Aušrinė Norkienė – tarp Konstitucijos egzamino nugalėtojų(6)

„Tauragės kurjerio“ inform. | info@kurjeris.lt

2011-10-28 07:52
Aušrinės Norkienės asmeninio archyvo nuotrauka

LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Aušrinė Norkienė – po Konstitucijos egzamino nugalėtojų apdovanojimo. Aušrinės Norkienės asmeninio archyvo nuotrauka

Spalio 25-ąją į Prezidentūrą buvo pakviesti dvidešimt septyni Konstitucijos egzamino nugalėtojai, geriausiai pasirodę įvairiose grupėse: teisininkų, teisinio išsilavinimo neturinčių žmonių, įvairaus amžiaus moksleivių, laikiusių egzaminą savivaldybėse ir internetu. Trys iš jų – suaugę žmonės, neturintys juridinio išsilavinimo ir egzaminą laikę savivaldybėse. Viena iš jų – Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Aušrinė Norkienė.

Tarp pakviestųjų buvo dar du tauragiškiai: teisinį išsilavinimą turinti rajono savivaldybės administracijos Juridinio ir personalo skyriaus vyriausioji specialistė Lilija Mockienė bei internetu egzamine dalyvavęs, šiuo metu nedirbantis, aukštąjį išsilavinimą bankininkystės srityje turintis Aurimas Ačas.

Po apdovanojimo iš Prezidentūros grįžusios „Tauragės kurjeris“ pakalbino A.Norkienę.

– Konstitucijos egzamine dalyvavau antrą kartą. Pernai pasiekiau antrą turą, o šiemet pavyko nugalėti. Egzamine dalyvavau, norėdama palaikyti kolegas, savivaldybės darbuotojus, kurie jį rengia. Puikiai žinau, kaip tai svarbu, nes anksčiau man pačiai yra tekę jį rengti. Šiemet egzaminą rengė tarybos sekretorė Virgenija Kubilienė. Kadangi egzaminą organizuoja savivaldybės darbuotojai, nemažai kolegų jaučia pareigą jame dalyvauti. Be to, žinias pasitikrinti naudinga ir įdomu. Manau, laimėti padėjo tai, kad dalyvavau ne pirmą kartą, kad pati esu tokį egzaminą rengusi, be to, domėjimasis Konstitucija, darbas savivaldybėje – įvairias pareigas einu nuo 2007-ųjų, ir net turimas familistikos magistro diplomas – man nesunku buvo atsakyti į klausimus apie Konstitucijos nuostatas dėl šeimos, – atsakė A.Norkienė.

Pasak jos, į testus atsakyti nėra taip paprasta, tenka gerokai pagalvoti, parinkti terminus. Ji teigė nesitikėjusi laimėti, o kai sulaukusi telefono skambučio, kad ją kviečia Prezidentė, sutrikusi. Prezidentė Dalia Grybauskaitė, pasveikinusi visus Konstitucijos egzamino nugalėtojus, kiekvienam įteikė Konstituciją su autografu, Teisingumo ministras Remigijus Šimašius – po šiai ypatingai progai skirtą suvenyrą.

Skaityti komentarus (6) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras