Ministras - gimtinėje(25)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2011-02-04 08:48

Kaip ministras Remigijus Šimašius Tauragėje lankėsi pirmą kartą. FOTO: Renaldas Malychas

Vakar po pietų Tauragėje su oficialiu darbo vizitu lankėsi teisingumo ministras Remigijus Šimašius. Tai pirmasis ministro vizitas Tauragėje.

 
 

Pirmiausia svečias lankėsi Tauragės rajono savivaldybės administracijoje ir susitiko su rajono meru Pranu Petrošiumi. Vėliau susitikimas tęsėsi savivaldybės posėdžių salėje, kur ministro jau laukė būrys savivaldybės administracijos padalinių vadovų ir seniūnų. Apie 16 valandą ministras susitiko su Tauragės rajono apylinkės teismo pirmininke Rūta Laurinoniene, dar po pusvalandžio – su teisėjais, jų padėjėjais, notarais, antstoliais, kitais teisininkais.

„Tauragės kurjerio“ žiniomis, po oficialiųjų susitikimų ministras planavo lankytis Kauno kolegijos Tauragės skyriuje ir skaityti studentams paskaitą. Apie tai skaitykite kitame „Tauragės kurjerio“ numeryje.

Kad ir labai skubėdamas, teisingumo ministras sutiko atsakyti į keletą „Tauragės kurjerio“ klausimų. Tauragėje gimęs ir augęs ministras neslėpė, kad pirmiausia atvykęs į Tauragę užsuko į mamos namus. Paklaustas, kas paskatino būtent šiuo metu pasirinkti pirmąjį oficialų kaip ministro vizitą į gimtąjį miestą, R.Šimašius atsakė, jog apskritai nėra linkęs svečiuotis.

– Tikriausiai pastebėjote, kad kaip ministras važinėju labai mažai. Tad ir šitas mano vizitas į Tauragę – pirmasis, žinoma, kaip ministro, nes, kaip čia gimęs ir užaugęs žmogus, svečiuojuosi kur kas dažniau. Šio vizito metu noriu pasižiūrėti, kaip rajono savivaldybės administracijai sekasi bendradarbiauti su teisingumo ministerija. Galvoje turiu projektų rengimą, jų įgyvendinimą, ateities perspektyvas. Taip pat žinau, kad Lietuvoje yra daug bėdų, nesusipratimų teismų sistemoje. Todėl antroji vizito vieta Tauragėje – apylinkės teismas. Nors dėl Tauragės teisėjų darbo nusiskundimų nesu gavęs. Skundai, kaip nekeista, mane pasiekė dėl prokuratūros darbo. Tačiau prokuratūros veikla nėra mano darbo kompetencijoje, – kalbėjo R.Šimašius.

Bene labiausiai ministras išgyvena dėl mūsų mieste „šaknis įleidusios“ kontrabandos mastų ir vis daugiau savo gyvenimus šiai negerovei aukojančio jaunimo. Svečias paneigė, kad teisės studijas rinkosi būtent dėl to, jog jo gimtasis miestas Tauragė nuo seno šalyje garsėja nusikalstamumu.

– Mano jaunystės metais čia vyravo kitokio pobūdžio nusikaltimai. O šiuo metu įsigalėjusi kontrabanda užgožia viską. Tačiau, manau, tai ne tik Tauragės, tai – visos Lietuvos problema. Lygiai taip pat, kaip nusikalstamumo, negalima lyginti ir gyvenimo gerovės. Greičiausiai tiek Tauragėje, tiek visoje šalyje gyvenimo kokybė yra nepalyginamai geresnė nei sovietmečiu. Žinoma, visada gali būti dar geriau. Žinau situaciją Tauragėje kur kas geriau negu kai kas gali pagalvoti – juk mane nuolatos informuoja giminaičiai, pažįstami, draugai. Tad mano siekis – kad visi tauragiškiai, ir ne tik jie, gyventų dar geriau, dar saugiau nei iki šiol, – baigė pokalbį teisingumo ministras R.Šimašius

Skaityti komentarus (25) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras