Apie vagystes ne savo noru (14)

„Tauragės kurjerio“ inform. | info@kurjeris.lt

2012-11-21 08:51
Margaritos Pūdžiuvienės nuotrauka

Margaritos Pūdžiuvienės nuotrauka

Ketvirtadienį rajono savivaldybėje vyko seminaras „Prekyba žmonėmis Tauragės apskrityje: problemos ir iššūkiai“. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos, Vidaus reikalų ministerijos ir Lietuvos Carito organizuotame susitikime aptarti prekybos vaikais atvejai Tauragės regione.

Iki šių metų prekyba žmonėmis buvo suprantama kaip apimanti prostituciją ir žmonių grobimą organų donorystei. Šiais metais Vyriausybei papildžius Lietuvos Respublikos Baudžiamojo Kodekso 147 straipsnį, prekybos žmonėmis sąvoka papildyta kaip apimanti ir žmonių vežimą į užsienį nusikalstamai veiklai. Kalbėta apie nepilnamečių vertimą vogti iš užsienio parduotuvių. Prisimintas Norvegijoje nuskambėjęs įvykis, kai 2009 metais keturi paaugliai (viena jų – tauragiškė) buvo atvežti vogti. Vaikai buvo sulaikyti. Nusikaltėlius norvegai netruko išsiaiškinti: 25 ir 31-erių metų lietuvius Bergeno apygardos teismas nuteisė 4,5 metų kalėjimo. 15–17 m. paaugliai vogė kosmetiką, elektronikos, maisto prekes, alkoholį, gyveno automobilyje, prausdavosi degalinėse. Už vaikų išnaudojimą nusikaltėliams teks paaugliams sumokėti po 60 000 kronų.

Pasak Jolitos Vaišvilaitės, rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos tarnybos vedėjos, nepilnamečių vagiliavimo atvejus sunku išaiškinti, nes dažnai vaikai teigia vogę savo noru. Seminare akcentuota švietėjiškos veiklos apie prekybą žmonėmis būtinybė.

Skaityti komentarus (14) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras