Tarp nuslėpusių teistumą kandidatų – šeši tauragiškiai(21)

2011-02-09 07:34

Iš rinkimų sąrašų pašalinti šeši tauragiškiai. FOTO: Renaldas Malychas

Sekmadienį posėdžiavusi LR Vyriausioji rinkimų komisija iš rinkimų kovos pašalino 233 asmenis, kandidatuojančius į rajono Tarybas, nuslėpusius, kad dar nebaigė atlikti bausmės pagal teismo nuosprendį arba nenurodė, kad teismo buvo pripažinti kaltais. Dar 62 asmenys, kurie buvo teisti užsienyje dar iki nepriklausomybės Lietuvoje atkūrimo – 1990 metų kovo 11-osios –  ir nenurodė teistumo, liko laukti VRK verdikto. Visų šių asmenų sąrašai paskelbti VRK tinklalapyje.

 
 

Pirmajame sąraše įrašyti ir penki tauragiškiai. Tai Socialdemokratų sąraše šeštoji įrašyta Danutė Naujokienė, Tėvynės sąjungos-Krikščionių demokratų sąraše tryliktuoju numeriu įrašytas Kęstutis Petkus, partijos „Tvarka ir teisingumas“ kandidatai Adulis Tunaitis ir Mindaugas Urbutis (rinkimų sąraše jie įrašyti 28-uoju ir 43-uoju numeriais). Pagėgiuose Darbo partijos sąraše yra du tokie asmenys – Algimantas Skrodlys ir Gintautas Šeputis.

Daugiausia tokių asmenų – Vilniaus miesto rinkiminiuose sąrašuose – 15, Kauno miesto – 10. Neatsilieka ir rajonai: Elektrėnų – 10, Kalvarijos ir Telšių – po 9, Utenos, Prienų ir Šilutės – po 8.

Pagal partijas šiame sąraše „pirmauja“ partija „Tvarka ir teisingumas“ – įrašyti 48 tokie asmenys. Galbūt todėl partijos prezidiumas tokius asmenis pašalino iš partijos. Antrąją vietą užima Darbo partija – 25 tokie kandidatai.

Dėl to, kad iš sąrašų buvo išbraukta dalis kandidatų, kai kurių partijų skyriai nebegalės dalyvauti savivaldos rinkimuose, nes juose nebeliko reikiamo skaičiaus kandidatų – pusės tiek, kiek renkama Tarybos narių. 

Vyriausioji rinkimų komisija nerimauja, kad šių rinkimų sąrašuose itin daug teistų asmenų, kurie nuslėpė teistumą. Teistumo nenuslėpusieji kandidatai galės dalyvauti rinkimuose, jei apie jų teistumą bus informuoti rinkėjai.

Antrajame sąraše – asmenų, teistų užsienyje iki nepriklausomybės atkūrimo – tik vienas tauragiškis – Gediminas Sakalauskas. Jis Liberalų ir centro sąjungos sąraše įrašytas 23-uoju numeriu.

Daugiausiai teistų užsienyje partijos „Tvarka ir teisingumas“ ir Valstiečių liaudininkų sąrašuose – po penkis, po keturis – Liberalų sąjūdžio, Naujosios sąjungos, Liberalų ir centro sąjungos, Socialdemokratų, Liaudies, Darbo partijų sąrašuose. Daugiausiai užsienyje teistų asmenų Kauno (7) ir Panevėžio miestų (6) rinkiminiuose sąrašuose.

Skaityti komentarus (21) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras