Vyriausybės atstovo kėdę matuojasi Irena Ričkuvienė(23)

Birutė SLAVINSKIENĖ | birute@kurjeris.lt

2011-10-13 16:34
Renaldo Malycho nuotrauka

Konkursą į Vyriausybės atstovo Tauragės apskrityje pareigas Irena Ričkuvienė laimėjo surinkusi 16,8 balo. Renaldo Malycho nuotrauka

Penktadienį paaiškėjo Vyriausybės atstovas Tauragės apskrityje. Nugalėjusi tris pretendentus, konkursą šioms pareigoms eiti laimėjo Irena Ričkuvienė. Tuo tarpu dvi kadencijas šiame poste išdirbęs, konkurse taip pat dalyvavęs šiuo metu bedarbis Viktoras Kovšovas iš antrojo konkurso etapo buvo išprašytas lauk.

Pretendentai buvo keturi

Jau rašėme, kad LR Ministro pirmininko tarnyba paskelbė konkursą Vyriausybės atstovo Tauragės apskrityje pareigoms eiti, nes baigėsi ketverių metų kadencija. Prašymai ir dokumentai dalyvauti konkurse buvo priimami iki rugsėjo 21 dienos. Dalyvauti jame panoro keturi pretendentai, trys iš jų – tauragiškiai: Viktoras Kovšovas, ėjęs šias pareigas net dvi kadencijas, Albina Urbutienė, Tauragės visuomenės sveikatos centro Darbo organizavimo skyriaus vedėja, dirbusi šį darbą anksčiau, ir Irena Ričkuvienė, Vidaus reikalų ministerijos Regioninės plėtros departamento Tauragės skyriaus vedėja, kurį laiką vadovavusi Tauragės apskričiai.

Ketvirtasis kandidatas buvo jaunas valstybės tarnautojas iš Vilniaus, dalyvavęs iš karto trijuose konkursuose: Vyriausybės atstovo pareigoms eiti Tauragės, Šiaulių ir Klaipėdos apskrityse. Vieną konkursų jis laimėjo ir tapo Vyriausybės atstovu Šiaulių apskrityje.

Ar skųsti – svarstys

Konkurso sąlygose buvo įrašyta, kad į Vyriausybės atstovo Tauragės apskrityje pareigas gali pretenduoti kandidatai, įgiję aukštąjį arba jam prilygintą išsilavinimą, turintys ne mažesnę kaip penkerių metų darbo viešojo administravimo srityje patirtį, jei kandidato išsilavinimas aukštasis universitetinis, jis privalo turėti ne mažesnę nei trejų metų darbo viešojo administravimo srityje patirtį, be to, pretendentai privalo mokėti vieną nurodytų užsienio kalbų: anglų, vokiečių arba prancūzų. Tokio reikalavimo anksčiau nebūdavo.

Būtent pastarasis reikalavimas ir pakišo koją socialdemokratui V.Kovšovui. Pirmąją konkurso dalį – testą – išlaikęs gerai, įvertintas 8 balais, iš antrosios dalies – dalykinio pokalbio, jis tvirtina buvęs išmestas.

– Visus aštuonerius mano darbo šiose pareigose metus buvau reguliarai atestuojamas, mano kompetencija buvo įvertinama gerai arba labai gerai. Per tuos metus tobulinau daugelio sričių žinias, valstybė į mane „investavo“ gal kokius 40 tūkst.litų, ir niekada nebuvo rengiama užsienio kalbų kursų. Anglų kalbą moku tik tiek, kad galiu susikalbėti buitiniu lygiu. Per mėnesį, kuris buvo skirtas pasirengti konkursui, išmokti užsienio kalbą B1 lygiu – tiek, kad galėčiau vesti dalykinį pokalbį, neįmanoma, – pasakojo ilgametis Vyriausybės atstovas. – Visa tai ir išrėžiau komisijai.

Paklaustas, ar ketina konkurso rezultatus skųsti Administraciniam teismui, V.Kovšovas sakė tokią galimybę svarstąs.

Mokėti užsienio kalbą – privalu

Tuo tarpu liberalcentristei I.Ričkuvienei reikalavimas mokėti užsienio kalbą neatrodo keistas. Ji įsitikinusi, kad einant tokias pareigas tai privalu.

– Juo labiau, kad artinasi Lietuvos pirmininkavimo ES laikotarpis, – sakė I.Ričkuvienė, mokanti vokiečių kalbą. – Manau, kad užsienio kalbos žinios tikrai pravers.

Ji konkursą laimėjo surinkusi 16,8 balo.

Ne naujokė

I.Ričkuvienė prisipažino nelabai tikėjusi, kad konkursą laimės, nes, pasak jos, visi kandidatai buvo stiprūs.

Paklausta, kada pradės eiti naujas pareigas, ji sakė:

– Dar neaišku, kadangi pirmiausia dvi savaitės yra skirtos asmens patikrinimui.

I.Ričkuvienė sakė kažko ypatingai naujo Vyriausybės atstovo darbe nesitikinti, juo labiau, kad šiame darbe ji nėra naujokė, savivaldos veikla jai pažįstama.

Ar jos atlyginimas naujajame poste bus didesnis, ji sakė nežinanti, nors pripažino, kad valstybės tarnautojo kategorija aukštesnė.

Vyriausybės atstovas yra ketverių metų kadencijai Vyriausybės skiriamas valstybės tarnautojas – įstaigos vadovas, kuris vykdo savivaldybių administracinę priežiūrą, t.y. prižiūri, ar savivaldybės laikosi Lietuvos Respublikos Konstitucijos, įstatymų ar vykdo Vyriausybės sprendimus. Vyriausybės atstovo tarnyba yra viešasis juridinis asmuo – biudžetinė įstaiga, padedanti Vyriausybės atstovui įgyvendinti teisės aktų jam suteiktus įgaliojimus ir teises. Vyriausybės atstovas Tauragės apskrityje vykdo administracinę priežiūrą Tauragės, Šilalės, Jurbarko rajonuose ir Pagėgių savivaldybėje.

Skaityti komentarus (23) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras