Viražai dėl korėjiečių įmonės baigėsi(6)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2011-02-09 07:02

Pastate Pramonės g. 2D dar šį mėnesį pradės veikti LED šviestuvų gamykla. FOTO: Jovita Strikaitienė

Vasario 4 dieną savivaldybės administracijos direktorius Algirdas Mosėjus pasirašė sutartį su patalpų Tauragės dvare nuomos konkursą laimėjusios UAB „LK Development“ iš Vilniaus atstovais. Pasirengimas ją pasirašyti kėlė labai daug klausimų, su šios bendrovės atstovais buvo pasirašytas konfidencialus ketinimų protokolas, savivaldybės administracijai prisiimant nemažus įsipareigojimus.

 

 

Jau ne kartą rašėme, kad UAB „LK Development“ nuo vasaros buvo pristatinėjama kaip korėjiečių įmonė, ketinanti Tauragėje steigti LED šviestuvų surinkimo gamyklą, ketinančią investuoti 7 milijonus litų, sukurti 100 darbo vietų. Konkursą dėl 1286,88 kvadratinio metro dydžio patalpų laimėjusi UAB „LK Development“ vietoje nuomos sutarties sausio 22-ąją su savivaldybe pasirašė konfidencialų ketinimų protokolą ir patalpų nuomos sutartį. Korėjiečių bendrovė patvirtino savo ketinimus dėl investicijų ir darbo vietų, o savivaldybė ne tik 90 metų išnuomoja minėtas patalpas už 11 ct/kv. m nuompinigius mėnesiui, bet ir įsipareigojo prie pastato suformuoti 4 hektarų sklypą, savo lėšomis parengti jo detalųjį planą ir į pastatą atvesti visas inžinerines komunikacijas. Bet svarbiausias punktas, į sutartį perėjęs iš ketinimų protokolo, kad savivaldybė sutinka, kad UAB „LK Development“ visas įgytas teises ir pareigas gali perleisti savo užsienio verslo partneriams „LK Green energy“.

Nelabai suprantami viražai – kam ta pakištoji antis – „Development“, jei viską vykdyti turės „LK Green energy“? Ši bendrovė įsteigta Vilniuje praėjusių metų lapkritį, registruota UAB „Gralis“ priklausančiame bute. Jos akcininkai – trys Pietų Korėjos atstovai. UAB „Gralis“ vadovas Gediminas Maškauskas gyrėsi, kad tai jis korėjiečius atvedė į Tauragę, todėl nenuostabu, kad jo bendrovei priklausančiame bute registruota „Green energy“. Ir čia nieko blogo, reiktų tik sveikinti pastangas į Tauragę pritraukti kuo daugiu investuotojų. Tačiau abejonę kelia kiti dalykai – labai jau sudėtingas pastarosios bendrovės kelias į mūsų miestą, abejonių kelia konfidencialus ketinimų protokolas, o labiausiai tai, kad vos susikūrusi bendrovė savivaldybių rinkimuose 10 tūkstančių litų parėmė vienintelį Socialdemokratų partijos Tauragės skyrių. Ar atsitiktinumas, kad šios partijos sąrašo pradžioje yra socialdemokratai meras Pranas Petrošius, savivaldybės administracijos direktorius Algirdas Mosėjus, kiek tolėliau – Gediminas Maškauskas?

Beje, korėjiečių įmonė, tik ne ta, kuri laimėjo nuomos konkursą ir su kuria buvo pasirašyta sutartis, o jos teisių perėmėja „LK Green energy“ redakcijai atsiuntė kvietimą į LED šviestuvų gamyklos atidarymą vasario 17 dieną.

Skaityti komentarus (6) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras