Savivaldos diena – be tarybos narių(7)

Birutė SLAVINSKIENĖ | birute@kurjeris.lt

2011-10-14 09:40
Renaldo Malycho nuotrauka

Pasak Virgenijos Kubilienės, tarybos sekretorės, Vietos savivaldos dienos proga sveikinti tik savivaldybės darbuotojai. Renaldo Malycho nuotrauka

Vietos savivaldos diena Lietuvoje minima nuo 2007-ųjų. Tą dieną Tauragės rajono savivaldybės tarnautojai sulaukė sveikinimų ir apdovanojimų, o kai kurie tarybos nariai pasijuto pamiršti. Jų manymu, taryba, kaip svarbiausias rajono valdžios organas, ir yra savivaldos pagrindas, ir tai, kad jie nebuvo pakviesti, – mažų mažiausiai keista.

Vietos savivaldos diena minėta ir pačioje Tauragės rajono savivaldybėje – tądien buvo atvirų durų diena. Vadovai pasveikino savivaldybės kolektyvą, įteikė padėkas darbuotojams, švenčiantiems darbo sukaktis. Vakare Kultūros rūmuose surengtoje Kultūros centro kūrybinio sezono atidarymo šventėje susirinkusieji pasveikinti ir Vietos savivaldos dienos proga.

Pakalbinti kai kurie tarybos nariai teigia į jokį minėjimą pakviesti nebuvę.

Tarybos narys Raimondas Matemaitis sakė apie jokį minėjimą apskritai negirdėjęs, į jį pakviestas nebuvo, ar kiti tarybos nariai jame dalyvavo, nežinąs. Lygiai tą patį pasakė ir Irena Ričkuvienė – ji irgi negavo jokio kvietimo.

Tarybos narys Robertas Piečia buvo kiek kalbesnis:

– Girdėjau kalbų apie kažkokį minėjimą, tačiau manęs niekas niekur nekvietė. Sakote, kitų opozicijos narių irgi? Ką gi, nelabai gražu, jei tarybos nariai skirstomi pagal partijas. Mūsų tiek nedaug – tik 25, be mero ir vicemero, kurie renginiuose dalyvauja visada, – tik 23. Nei vietos daug užimtume, nei apvalgytume, jei ką... Ką gi, gaila, būčiau mielai sudalyvavęs, juk vis dėlto savivalda ir prasideda nuo tarybos...

Valdančiosios koalicijos narys, vicemeras Silverijus Statkus papasakojo, kaip savivaldybėje pasveikinti darbo sukaktis švenčiantys darbuotojai, Vietos saviveiklos diena paminėta ir Kultūros rūmuose, kūrybinio sezono atidarymo metu, tačiau kodėl nebuvo pakviesti tarybos nariai, vicemeras atsakyti negalėjo, tik patarė atsakymų ieškoti pas tarybos sekretorę.  

Pasak Virgenijos Kubilienės, tarybos sekretorės, tądien sveikinti tik darbuotojai, o tarybos nariai nei kviesti, nei sveikinti, nes... lėšų tam nebuvę skirta.

Keista girdėti tokius argumentus žinant, kad į Kultūros rūmų šventę sugužėjo daugiau nei trys šimtai žmonių, kurie po renginio buvo vaišinami užkandžiais ir vynu.

Skaityti komentarus (7) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras