Beglobėms miesto katėms pakvipo kaimu(20)

Margarita RIMKUTĖ | margarita@kurjeris.lt

2012-06-19 11:33
Jovitos Strikaitienės nuotrauka

Miestietišką gyvenimo būdą pamėgusias kates gyvūnų globos organizacija „Lesė“ planuoja „perkraustyti“ į Sigito Klymanto, Lietuvos gyvūnų globos draugijos pirmininko, sodybą Rūgalių kaime. Jovitos Strikaitienės nuotrauka

Neseniai buvo išardyti greta „Maximos“ už prekybinių kioskų iš putplasčio dėžių savavališkai įrengti namai katėms. Prieš savaitę seniūnijos nurodymu veterinaras Tomas Bartušis pagavo keturias kates. Dviem surasti šeimininkai, dvi utilizuotos, likusias beglobes dar ketinama gaudyti.

 

Tikimasi, kad išsilakstys

 

Kad katės bus gaudomos, sužinota iš Viktorijos Naujokaitės, gyvūnų globos organizacijos „Lesė“ filialo Tauragėje steigėjos. Mergina socialiniame tinklalapyje „Facebook“ išplatino pranešimą, kad reikia paimti globoti 10–14 kačių ir reikalinga finansinė parama. Penktadienio rytą sugautos keturios katės, dvi iš jų užmigdytos, nes buvo sergančios, kitoms dviem šeimininkus surado veterinaras T.Bartušis.

Pakalbintas už beglobių gyvūnų gaudymą mieste atsakingas T.Bartušis sakė likusias planuojantis šį mėnesį gaudyti pakartotinai, tačiau kol kas tikimasi, kad nešeriamos jos išsilakstys. Žiemą nežinomos kačių „šeimininkės“ iš putplasčio statyti namai sugriauti, aplinkiniams prisakyta nepalikinėti gyvūnams ėdesio.

 

Paprašė „Maxima“

 

Užbaigti „kačių namų“ reikalą nusprendė „Maxima“, prie kurios pastato sienos ir buvo sukrautas keturių aukštų daugiabutis katėms. Virginijus Žilius, miesto seniūnas, pasakoja dar prieš „Tauragės dienas“ gavęs raštą, kuriame „Maxima“ prašo pasirūpinti, kad gyvūnų šioje vietoje neliktų.

– Kur matyta, kad valstybinėje žemėje kates augintų. Tegul tas būdeles stato savo namuose ir augina kates ten. Tai antisanitarinės sąlygos. Aplink prekiaujama maistu, – kalbėjo seniūnas.

 

Kioske – higienos reikalavimų pažeidimai

 

Pernai Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), nustačiusi higienos reikalavimų pažeidimų, nubaudė vieną iš prie „Maximos“ stovinčių, konditerijos gaminiais ir kitais maisto produktais prekiaujančių kioskų.

– Kaip vienas trūkumų buvo nustatyta, kad prie prekybinio kiosko šeriamos katės, jaučiamas nemalonus specifinis kvapas, todėl neišvengiama taršos dėl gyvūnų rizikos, – pasakojo Ela Dovgienė, Tauragės VMVT viršininko pavaduotoja.

Prekybinio kiosko veikla buvo laikinai sustabdyta, nurodyta kreiptis į Tauragės rajono savivaldybės administraciją bei seniūniją su prašymu sugaudyti beglobes kates. Po poros savaičių Tauragės VMVT tarnyba už nevykdomus nurodymus įmonei surašė administracinio teisės pažeidimo protokolą ir Tauragės rajono apylinkės teismo nutarimu skyrė 150 Lt nuobaudą.

„Kačių namai“ kainuoja ir mums, mokesčių mokėtojams. Už penktadienį pagautų keturių kačių  laikymą, šėrimą ir kitas išlaidas T.Bartušiui seniūnija mokės 260 litų. Pagal sutartį už vieną pagautą gyvūną veterinarui mokami 65 litai.

 

Perkeltų kates į kaimą

 

Brangiai kiosko savininkui ir seniūnijai kainuojančios katės jau apie aštuntą ryto ir net dieną tupi ant „Maximos“ laiptų. Kartą jų suskaičiavau apie penkiolika. Šią savaitę V.Naujokaitė sakė jų ryte pastebėjusi tik dvi. Tačiau blogiausia, kad ji rado ir numestą gabalėlį žalios mėsos. Kažkas kates šeria toliau, taip jas skatindamas likti vietoje. Tačiau „Lesės“ atstovybės Tauragėje steigėja turi atsarginį planą: jei katės neišsilakstys ir bus sugaudytos, jų gyvenamąja vieta galėtų tapti Sigito Klymanto, Lietuvos gyvūnų globos draugijos pirmininko, sodyba Rūgalių kaime. „Lesė“ su juo bendradarbiauja. Ten jos papildytų trijų panašaus likimo Jurbarke pagautų utilizuoti pasmerktų kačių kompaniją.

– Yra gyvūnams pritaikytos patalpos. Be tų trijų kačių, šiuo metu ten gyvena operacijos laukiantis šarpėjų veislės šuniukas be akies ir maišytos veislės kalytė. Dar turime vilties gauti patalpas katėms laikyti ir mieste, tačiau apie tai dar anksti kalbėti, – planais dalinosi V.Naujokaitė.

 

Prašo sterilizuoti ir kastruoti savo augintinius

 

Tačiau globoti paimamoms katėms reikia maisto, kraiko, vaistų ir nemažus pinigus kainuojančio sterilizavimo. Kačių išlaikymui renkamos lėšos. Pasak V.Naujokaitės, į socialiniame tinklalapyje paskelbtą pranešimą-prašymą paaukoti pinigų katėms jau atsiliepė keletas žmonių, sąskaitoje – jau 100 litų.

Beglobių gyvūnų likimu besirūpinanti V.Naujokaitė dėkoja už paramą ir ragina visus būti sąmoningus:

– Jei nenori sulaukti savo auginamo gyvūno palikuonių, kuriais vėliau ketini atsikratyti, būtina sterilizacija, kastravimas.

Katinų sterilizavimo kaina, pasak pašnekovės, – 120–150 litų. Jei nuspręstumėte savo globai paimti gyvūną iš „Lesės“, V.Naujokaitė žada pigesnį sterilizavimą pas veterinarę Ligitą Patašienę. Ši paslauga pas šią „Lesę“ remiančią veterinarę kainuotų kur kas pigiau – apie šimtą litų.

Skaityti komentarus (20) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras