Rajono vadovai taupydami atsisakė priedų(21)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2012-06-12 11:57
Renaldo Malycho nuotrauka

Brangioji mūsų valdžia kainuoja nebrangiai. Renaldo Malycho nuotrauka

Sunkmečiu esame įpratę viską skaičiuoti, todėl įdomu, kiek mokesčių mokėtojams kainuoja aukščiausia rajono valdžia – meras ir vicemeras: kiek per keturis šių metų mėnesius reikėjo lėšų jų atlyginimams, kiek skirta telefoniniams pokalbiams, benzinui pirkti jų valdiškiems automobiliams. Pasirodo, mūsų valdžia nebrangi.

Savivaldybės administracijos atstovė spaudai ir ryšiams su visuomene Izolina Turauskienė, atsakydama į „Tauragės kurjerio“ užklausą apie mero ir vicemero gaunamus priedus prie atlyginimo, išlaidas valdiškiems telefonams ir automobiliams, pranešė, kad Savivaldybės meras Pranas Petrošius tiek pernai, tiek šiemet negavo priedo, išskyrus jam pagal įstatymus priklausantį priedą už darbo stažą. Mero pavaduotojas Silverijus Statkus irgi nei pernai, nei šiemet negavo jokio priedo. Merui per keturis mėnesius už pokalbius priskaičiuota 388,34 Lt, vicemerui – 851,99 Lt. Mero automobiliui degalų per šį laikotarpį pirkta už 2792 Lt, vicemero – už 1188 Lt.

 Be to, I.Turauskienė paaiškino:

– Jiems skirtais automobiliais važinėjasi ne tik meras ir jo pavaduotojas, bet ir tarybos nariai, Savivaldybės administracijos darbuotojai, todėl kuras naudojamas jų darbo funkcijoms atlikti.

Meras P.Petrošius, paklaustas, kodėl jis nuo kadencijos pradžios negauna priedo prie atlyginimo, paaiškino:

– Todėl, kad šiuo sunkiu metu visur reikia taupyti pinigėlius. Be to, kai kurie žmonės į priedus valdžiai šnairai žiūri, nors tie priedai ir nedideli, o darbo krūvis ir labai didelis. Kiti žmonės mažiau gauna, solidarizuojuosi su jais.

Vicemeras S.Statkus, paklaustas, kodėl jam prie atlyginimo neskirtas priedas, o kai kurie kiti administracijos darbuotojai priedus gauna, atsakė:

– Nei aš priedo prašiau, nei man jį skyrė...

Savivaldybės Finansų skyriaus vedėja Irma Jurkšienė teigė, kad meras ir vicemeras gauna nedidelius atlyginimus – 4500 Lt (kartu su nedideliu priedu už stažą) ir 3564 Lt neatskaičius mokesčių.

– Priedai jiems nemokėti nuo pat kadencijos pradžios, jie patys atsisakė, kokie motyvai, nežinau. Merui ir vicemerui kas mėnesį gali būti skiriami iki 60 procentų mėnesinio atlyginimo dydžio priedai. Priedus jiems skiria taryba, – aiškino I.Jurkšienė.

Skaityti komentarus (21) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras