Aplūžusio pastato šeimininkas neatsišaukia(1)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2011-01-14 05:23

Galų gale rajono Tarybos sprendimu griūvantis buvusių kareivinių pastatas Vytauto g. 139  įrašytas į bešeimininkio turto apskaitą. FOTO: Jovita Strikaitienė

Po rekonstrukcijos Vytauto gatvės atkarpa iki Aerodromo gatvės turėtų pasikeisti neatpažįstamai, rekonstruojamas ir stadionas. Tačiau negreitai kas nors pasikeis priešais jį esančiame sklype, kur stovi senas aplūžęs buvęs karinio dalinio pastatas.

 

 

Apie jį kalbama ir rašoma kelinti metai, bet niekas nesikeičia. Kebeknė buvo padaryta prieš keliolika metų, kai senas medinis pastatas Vytauto g.133 buvo parduotas be žemės sklypo, nugriovimui. Neoficialiomis žiniomis, nes nėra jokių dokumentų, jį įsigijo tuometinis miesto meras Jonas Šeputis, vėliau išsikėlęs gyventi į Alytaus rajoną. Pastatas bei buvo griaunamas, nei siekiama jį įteisinti, neprižiūrimas griuvo. O valdininkai (pirma – apskrities viršininko administracijos, vėliau – rajono savivaldybės) nesugebėjo savininko surasti ir pareikalauti, kad jis pavojingą pastatą nugriautų.

Pernai bandyta problemą spręsti svetimomis rankomis – savivaldybės administracija siūlė pastatą griauti Mokesčių inspekcijai, kuriai 2007 metais toje vietoje 99 metams buvo išnuomotas sklypas pastatui statyti. Kol kas dėl krizės statybų neplanuojanti Mokesčių inspekcija nesutiko imtis  tvarkyti svetimą turtą, todėl toliau reikalus vėl teko spręsti savivaldybei.

Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausiasis specialistas Modestas Rudys „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad nebuvo jokio pagrindo ieškoti pastato tariamo savininko, nes apie tai nėra jokių dokumentų, todėl nuspręsta siekti, kad pastatas būtų pripažintas bešeimininkiu. Jis parašęs raštą Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriui, kad būtų pradėta šio turto pripažinimo bešeimininkiu procedūra.

Praėjusių metų lapkričio mėnesį Taryba priėmė sprendimą, kad pastatas Vytauto g.133 būtų įrašytas į bešeimininkio turto apskaitą. Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėja Genovaitė Pukelytė „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad turto pripažinimo bešeimininkiu procedūra ilga – trunka maždaug metus, todėl Tarybos sprendimo dėl to galima tikėtis tik šių metų gale.

– Po Tarybos sprendimo dėl pastato įrašymo į bešeimininkio turto apskaitą turime tris kartus apie tai dėti skelbimus į spaudą. Vienas skelbimas jau buvo išspausdintas, bet niekas neatsiliepė. Skelbimus dėsime dar du kartus, jeigu po to niekas nepareikš pretenzijų į pastatą, Taryba galės priimti sprendimą, paskelbiantį pastatą bešeimininkiu. Tuomet jo griovimu turės rūpintis savivaldybės administracija, – aiškino G.Pukelytė.

Skaityti komentarus (1) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras