujai išrinkto Seimo narių priesaikos ceremonijoje nedalyvavo Prezidentė Dalia Grybauskaitė, atsiuntusi tik sveikinimo raštą.

– Tai pirmas kartas nuo tarpukario laikų, kai demokratiškai išrinkto Seimo valstybės galva nepasveikino gyvai, – sakė d.Petrošius.

Tą pačią dieną naujai išrinktų ir prisiekusių Seimo narių laukė itin atsakingas darbas – išsirinkti naująjį Seimo pirmininką. Darbo partija į šį postą siūlė Vydą Gedvilą. Į Seimo vicepirmininkų postus buvo pasiūlyti socialdemokratai Gediminas Kirkilas ir Algirdas Sysas, „tvarkietis“ Kęstas Komskis ir Darbo partijos atstovas Vytautas Gapšys. Valdančiosios daugumos pasiūlyti kandidatai sulaukė nemažo pasipriešinimo. Seimo vicepirmininkų rinkimai užsitęsė iki išnaktų. Visos kandidatūros galų gale buvo patvirtintos.

– Vis dėlto taip pasielgti reikėjo – reikėjo parodyti koalicijos tvirtumą, – įsitikinęs Seimo naujokas.

Kita vertus, pasak jo, juk Seimą rinko žmonės, tad jei jau jie išrinkti, vadinasi, gali užimti Seime bet kurį postą. Jei bus įrodyta, kad jie kuo nors nusikalto, bus ir atitinkami sprendimai.

Kokį postą Seime galėtų užimti pats, D.Petrošius sakė kol kas nežinąs.

– Norėčiau dalyvauti Teisės ir teisėtvarkos komiteto veikloje, jei į jį nepakliūčiau – tada į Nacionalinio saugumo ir gynybos. Šios sritys man artimiausios, jas išmanau geriausiai ir, manau, galėčiau būti naudingas, – sakė D.Petrošius.

Kokiame komitete jis dirbs, turėtų paaiškėti per šią ir kitą savaitę.

Pirmajame posėdyje patvirtinta Seniūnų sueigos sudėtis. Jos veikloje dalyvaus ir D.Petrošius.

Seniūnų sueiga svarsto Seimo sesijos darbų programas, posėdžių darbotvarkes, derina Seimo komitetų ir frakcijų darbo organizavimo klausimus, teikia sprendimų šiais klausimais projektus Seimui bei valdybai, pataria Seimo Pirmininkui.

Skaityti komentarus (12) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras