Pėsčiųjų tiltą per Jūrą ties kitąmet(23)

Margarita RIMKUTĖ | margarita@kurjeris.lt

2012-11-13 09:20
Margaritos Pūdžiuvienės nuotrauka

Apie 140 metrų gelžbetonio pėsčiųjų ir dviratininkų tiltas turėtų prasidėti nuo vidurio kalno šlaito ir susijungti su Senvagės gatve. Autorės nuotrauka

Pernai miestiečių aistras kurstė kalbos apie Butkelius ir Tauragės miestą turintį sujungti pėsčiųjų ir dviratininkų tiltą per Jūros upę. Gruodį Savivaldybė turėjo parengtus keturis tilto techninių projektų siūlymus. Neišsirinkusi, gelžbetoninis, medinis ar metalo konstrukcijų tiltas kirs upę, valdžia „Plentprojektui“ nurodė parengti dar tris projektus, pagal kuriuos tiltas būtų suprojektuotas ties Vasaros estrada. Pagaliau apsispręsta: vis dėlto gelžbetoninis tiltas pėsčiuosius pasitiks Prezidento gatvės gale.

Nors ilgi svarstymai kainavo nemažai pinigų, už pirmųjų techninių projektų parengimą sumokėta 75 tūkstančiai, o už dar trijų – 13 tūkstančių litų, pagaliau apsispręsta, jog geriausia tilto vieta – Prezidento gatvės gale. Maždaug 140 m pėsčiųjų ir dviratininkų tiltas turėtų prasidėti viduryje dabartinių laiptų ir susijungti su Senvagės gatve, kurioje tęsis pėsčiųjų ir dviratininkų takas. Kaip pasakoja Dalita Martutaitienė, Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vyr. specialistė, už  „2007–2013 m. Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos Europos kaimynystės ir partnerystės priemonės programos (EKPP) bendradarbiavimo per sieną“ programos lėšas bus pastatytas ne tik tiltas. Bendradarbiaujant su Lietuvos automobilių kelių direkcija ketinama tiesti apie 5 km pėsčiųjų ir dviratininkų taką iki pat Lauksargių.

Pėsčiųjų tilto statybų techninis projektas jau patvirtintas, laukiama, kol bus pasirašyta finansavimo sutartis. Kol kas niekur neskubama, mat tilto statybas norima vykdyti kartu su „Jūros upės pakrančių ir šlaitų kompleksino sutvarkymo (I etapo)“ projekto darbais. Pasak Žilvino Majaus, Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vyr. specialisto, šiuo metu jau žinomas pakrančių ir šlaitų tvarkymo darbus atliksiantis rangovas, tačiau darbai, ko gero, bus pradėti tik kitąmet. 2,4 mln. litų vertės projekto I etapo metu bus tvarkoma atkarpa nuo Vasaros estrados iki Prezidento gatvės galo, kur bus tiesiamas tiltas. Pavasarį bus tvarkomi kalno šlaitai, tiesiamas nuo Vasaros estrados iki pėsčiųjų tilto kalno šlaitu vedantis pėsčiųjų ir dviratininkų takas bei rengiamas apšvietimas. Iki kitų metų spalio norima sutvarkyti ir estradą: senąją dangą pakeisti į gumos granulių, įkurdinti naujus suolelius. Tiesiant pėsčiųjų tiltą bus permontuojami ir Prezidento gatvės gale esantys laiptai. Jie leisis iki tilto, o nuo jo užsisuks ir susijungs su upės krantinės taku.

Skaityti komentarus (23) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras