Knygynas nepaklausus: aukcione sulaukta tik vieno dalyvio(10)

Karolina STAŽYTĖ | karolina@kurjeris.lt

2012-11-09 12:12
Margaritos Pūdžiuvienės nuotrauka

Margaritos Pūdžiuvienės nuotrauka

Vakar įvyko Tauragės rajono savivaldybei priklausančio UAB Tauragės knygyno aukcionas. Dalyvauti jame panoro ir paraišką pateikė tik vienas susidomėjęs asmuo. Pačioje voko atplėšimo procedūroje potencialus naujasis knygyno savininkas nedalyvavo.

Kas jis, Tauragės rajono savivaldybės Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėja Genovaitė Pukelytė atskleisti nenorėjo. Neaiški liko ir vienintelio aukciono dalyvio pasiūlyta pirkimo kaina. Pasak G.Pukelytės, paviešinti šiuos faktus, kol nėra pasirašyta pirkimo ir pardavimo sutartis, draudžia privatizavimo proceso taisyklės.

– Jei sandoris vis dėlto neįvyks, aukcionas gali būti skelbiamas iš naujo. Potencialūs jo dalyviai tada jau žinotų, kiek jų konkurentas siūlė dalyvaudamas ankstesniajame. Tai paneigtų visą aukciono proceso esmę, – teigė G.Pukelytė.

Vakar G.Pukelytė sakė, kad su potencialiu pirkėju bus bandoma susisiekti nedelsiant. Pastarasis turės apsispręsti per dešimt dienų, pasirašyti pirkimo ir pardavimo sutartį ar ne. Jei potencialus pirkėjas vis dėlto atsisakytų sudaryti sandorį, prarastų ne tik kaip aukciono dalyvio registracijos mokestį sumokėtus 300 litų, bet ir privalomą pradinį įnašą – 14 000 litų.

Kalbama, kad susidomėjusiųjų Tauragės knygyno pirkimu buvo ir daugiau, tačiau juos atbaidė per didelė pradinė pardavimo kaina – 140 000 Lt. Kainą nustato privatus turto vertintojas, o iš Tauragės rajono savivaldybės tarybos bei administracijos narių sudaryta Privatizavimo komisija ją gali ir pakelti. Tauragės knygyno aukciono atveju Privatizavimo komisija būtent ir pasinaudojo šia teise. Tačiau kiek buvo pakelta turto vertintojo nustatyta kaina, liko neaišku.

Skaityti komentarus (10) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras