Virš kaimo mokyklų – Damoklo kardas(17)

Arūnas STRIKAITIS | arunas@kurjeris.lt

2012-12-12 10:57
Redakcijos archyvo nuotrauka

Redakcijos archyvo nuotrauka

Vos ne kasmet Tauragės rajone uždaroma po vieną kaimo pagrindinę ar pradinę mokyklą. Šiuo metu grėsmė pakibo virš Baltrušaičių pagrindinės mokyklos, kurioje beliko tik 55 mokiniai, bei Šakviečio ir Dacijonų pradinių mokyklų, kuriose nebėra nė po 10 mokinių.

 

Sprendimo dar nėra

Viešoje erdvėje jau bent pusmetį kalbama, kad 2012–2013 mokslo metai Baltrušaičių pagrindinei mokyklai bus paskutiniai, nes joje bekilo tik apie 50 mokinių arba po maždaug 5 mokinius vienoje klasėje. Šios mokyklos uždarymui jau ruošiasi už kelių kilometrų esanti Gaurės pagrindinė mokykla bei Tauragės pagrindinės mokyklos.

Tauragės rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas patikino, jog oficialaus sprendimo, kad Baltrušaičių pagrindinė mokykla bus uždaryta, dar nėra.

– Kad kaimo pagrindinei mokyklai užtektų iš mokinio krepšelio gaunamų lėšų, joje turi mokytis ne mažiau kaip 100 mokinių. Jei jų mažiau kaip 100, lėšos perskirstomos. Iš mokyklų, kurių finansinė padėtis geresnė, paimama dalis lėšų, jos pervedamos toms mokykloms, kur finansinė padėtis prastesnė. Konkretaus sprendimo, kas bus su Baltrušaičių pagrindine mokykla, kol kas nėra. Turime problemų su Šakviečio ir Dacijonų pradinėmis mokyklomis. Kitų metų pradžioje Savivaldybė sudarys darbo grupę, kuri spręs, ką daryti su šiomis mokyklomis, – situaciją komentavo Švietimo skyriaus vedėjas.

Uždarymas gresia dar kelioms kaimo mokykloms

Pastaraisiais metais Tauragės rajone per metus gimsta po 250–300 vaikų (1990 m. rajone gimė tūkstantis vaikų), todėl netrukus gali tekti uždaryti dar keletą pagrindinių ir pradinių kaimo mokyklų. Potencialios kandidatės yra Adakavo pagrindinė mokykla, kurioje beliko 71 mokinys, Lomių pagrindinė mokykla – joje liko 75 mokiniai, Pagramančio pagrindinė mokykla – 68 mokiniai, Šakviečio pradinė mokykla (6 mokiniai), Sartininkų pagrindinė mokykla (56 mokiniai), Jovarų pagrindinės mokyklos Dacijonų skyrius (7 mokiniai). Žygaičių gimnazijos Aukštupių skyriuje liko tik 10 mokinių.

Problemų turi Batakių vidurinė ir Žygaičių gimnazija, joms trūksta mokinių pradinėse klasėse.

Iš kaimo pagrindinių mokyklų dėl ateities kol kas ramios tik dvi – Gaurės ir Lauksargių pagrindinės mokyklos, kuriose mokosi po 120 mokinių.

Sartininkuose pagerėjimo nematyti

Neįtikėtinais tempais mažėja mokinių Sartininkų pagrindinėje mokykloje. Prieš penkerius metus jų ten buvo 116, o dabar beliko tik 56! Per penkerius metus mokinių čia sumažėjo daugiau nei perpus, ir mokykla tapo kandidatė į uždarymą.

Pasak direktorės pavaduotojos Daivos Kiniulienės, jų mokykloje nėra nė vieno antroko, todėl nėra antrosios klasės.

– Turime penkis dešimtokus, aštuonis aštuntokus. Dalis aštuntokų gali pereiti į Tauragės Žalgirių arba Žygaičių gimnazijas. Turime devynis įvairaus amžiaus priešmokyklinio ugdymo vaikus. Kitais metais mokinių neturėtų sumažėti, o dėl mokyklos likimo spręs Tauragės rajono savivaldybė, – samprotavo direktorės pavaduotoja.

Baltrušaičiai nurodymų dar negavo

Prasčiausia padėtis – Baltrušaičių pagrindinėje mokykloje. Šiemet mokykloje mokosi 55 vaikai. Jei ši mokykla sulauks kitų mokslo metų, joje gali nebelikti nei 50 mokinių, nes šiuo metu joje mokosi 6 dešimtokai, 4 aštuntokai, o į pirmąją klasę ateis du pirmokai.

– Mokinių mažai, tačiau mokyklos ateitis neaiški, nes nėra sprendimų ar kokių nors nurodymų iš rajono savivaldybės, – kalbėjo mokyklos direktorė Lilija Tamašauskienė.

Skaityti komentarus (17) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras