Tarybos pagalba – verslininkams ir gyventojams(0)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2012-03-26 06:22
Jovitos Strikaitienės nuotrauka

Prisiekia Benediktas Antanavičius (kairėje), priesaiką priima Vyriausiosios rinkimų komisijos narys Vaidotas Vaičaitis. Autorės nuotrauka

Trečiadienį vykusio rajono tarybos posėdžio svarbiausi įvykiai – patvirtintos didelio susidomėjimo nesukėlusios rajono mero Prano Petrošiaus ir Savivaldybės administracijos direktoriaus Algirdo Mosėjaus ataskaitos, devyni opozicijoje esantys tarybos nariai paskelbė viešą pareiškimą, kad jie sudaro tarybos mažumą, priimtas sprendimas, numatantis lengvatas mokant už atliekų surinkimą ir tvarkymą, į tarybą sugrįžo Valstiečių liaudininkų sąjungos atstovas Benediktas Antanavičius, priimtas sprendimas, kad nuo kitų mokslo metų neliks Tarailių pagrindinės mokyklos Dapkiškių pradinio ugdymo skyriaus.

 

Sugrįžo Benediktas Antanavičius

 

Posėdis pradėtas nuo būsimo naujojo tarybos nario – Valstiečių liaudininkų ir žaliųjų sąjungos atstovo Benedikto Antanavičius priesaikos priėmimo. Jis vėl sugrįžo į tarybą, joje pakeitęs partijos kolegą Eduardą Anulį, kuris, laimėjęs konkursą, išėjo vadovauti UAB „Tauragės vandenys“. Priesaiką iš buvusio ilgamečio rajono tarybos nario priėmė į Tauragę atvykęs Vyriausiosios rinkimų komisijos narys Vaidotas Vaičaitis. Priėmus kitą sprendimą B.Antanavičius vietoje E.Anulio tapo Kontrolės komiteto nariu ir pirmininko pavaduotoju. Meras Pranas Petrošius pasveikino naująjį tarybos narį B.Antanavičių, E.Anuliui padėkojo už darbą taryboje.

 

Opozicija pasiskelbė mažuma

 

Šiek tiek netikėtas buvo opozicijoje esančių devynių rajono tarybos narių viešas pareiškimas, kad jie rajono taryboje sudaro mažumą. Ne visiems buvo aišku, kodėl, praėjus nemažai laiko po rinkimų, tai daroma.

Tarybos narių liberalcentristų Vido Bičkaus, Sigito Mičiulio, Roberto Piečios, Ivetos Skurvydienės, konservatorių Antano Stankaus, Raimondo Matemaičio, Dariaus Bredelio, liberalsąjūdiečių Lino Stankaus ir Dariaus Stankaus viešame pareiškime rašoma, kad jie sudaro Tauragės rajono savivaldybės tarybos mažumą, kuri nėra delegavusi savo kandidatų į mero, mero pavaduotojo pareigas ir nėra siūliusi savo kandidato sudarant savivaldybės vykdomąją instituciją. Jame deklaruojamos veiklos kryptys: rajono gyventojų bendruomenių švietimas ir aktyvinimas, skatinant  jas dalyvauti savivaldos tobulinimo ir valdžios priartinimo prie žmonių procese; savivaldybės funkcijų įgyvendinimo kontrolė, siekiant didinti valdymo funkcijų efektyvumą, užtikrinti didesnį rajono valdžios veiksmų skaidrumą, mažinti korupciją, didinti gyventojų pasitikėjimą savivalda ir t.t.

Pasirodo, opozicijai pasiskelbti mažuma taryboje reikėjo norint vėl gauti Kontrolės komiteto pirmininko postą, kuris paprastai priklauso opozicijai. Vėliau priėmus kitą sprendimą Kontrolės komiteto pirmininku vietoje iš tarybos išėjusios liberalcentristės Irenos Ričkuvienės, laimėjusios konkursą užimti Vyriausybės atstovo Tauragės apskrityje postą, tapo liberalcentristas Vidas Bičkus.

 

Pagalba verslui

 

Keletas tarybos priimtų sprendimų turėtų pasitarnauti verslui. Nuspręsta subsidijuoti naujų mažų ir labai mažų įmonių steigimą, pradinėms steigimo išlaidoms skiriant iki 500 litų. Šiemet šioms reikmėms numatyta skirti 20 tūkstančių litų. Priimtas sprendimas Savivaldybės biudžeto sąskaita atleisti nuo valstybinės žemės (išskyrus žemės ūkio paskirties žemę) ir nekilnojamojo turto mokesčių naujus rajono savivaldybės verslo subjektus trejus metus, skaičiuojant nuo įregistravimo registre datos, jei šie verslo subjektai atitinka šias sąlygas: pradės veiklą iki 2014 metų sausio 1 d., pusė darbuotojų bus rajono gyventojai.

Nuspręsta iš Ūkio ministerijos perimti VšĮ Verslo informacijos centro dalininkės teises. Rajono taryba liko vienintelis šio centro savininkas, nors buvo siūlymų šį centrą perduoti viešajai įstaigai „Eksportuojančioji Lietuva“ arba privatizuoti.

 

Pinigų nėra, bet lengvatos numatytos

 

Svarstant sprendimo projektą dėl lengvatų nustatymo mokant už komunalines atliekas kilo klausimas, kodėl sprendimo projekto nepasirašė Finansų skyriaus vedėja Irma Jurkšienė. Atsakymas – lengvatoms dengti rajono biudžete pinigų nenumatyta. Nepaisant to, sprendimas priimtas, todėl pinigų šiam reikalui reikės surasti.

Nemažai rajono gyventojų piktinasi, kad pas mus rinkliava už atliekas yra per didelė, apie tai kalbėta ir tarybos posėdyje, priminta, kad šilališkiai moka mažiau. Savivaldybės administracijos direktorius A.Mosėjus paaiškino, kad kaimynai dėl to arba klimps į skolas, arba turės didinti įkainius. Šiek tiek padiskutavus priimtas mūsų rajono tarybos sprendimas dėl lengvatų gyventojams taikymo atsiskaitant už atliekas palengvins dalies gyventojų mokesčio už atliekas naštą.

Nuspręsta nuo rinkliavos už atliekas ir jų tvarkymą atleisti gyventojus, jei nekilnojamojo turto objektas sudegęs, netinkamas gyventi ar sunaikintas; neišlikęs, tačiau apskaitomas turto registre; jei pateikiama AB LESTO pažyma, kad gyvenamosios paskirties objekte per metus sunaudota ne daugiau negu 180 kWh elektros energijos; jei Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro ir savivaldybės administracijos komisija patvirtina, kad objektas neįrengtas ar negyvenamas, bet jam šildyti reikalinga elektros energija; nekilnojamasis objektas praėjusiais kalendoriniais metais buvo statomas, griaunamas. Rinkliavos dydis mažinamas asmenims, kuriems iki vietos, kur surenkamos buitinės atliekos, yra didelis atstumas. Jei atstumas yra nuo 500 m iki 2 km, rinkliava mažinama 25 proc., jei 2 km – rinkliava mažinama 50 proc. Trisdešimčia procentų rinkliava mažinama pensinio amžiaus sutuoktiniams, jei vienam jų nustatytas sunkus ar vidutinis neįgalumo laipsnis, ir žmonėms, kuriems yra sukakę 75 metai, bei vienišiems pensinio amžiaus žmonėms.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras