Dėl prekybos alkoholiu susikirto gyventojų ir verslininkų interesai (2)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2011-10-23 08:04
Jovitos Strikaitienės nuotrauka

Gyventojai nepritarė „Molupis ir Ko“ prašymui. Jovitos Strikaitienės nuotrauka

Praėjusį pirmadienį Gedimino g. 23 gyventojai UAB „Molupis ir Ko“ iniciatyva buvo pakviesti į susirinkimą. Nors name yra aštuoniasdešimt butų (septyni butai paversti komercinėmis patalpomis), į susirinkimą atėjo tik aštuoniolika gyventojų. Tačiau „Molupis ir Ko“ vis tiek nesulaukė gyventojų pritarimo, kad tame name turimose komercinėse patalpose bendrovė prekiautų alkoholiniais gėrimais.

Prieštaravimų ir neaiškumų pinklės

Pagal rajono savivaldybės administracijos nustatytą tvarką norint daugiabučiame name įrengtoje parduotuvėje prekiauti alkoholiniais gėrimais reikia atlikti nemažai „namų darbų“. Vienas jų – gauti  namo daugumos gyventojų pritarimą tokiai prekybai. „Molupis ir Ko“ darbuotojai apsilankė kai kurių gyventojų butuose, gavo parašus, kad jie pritaria prekybai alkoholiu. Tačiau namo tarybos pirmininkė surinko nemažai gyventojų parašų, kad jie tam prieštarauja. Savivaldybės administracijai iškilo dilema, kuriuo raštu ir kuriais parašais remtis sprendžiant, ar leisti prekiauti alkoholiniais gėrimais daugiabučiame name įsikūrusioje parduotuvėje.

Apie susidariusią keblią situaciją gyventojų susirinkime UAB Tauragės butų ūkis direktorė Edita Vaitkutė-Zinkė pasakojo:

– Kilus prieštaravimui, kadangi kai kurie gyventojai buvo pasirašę ir viename, ir kitame sąraše – už ir prieš, kad Gedimimo gatvės daugiabučiame name būtų alkoholinių gėrimų parduotuvė,  savivaldybės administracija nebegalėjo vadovautis nė viena iš pareikštų nuomonių, todėl gyventojai buvo pakviesti į susirinkimą.

Jos teigimu, nuostata, kad alkoholinių gėrimų parduotuvės įrengimui turi pritarti dauguma gyventojų, nėra visiškai aiški.

– Ar tai reiškia, kad tam turi pritarti penkiasdešimt vienas procentas namo butų savininkų ir nuomininkų? Kaip tą nuomonę sužinoti, nes gyventojus sunku sukviesti į susirinkimus? Gal reikia atlikti apklausą raštu? – klausė Tauragės butų ūkio direktorė.

Žadėjo prisidėti prie aplinkos tvarkymo 

Į susirinkimą atėję gyventojai piktinosi: atliekant „Molupis ir Ko“ apklausą neakcentuota, kad ketinama prekiauti ne tik kepiniais, bet ir alkoholiu, todėl jos rezultatai yra neteisingi.

„Molupis ir Ko“ vykdantysis direktorius Jonas Lukošaitis nerimavo, kad gyventojų sutikimas  prekiauti alkoholiniais gėrimais buvo anuliuotas kitais parašais, prašė gyventojų pritarti, kad bendrovė nuosavose komercinėse patalpose galėtų prekiauti ir alkoholiniais gėrimais, primindamas nemažus šios bendrovės nuopelnus miestui: joje dirba apie 400 žmonių, kepami įvairūs gardūs kepiniai.

– Duoną ir kepinius iš tame pačiame name įsikūrusios „Stragutės mėsos“ parduotuvės perkelsime į savo parduotuvę, joje bus galima nusipirkti kitų maisto produktų, norime prekiauti ir alkoholiniais gėrimais, nes prekiauti vien kepiniais neapsimokėtų, – kalbėjo J.Lukošaitis.

Jei gaus gyventojų pritarimą, jis pažadėjo prisidėti prie aplinkos tvarkymo, šaligatvio atnaujinimo.  

Namui kenkia... populiarumas

Gyventojai piktinosi, kad vežant prekes į šiame name įsikūrusias parduotuves laužomi šaligatviai, trikdoma gyventojų ramybė.

Skambėjo susirinkimo dalyvių replikos:

– Tegu būna parduotuvė, bet be alkoholio, arti turime net tris prekybos centrus ir vieną parduotuvę, kur galima nusipirkti svaigalų!

– Parduotuvės šiukšlina aplinką, o jos prižiūrėti nepadeda....

– „Molupis“ duoną turėtų vežti mažesnėmis mašinomis, o ne „furomis“, tada mažiau būtų laužomas šaligatvis!

– Jau ir taip kenčiame dėl šalia esančio turgelio: gatvė apstatyta mašinomis, triukšmas, dulkės, šiukšlės, laiptinės nuolat prišlapinamos...

Priminta, kad „Molupiui ir Ko“ priklausančiose patalpose niekas neprigyja: prekiauta dėvėtais drabužiais, avalyne, buvo įrengta veterinarinė vaistinė, bet viskas gyvavo gana trumpai.

Gedimino g. 23 namas, stovintis patogioje vietoje, vilioja jame kurtis verslininkus, nemaža dalis pirmojo aukšto butų tapę įstaigomis, parduotuvėmis, todėl gyventojai pasigenda ramybės.

Dar neatėjo laikas

Tauragės butų ūkio vadovė neslėpė, kad gyventojų ir verslininkų interesai dažnai nesutampa, kai verslas plėtojamas daugiabučiuose namuose, kyla nemažai nesusipratimų, siūlė gyventojams ir „Molupiui ir Ko“ ieškoti ir rasti sutarimą.

Apklausiant kiekvieną dalyvavusį susirinkime, penkiolika gyventojų pasakė „ne“ svaigalų parduotuvei, trys neprieštaravo, kad tokia parduotuvė būtų šiame name.

Suprantama, kad verslininkai nori racionaliai panaudoti savo patalpas, turėti iš jų naudos, bet jei yra nustatyta tokia tvarka, kad reikia gyventojų pritarimo prekybai alkoholiu daugiabučiame name, nieko nepadarysi.

Negavęs gyventojų pritarimo alkoholinių gėrimų parduotuvei, „Molupis ir Ko“ vykdantysis direktorius J.Lukošaitis pyktelėjęs pasakė:

– Šaligatvį tvarkykitės patys, o duoną vežėm ir vešim didelėmis mašinomis!

Matyt, anot Tauragės butų ūkio vadovės, dar neatėjo laikas tokiai parduotuvei atsirasti šiame name, nors gretimame kartu su „Žemaitijos pieno“ produkcija prekiaujama ir alkoholiniais gėrimais.

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras