Miesto grindinių akmenys niekur nedings(6)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2011-08-26 07:21
Žydrūnės Jankauskienės nuotrauka

Jurbarko gatvės dalis dar tebėra grįsta senais akmenimis. Autorės nuotrauka

Rekonstruojamų gatvių gyventojai vis nerimauja, kur dingsta ir kam yra naudojamos panaudotos šaligatvių plytelės bei akmenuotų grindinių akmenys. Miesto valdžia nuramina – viskas yra naudojama tikslingai.

Į „Tauragės kurjerio“ redakciją kreipęsis tauragiškis piktinosi, kad kažkas vagia visų mūsų turtą – senus akmenis, kuriais kažkada buvo grįstos miesto gatvės.

– Aš manau, kad šito neturėtų būtų. Pamenu, kažkada jau buvo iškeltas šis klausimas, bet man kaip piliečiui ir savo miesto mylėtojui vis tiek neramu – kas ir kam naudoja visų mūsų turtą. Prieš kurį laiką remontininkai buvo aptikę, jog akmenimis grįstas kažkada buvo Tremtinių kelias. Dabar akmenys išlindo nuvalius asfalto dangą nuo Jurbarko gatvės grindinio. Teiravausi meistrų, kur akmenis gabens. Sakė, kad veš į „Dunokus“, o išaušus rytui specialiai paskambinau į nurodytą bendrovę ir sužinojau, kad jokių akmenų ten nebėra. Tad kur jie per naktį dingo? – teiravosi skaitytojas.

UAB „Dunokai“ direktorius Alvydas Lapinis nuoširdžiai nustebo, kad miesto turto ieškoma jo vadovaujamoje įmonėje. Dar daugiau, bandoma jiems suversti visa, kas ką mieste padarė arba nepadarė.

– Mūsų įmonė gatvių rekonstrukcijomis neužsiima. O tai reiškia, kad jokio panaudoto turto mes nei turime, nei jo naudojame. Net nesandėliuojame. Miesto seniūnija, ardant mieto šaligatvius, buvo prašiusi vietos, kur galėtų palaikyti tvarkingai ant padėklų sukrautas šaligatvių plyteles. Tačiau apie grindinių akmenis pirmąkart girdžiu, – vakar ryte kalbėjo A.Lapinis. 

Šiuo metu atostogaujantį miesto seniūną pakeitęs jo pavaduotojas Juozas Buikys taip pat apie akmenis išgirdo pirmą sykį. Tačiau jau prieš pietus valdininkas žinojo ir kas juos kasa, ir kur veža, ir kodėl taip daro.

– Geriamo vandens ir nuotekų tinklų plėtros darbus Jurbarko gatvėje vykdo UAB „Edrija“. Klaipėdiečiai akmeninį grindinį veža į prie „Dunokų“ esančią aikštelę. Tačiau tai tik laikina grunto saugojimo vieta. Kadangi akmenys verčiami su smėlio ir žvyro priemaišomis, teks akmenis atrinkti. Po to juos ketinama naudoti kituose statybų objektuose. Lygiai taip pat elgiamės ir su panaudotomis šaligatvių plytelėmis. Esame sudarę sąrašus tų organizacijų, kurios norėtų naudotomis statybinėmis medžiagomis pasinaudoti. Atsižvelgiant į pirmenybę arba būtinumą, skiriame tam tikrą kiekį plytelių. Grindinio akmenys taip pat bus panaudoti pagal paskirtį. Tad gyventojai gali būti ramūs – visų mūsų turtas yra saugiose rankose, – vakar prieš pietus sakė Tauragės miesto seniūno pavaduotojas J.Buikys.

Skaityti komentarus (6) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras