Padangomis bus galima atsikratyti nemokamai (6)

Eugenijus ŠALTIS

2011-10-28 10:19
Renaldo Malycho nuotrauka

Padangų keitimo bumas jau prasidėjo, tačiau aplinkosaugininkai pavojaus gamtai dar neįžvelgia. Renaldo Malycho nuotrauka

Rudeninis padangų keitimo vajus jau prasidėjo ir tęsis daugmaž visą pirmąją lapkričio savaitę. Kaip žinia, vasarines padangas reikia pasikeisti žieminėmis iki lapkričio 10 dienos, kitaip galima sulaukti baudos nuo 20 iki 40 litų, be to, pasikeitus kelyje jaučiamasi saugiau.

Šiemet žieminių padangų kainos šoktelėjo iki 25 procentų, gali būti, kad ir montavimas šiek tiek brangs. Padangos brangsta kiekvienais metais, nes jų kainos priklauso nuo naftos kainų, tačiau apdairūs vairuotojai jau yra jų įsigiję anksčiau. Tauragiškiai – ypač, nes nemažai jų parvežama iš Prancūzijos, Vokietijos. Jos dažniausiai dėvėtos, bet dar tinkamos važiuoti, būna ir tinkamų restauruotų padangų. O naujų kaina svyruoja nuo 150 iki 350 Lt. Važinėti universaliomis padangomis specialistai nepataria, nes mūsų gamtinės sąlygos tam ne itin tinkamos.

Galima palikti autoservisuose

Nudėvėtos vasarinės padangos, nuimtos nuo automobilio ratų, neretai paliekamos gamtoje, taip ją teršiant. Kaip „Tauragės kurjeriui“ sakė LR Aplinkos ministerijos Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Tauragės rajono agentūros skyriaus vedėjas Romas Jurgelionis, pas mus toks reiškinys kol kas nedažnas, tačiau neleistinose vietose nudėvėtų, pamestų, paliktų padangų jau randama. Aplinkosaugininko teigimu, visi vairuotojai, kurie permontuoja padangas, sudėvėtas, nebereikalingas turi  įstatymišką teisę nemokamai palikti autoservise, kuriame jos buvo pakeistos. Autoservisų savininkai yra sudarę sutartis su komunalininkais ir padangas numatyta tvarka pristato į atliekų surinkimo aikšteles. Tiesiai į sąvartyną nuvežtos sudėvėtos padangos nebus priimtos.

Akcija

Nuo lapkričio 2 iki 19 d. Tauragės rajono savivaldybė kartu su Tauragės regiono atliekų tvarkymo centru organizuoja aplinkosauginę akciją, kurios metu iš gyventojų nudėvėtos padangos nemokamai bus priimamos Tauragės didžiųjų atliekų surinkimo aikštelėje, Paberžių g. 14A.

Skaityti komentarus (6) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras