Veja – kaip dirvonas (2)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2012-03-23 09:06
Žydrūnės Jankauskienės nuotrauka

Po atliekų vežėjų darbo miesto vejos lieka išmaurotos. Autorės nuotrauka

Tauragiškiams, gyvenantiems priešais maisto produktų turgelį Dariaus ir Girėno gatvėje, kone kasdien rūpestį kelia po langais vėl ir vėl verčiamos šiukšlės. Miestiečiai stebisi, kad viduryje miesto nesibodima tokia netvarka.

Į „Tauragės kurjerio“ redakciją vėl kreipėsi greta šiukšlių konteinerių aikštelės gyvenantys žmonės. Jų vardu kalbėjusi Regina tikino nebegalinti ilgiau laukti, kol bus apsispręsta ką nors tvarkyti.

– Ketiname rinkti parašus ir kreiptis į miesto seniūniją, kad šitai netvarkai po mūsų langais būtų padarytas galas. Juk gyvename pačiame miesto centre, o dvokas (vasarą) ir vaizdas šokiruoja ne tik mus, bet ir miesto svečius ar šiaip tarptautine magistrale pravažiuojančius, – neslėpdama pasipiktinimo, kalbėjo Regina.

Šįkart gyventojus papiktino ne prie konteinerių verčiamos buitinės atliekos, o jų rinkėjų darbas. Pasirodo, tarp gatvės ir konteinerių plytinčioje pievoje atliekų rinkėjai verčia žaliąsias atliekas: sugrėbtus lapus, nugenėtas medžių šakas ir t.t. O atliekų vežėjas – UAB „Dunokai“ jas renka traktoriumi. Natūralu, kad ši technika ratais ir kaušu niokoja veją. Todėl gyventojams ypač neramu dar ir dėl to, kad vietoje gražios vejos čia nuolatos plytės purvynas. Panašu, kad taip ir bus. Mat atliekų rinkėjai nė neketina žaliųjų atliekų išskirti. O jas surinkti, UAB „Dunokai“ direktoriaus Alvydo Lapinio teigimu, įmanoma tik „Bobcat“-ais.

– Seniūnija prie konteinerių atliekų tikrai nekrauna, tai daro nesąžiningi gyventojai. Iš kur mikrorajone, pavyzdžiui, atsiranda žydinčių vyšnių šakos? Akivaizdu, kad čia šakas atgabena privačių namų savininkai. O tokias atliekas jie turėtų arba sukūrenti krosnyje, arba kompostuoti, arba gabenti savo lėšomis į sąvartyną. Juk mediena nėra buitinė atlieka. O rinkliava, kurią nuo šiol moka kiekvienas, yra tik už buitinių atliekų išvežimą. Tačiau radę tokių atliekų mes, kaip vežėjai, negalime palikti – surenkame jas „Bobcat“ traktoriais. Kitaip jų nesurinksi. Net ir lovas kartais pasitaiko rinkti. Tokias atliekas paprastai gabename į Šilumos tinklus, ten jas sudegina, – pasakojo A.Lapinis.

Paklaustas, ar neketinama įsigyti specialiai žaliosioms atliekoms skirtų konteinerių arba turimus perdaryti į šiam tikslui tinkamus, atliekų vežėjų vadovas pyktelėjo ir pavadino klausimą betiksliu.

– Diskutuojame be reikalo. Mes neturime tokių konteinerių ir turėti nesirengiame. Jeigu bus Vyriausybės nutarimas, kad turime vežti žaliąsias atliekas, vešime. O dabar mes niekuo dėti. Tegul krauna gyventojai atliekas į maišelius ir sudeda prie konteinerių – surinksime nežalodami vejos, – baigė pokalbį UAB „Dunokai“ direktorius.

Beje, kalbant apie traktoriaus niokojamą veją ne tik aprašomoje aikštelėje, bet ir kitose miesto atliekų surinkimo vietose, A.Lapinis pažadėjo veją užlyginti... vasarą. Bet jeigu atliekų toje vietoje rasis vėl ir vėl, rinkėjai veją irgi niokos nuolatos.

Panašu, kad gražios vejos netoli konteinerių aikštelių gyvenantiems žmonėms dar teks palaukti. Arba ieškoti kitos išeities. Tauragės miesto seniūnijos seniūno pavaduotojas Juozas Buikys neslėpė, kad tai – opi problema, kurią jau seniai bandoma spręsti, tačiau nesėkmingai.

– Tikėjomės, kad prie konteinerių kraunamų atliekų sumažės įvedus rinkliavos mokestį. Išties, atliekų šiek tiek sumažėjo, bet problema liko. Manau, kad Dariaus ir Girėno g. 26A namo gyventojai dėl savo problemos į seniūniją gali kreiptis raštu. Mes dar kartą įvertinsime gyventojų prašymą ir galbūt pavyks rasti išeitį, – nenorėdamas pernelyg įsipareigoti, žadėjo seniūno pavaduotojas.

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras