Nepamirškite persukti laikrodžių (0)

„Tauragės kurjerio“ inform. | info@kurjeris.lt

2012-03-23 10:26

Sekmadienį Lietuvoje bus įvestas vasaros laikas. Trečią valandą nakties laikrodžių rodykles reikia pasukti viena valanda pirmyn. Pagal šį laiką gyvensime septynis mėnesius – iki spalio pabaigos.

Pernai balandį Seimas priėmė rezoliuciją, kuria pasiūlė Vyriausybei daugiau dukart per metus nebesukti laikrodžių rodyklių, o likti gyventi vasaros laiku. Teigta, kad „keičiant vasaros laiką į žiemos laiką, pailgėja tamsusis paros metas, dėl ko, policijos duomenimis, padidėja nusikalstamumas bei nelaimingų atsitikimų kelyje skaičius“, o realių skaičiavimų ar tyrimų, įrodančių, kad keičiant laiką yra gaunama ekonominė nauda, nėra.

Tačiau Vyriausybė į šią rekomendaciją neatsižvelgė, nes įsigaliojo Europos Sąjungos direktyva dėl sezoninio laiko. Pagal ją, laikrodžius pavasarį ir rudenį sukiosime mažiausiai iki 2016-ųjų.

Lietuvoje vasaros laikas Vyriausybės nutarimu kasmet įvedamas nuo 2003-iųjų, remiantis Europos

Britų sociologų duomenys rodo, kad pirmadienis po laikrodžių pasukimo yra neproduktyviausia metų diena. Pasak specialistų, žmogaus vidinis biologinis laikrodis sunkiai prisiderina prie netikėto vėlavimo. Tačiau specialistai ramina, kad iki savaitės pabaigos viskas stoja į savo vietas ir žmogaus organizmas prisitaiko prie įprasto darbo ritmo.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras