Iš pradžių gėlės, paskui – ginčai(19)

Birutė SLAVINSKIENĖ | birute@kurjeris.lt

2012-11-30 08:24
Renaldo Malycho nuotrauka

Vietoj į Seimą išėjusio Dariaus Petrošiaus tarybos nariu tapo Orestas Kliunka. Renaldo Malycho nuotrauka

Vakarykščio rajono savivaldybės tarybos posėdžio būta prieštaringo. Nors svarstytinų klausimų būta ne itin daug, tik 14, pilnutėlėje salėje džiugia nuotaika, sveikinimais, gėlėmis prasidėjęs posėdis vėliau pažėrė ir nemažai ginčų, ir „apsišaudymų“ žodžiais.

 

Prisiekė naujasis tarybos narys

Tarybos posėdyje dalyvavo ir naujasis Seimo narys Darius Petrošius. Vicemerui Silverijui Statkui pasveikinus jį su naujosiomis pareigomis ir įteikus puokštę gėlių D.Petrošius teigė su Taurage neatsisveikinąs.

– Prašiau tarybos sekretorės kaip ir iki šiol siųsti man visus dokumentus. Stengsiuosi neatitrūkti nuo Tauragės reikalų, dalyvauti tarybos posėdžiuose.

Posėdyje dalyvavusi Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) narė Živilė Verbylaitė informavo, kad vienam tarybos nariui ją palikus reikia tarybos sudėtį papildyti nauju nariu. Pasak jos, lapkričio 12 dieną VRK priėmė sprendimą vietoj į Seimą išėjusio tarybos nario skirti kitą Socialdemokratų partijos narį Orestą Kliunką.

Ž.Verbylaitė priėmė jo priesaiką, o meras pasveikino naująjį tarybos narį, įteikdamas gėlių puokštę.

Naujasis tarybos narys dirba bendrovės „Torina“ vadybininku.

PSPC vadovei – pastaba

Itin daug diskusijų kilo svarstant klausimą, ar reikia skirti drausminę nuobaudą Pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorei Astai Piečienei. Ji sulaukė stipraus opozicijos palaikymo.

PSPC veiklos auditas, kurį išprovokavo įstaigos Odontologijos skyriaus darbuotojų kreipimasis į tarybą, atskleidė net vienuolika pažeidimų. Praėjusį posėdį tarybos nariai nutarė, kad įstaigos vadovei teks dėl to pasiaiškinti. A.Piečienė pasiaiškinimą pateikė per nustatytą laiką ir pažadėjo visus pažeidimus pašalinti.

Pasak klausimą tarybos nariams pristačiusios Juridinio ir personalo skyriaus vyriausiosios specialistės Lilijos Mockienės, svarstant šį klausimą komitetuose dėl drausminės nuobaudos neapsispręsta. Meras pasiūlė apsiriboti pareiškiant pastabą PSPC direktorei.

Tarybos opozicija bandė įrodyti, kad reikalavimas A.Piečienei skirti nuobaudą tesąs politikavimas – esą kai pažeidimų nustatoma socialdemokratų vadovaujamose įmonėse, iki nuobaudų neprieinana. Raimondas Matemaitis, Vidas Bičkus, Darius Stankus, Darius Bredelis įrodinėjo, kad nusižengimai nėra tokie svarūs, kad reikėtų skirti drausminę nuobaudą, be to, direktorė jau pasiaiškino, jau suderintas ir grafikas, iki kada žadama viską ištaisyti, taigi bausti nėra už ką. Prieita net iki replikų apie tai, kad „socialdemokratai valgo žmones“.

Vis dėlto netrūko ir kitaip galvojančių. Arūnas Beišys įsitikinęs, kad mikroklimatas PSPC blogas, tai labai atsiliepia ir pacientams, todėl būtina pasiekti, kad kolektyvas dirbtų normaliai.

Nors kai kurie tarybos nariai nuogąstavo, kad A.Piečienė gali kreiptis į teismą, vis dėlto 13-ai balsavus „už“drausminė nuobauda – pastaba – jai skirta.

Iveta Skurvydienė replikavo, kad visas tas šurmulys dėl PSPC tebuvo darbo ginčas ir taryba apskritai neturėjo imtis jo svarstyti.

– Tai negi turėjome nereaguoti, kai į tarybą kreipėsi net 9 gydytojai odontologai? – atšovė meras ir pridūrė, kad prie šių problemų bus grįžta gruodį.

Už žemę teks mokėti daugiau  

Ginčų laviną sukėlė ir dar vienas darbotvarkės klausimas – dėl žemės mokesčio tarifų nustatymo 2013 metams. Žemės mokestis keičiamas dėl nuo sausio 1-osios įsigaliosiančio Žemės mokesčio įstatymo pakeitimo. Esminis pokytis – žemės mokestis bus skaičiuojamas nuo sklypo vidutinės rinkos vertės (anksčiau – nuo nominalios indeksuotos žemės vertės).

Klausimą pristačiusi Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėja Genovaitė Pukelytė sakė, kad komitetų posėdžiuose dėl šio klausimo buvo daug ginčų, siūlyta dalį šio mokesčio kaupti į fondą ir vėliau atskira eilute skirti smulkiesiems ūkininkams, kad jie galėtų numelioruoti skęstančius savo laukus. Tokiam pasiūlymui ypač pritarė tarybos narė Regina Rimkienė, kai kurie abejojo, ar iš to bus kokios naudos – pinigų tam bus per mažai. Opozicija mėtė valdantiesiems abstakčius kaltinimus dėl po rinkimų kylančių kainų, kad nesistengiama remti verslą, investicijas, o meras atrėmė, kad siūlomi koeficientai – vieni žemiausių Lietuvoje. Buvo siūlančių suvienodinti tarifus, kiti gi tvirtino, kad tai būtų neteisinga. Galų gale taryba dauguma balsų nusprendė nustatyti 2013 metams žemės mokesčio tarifus (procentais nuo žemės mokestinės vertės) žemės ūkio paskirties žemei  – 1,1 procento, gyvenamųjų teritorijų ir komercinės paskirties objektų teritorijų žemei – 1 procentą, pramonės ir sandėliavimo objektų teritorijų žemei – 1,5  procento, kitai žemei, nenurodytai ankstesniuose punktuose, – 1,5 procento. Už nenaudojamą, apleistą žemę koeficientas bus kur kas didesnis – 3 procentai.

Pasak G.Pukelytės, padidintas žemės mokesčio tarifas padės surinkti šio mokesčio 30 proc. daugiau.

Sprendimai visais kitais darbotvarkės klausimais – dėl ikimokyklinio ugdymo lėšų paskirstymo, dėl garantijos suteikimo Tauragės ligoninei įkeičiant nekilnojamąjį turtą, dėl bendradarbiavimo su Bytovo miesto savivaldybe (Lenkija) ir kiti – priimti be didesnių emocijų.

Pasibaigus posėdžiui kai kurie tarybos nariai replikavo, kad tokie audringi ginčai – tik žiniasklaidai skirtas šou, jei ši dalyvautų komitetų posėdžiuose, tarybos posėdžiai baigtųsi kur kas greičiau.

Skaityti komentarus (19) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras