Politikas: „Geriau protingai patylėti, negu kvailai išsišokti“(12)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2011-02-08 06:38

Dėl 25-ių Tauragės rajono savivaldybės tarybos mandatų rinkimuose sisikaus 269 kandidatai. FOTO: Renaldas Malychas

Iki rinkimų į savivaldybes lieka vis mažiau laiko, artėja momentas, kai rinkėjai turės apsispręsti, už ką balsuoti. Ką jie rinksis: partiją, kuria besąlygiškai pasitiki, ar kurios sąraše ras daugiau aktyvių politikų?

 
 

„Tauragės kurjeris“ pakalbino keletą ne pačių aktyviausių, per kadenciją nė karto, kartą  ar porą kartų pasisakiusių rajono Tarybos narių ir vieną aktyviausių. Šių žmonių, kurie vėl pretenduoja būti išrinkti, paprašyta atsakyti, kaip jie vertina Tarybos narių aktyvumą posėdžiuose, ką ketina nuveikti, jei bus išrinkti.

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ narė Rasa Kancevyčienė, Tarybos nare tapusi tik praėjusių metų balandį, posėdžiuose kalbėjusi tik vieną kartą, ne pirmą kartą dalyvaujanti rinkimuose, partijos rinkimų sąraše yra ketvirta.

– Man pritrūko laiko Taryboje labiau pasireikšti. Aktyvesnė buvau Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos komitete, kurio nare esu išrinkta. Man artimos socialinės problemos, nes dirbu socialine darbuotoja, esu gestų vertėja. Jeigu rinkėjai manimi pasitikės, norėčiau vėl dirbti Taryboje, būti to paties komiteto narė. Manau, kad žmonėms nemažai galiu padėti sprendžiant socialinius klausimus, ypač kai reikia padėti įveikti biurokratinę sistemą, – sakė R.Kancevyčienė, savivaldybės Socialinių paslaugų centro darbuotoja.

Tėvynės sąjungos-Krikščionių demokratų partijos narė Virginija Rudienė, antrą kartą išrinkta į rajono Tarybą, pirmąkart – 1997 metais, per kadenciją posėdžiuose kalbėjusi tik du kartus, dabar šios partijos rinkimų sąraše yra penkiolikta.

– Gal ir reikėtų būti aktyvesnei, bet mes daugiau išsikalbame komitetų posėdžiuose. Esu Aplinkosaugos, turizmo ir ryšių su užsieniu komiteto narė, nors ir ten nesu tarp aktyviausių, bet savo nuomonę turiu. Nemanau, kad labai daug lemia kalbėjimas, aš savo poziciją išreiškiu balsuodama. Nesitikiu būti išrinkta į Tarybą, todėl jokių planų nekuriu, – teigė Profesinio rengimo centro darbuotoja Virginija Rudienė.

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ narys Pranas Dirginčius, pirmą kartą dalyvavęs rinkimuose ir išrinktas Tarybos nariu, per kadenciją posėdžiuose kalbėjęs tik du kartus, partijos rinkimų sąraše yra trečias.

 – Tarybos posėdžiuose nebuvau aktyvus, labiau reikšdavausi Kaimo reikalų komiteto posėdžiuose. Manau, kad reikėtų būti aktyvesniam, bet tai mano pirmoji kadencija, nespėjau įsivažiuoti, taip sako ir kiti mažiau patyrę kolegos. Be to, manau, kad geriau vieną kartą protingai patylėti, negu kartą kvailai išsišokti. Jei būčiau išrinktas, vėl norėčiau dirbti tame pačiame komitete, nes kaimo gyvenimą išmanau, pats turiu ūkį, – kalbėjo P.Dirginčius, Kultūros rūmų darbuotojas.

Tėvynės sąjungos-Krikščionių demokratų partijos atstovas Klemensas Paulius Tarybos nariu renkamas nuo 2000 metų, per pastarąją kadenciją Tarybos posėdyje pasisakęs tik kartą, partijos sąraše yra aštuntas.

– Esu Kaimo reikalų komiteto narys, ten mes daugiau diskutuojame, ginčijamės. Džiaugiuosi, jog pavyko pasiekti, kad mokestis už žemę būtų sumažintas, taip palengvinta žemdirbių dalia. Kaip senas Tarybos narys galiu pasakyti, kad mažiau ginčų Taryboje – ir teigiamas dalykas, seniau  užvirus ginčams posėdžiai baigdavosi po darbo valandų, o dabar dažniausiai spėjame visus klausimus apsvarstyti iki pietų pertraukos. Nežinau, ar būsiu išrinktas. Jei išrinktų, vėl norėčiau dirbti Kaimo reikalų komitete. Man, kaip ilgamečiam melioratoriui, rūpi kaimo žmonių gyvenimas, tai, kad nelengvai sprendžiami melioracijos bei kiti reikalai, – sakė pensininkas K.Paulius.

Liberalų ir centro sąjungos narė Iveta Skurvydienė, į Tarybą išrinkta pirmą kartą, iš eilinių Tarybos narių pati aktyviausia – per kadenciją posėdžiuose kalbėjo 68 kartus, pateikė nemažai sprendimų projektų pataisų, partijos rinkimų sąraše ji ketvirta.

– Aš manau, kad žmogus, einantis į Tarybą, turi būti aktyvus, jam turi labai rūpėti tai, kas čia svarstoma, kokie sprendimai priimami. Kas nori dirbti, tas susiranda, ką veikti. Tik balsuotoju būti neįdomu. Man įdomu dirbti Taryboje, dalyvauti Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos komiteto veikloje, nes čia nagrinėjamos problemos man suprantamos ir artimos. Šis komitetas neblogai dirba. Bet ne visi komitetai aktyvūs. Tai pasakytina apie Aplinkos apsaugos, turizmo ir ryšių su užsieniu komitetą. Jei būčiau išrinkta, norėčiau dirbti tame pačiame komitete, nes esu sukaupusi nemažai žinių ir patirties. Gyventojų sveikatos problema labai opi, sveikatos programos vykdymos nepakankamai, – dalinosi mintimis gydytoja I.Skurvydienė.

Skaityti komentarus (12) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras