Grąžinti Savivaldybės pinigus privertė teismas(1)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2012-06-18 09:13

Klaipėdos apygardos administracinis teismas birželio 8-ąją priimta nutartimi įpareigojo buvusią Tauragės rajono savivaldybės administracijos vyriausiąją buhalterę į rajono biudžetą grąžinti išeitinę išmoką – 7644,39 Lt, kuri 2011 m. jai buvo skirta išeinant į pensiją.

Šią istoriją aiškinosi Specialiųjų tyrimų tarnyba, prokurorai, teismai.

Generalinės prokuratūros spaudai išplatintame pranešime konstatuojama: „Kai kurios mūsų šalies savivaldybių administracijos nusprendė buvusius savo darbuotojus į pensiją išlydėti juos „pamalonindamos“ valdiškais savivaldybių biudžetų pinigais, tačiau Klaipėdos apygardos teismas <...> padėjo tašką šioje neteisėtai besiformuojančioje valdininkų veikloje“.

 

Pinigus turės grąžinti

 

2011 m. sausio 28 d. iš valstybės tarnybos pasitraukė pensinio amžiaus sulaukusi Tauragės rajono savivaldybės administracijos vyr.buhalterė Zina Dedūrienė, šias pareigas ėjusi daugiau kaip dvidešimt metų. Iš darbo ji išėjo savo noru, Savivaldybės administracijai jai išmokant išeitines išmokas, iš viso 7644,39 Lt. Netrukus šiuo faktu susidomėjo Specialiųjų tyrimų tarnyba, buvo atliktas tyrimas, medžiaga perduota Klaipėdos apygardos prokuratūrai. Klaipėdos apygardos vyriausiasis prokuroras, gindamas viešąjį interesą, kreipėsi į teismą su pareiškimu, kad būtų panaikinti du Tauragės rajono savivaldybės administracijos įsakymai, kuriais į pensiją išeinančiai Savivaldybės vyriausiajai buhalterei buvo skirtos dvi išmokos, ir prašė, kad neteisėtai išmokėti pinigai būtų grąžinti į Savivaldybės biudžetą.

Klaipėdos apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs pareiškimą, pripažino, kad atleidžiant iš darbo Tauragės rajono savivaldybės vyriausiąją buhalterę buvo pažeisti Valstybės tarnybos įstatymo straipsniai, reglamentuojantys išmokų mokėjimą savo noru iš pareigų atleidžiamiems valstybės tarnautojams, tačiau neįpareigojo gautų pinigų grąžinti į valstybės biudžetą.

Klaipėdos apygardos vyriausiasis prokuroras šį teismo sprendimą apskundė Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui, kuris priėmė neskundžiamą nutartį. Konstatavus, kad prokuroro reikalavimai teisėti, Klaipėdos apygardos administracinio teismo sprendimas buvo panaikintas, byla grąžinta svarstyti iš naujo.

Klaipėdos apygardos administracinis teismas, šioje byloje paskelbęs sprendimą birželio 8 dieną, prokuroro reikalavimą patenkino – įpareigojo į pensiją išlydėtą valstybės tarnautoją neteisėtai gautus pinigus grąžinti į Tauragės rajono savivaldybės biudžetą.

 

Valstybės tarnautojai išeitinė išmoka nepriklausė

 

Generalinė prokuratūra savo pranešime konstatuoja, kad tai antras Klaipėdos apygardos prokuratūros pareiškimas teismui dėl neteisėtai savo noru į pensiją išeinantiems valstybės tarnautojams mokamų išeitinių išmokų.

Savivaldybės Juridinio ir personalo skyriaus skyriaus vyresnioji specialistė Eugenija Krenciūtė teigė kol kas šio teismo sprendimo neturinti, todėl negalinti jo komentuoti, paaiškino tik tiek:

– Vadovaujantis Darbo įstatymų kodeksu darbuotojui išeinant į pensiją šalių sutarimu gali būti išmokėta išeitinė išmoka, lygi jo dviejų mėnesių vidutiniam atlyginimui. Tačiau Valstybės tarnybos įstatymas tokios galimybės nenumato, o Savivaldybės vyriausioji buhalterė buvo valstybės tarnautoja. Atleidžiant iš valstybės tarnybos pensininką Darbo įstatymo kodekso nuostatos dėl išeitinės išmokos neturėjo būti taikomos.

 

Nutartis galbūt bus skundžiama

 

Savivaldybės administracijos direktorius Algirdas Mosėjus „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad įsakymus dėl išeitinių išmokų savivaldybės vyriausiajai buhalterei pasirašė ne jis, o jo pavaduotoja.

– Esu įsitikinęs, kad šie įsakymai buvo rašomi apgalvotai, pasikonsultavus su kitais specialistais, atrodė, kad viskas teisėtai padaryta, ji buvo verta skirtų pinigų. Bet teismas yra kitos nuomonės, o su juo nepasiginčysi, jo nutartį reikia vykdyti. Nutarties skųsti neketiname, nors ir labai nemalonu, kad taip atsitiko – gerai ir ilgai dirbęs žmogus turi grąžinti jam išmokėtus pinigus. Kiek girdėjau, buvusi Savivaldybės vyriausioji buhalterė teismo nutartį ketina skųsti, – aiškino A.Mosėjus.

Su Z.Dedūriene susisiekti nepavyko.

Skaityti komentarus (1) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras