Įgyvendinamas nuotekų projektas įkalino namuose(0)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2011-08-26 07:16
Jovitos Strikaitienės nuotrauka

Išklausyti gyventojų skundų atvyko UAB „Tauragės inžinerinių tinklų statyba“ technikos direktorius Gediminas Grikšas, savivaldybės Kaimo reikalų vyr.specialistas Reinoldas Volbikas, seniūnė Danguolė Jatautienė ir savivaldybės administracijos direktorius Algirdas Mosėjus. Autorės nuotrauka

Vakar rytą susitikti su Dacijonų kaimo Sodų ir Serbentų gatvių gyventojais, kurie įgyvendinant nuotekų plėtros projektą liko atkirsti nuo namų, buvo atvykę savivaldybės administracijos direktorius Algirdas Mosėjus, Kaimo reikalų skyriaus vyriausiasis specialistas Reinoldas Volbikas, Tauragės kaimiškosios seniūnijos vadovė Danguolė Jatautienė, nuotekų tinklų plėtros projektą įgyvendinančios UAB „Tauragės inžinerinių tinklų statyba“ technikos direktorius Gediminas Grikšas.

– Mes statybininkų gražiuoju prašome dirbti sparčiau ir sudaryti sąlygas privažiuoti prie savo namų. Jei taip būtų nutikę, kol dar buvome nepašienavę, ūkininkai statybininkus būtų gyvus suėdę, – kalbėjo Andžela Mickūnienė.

Romas Venckaitis reikalavo kuo greičiau užbaigti numatytus darbus, kad žmonės nebūtų atkirsti nuo savo namų.

– Mano žmona – medikė, pasakykite, kaip jai pas ligonį nuvažiuoti? Kiek tai gali tęstis? – klausė jis.

Viena moteris nerimavo, kad jos neįgali duktė dar ilgai vežimėlyje bus įkalinta namuose, o juk tuoj pat rugsėjis. Kita baiminosi, kad negali pakviesti medikų sunkiai sergančiai mamai. Žmonės ragino kuo greičiau atstatyti jau baigtas kasinėti gatves, o nelaukti, kol bus baigtos visos gatvės.

Kažkas iš atėjusiųjų replikavo:

– Geriau jau būtume apsiėję be tų nuotekų tinklų, kad dabar turime šitaip vargti.

Dacijonai ilgokai buvo keistos situacijos įkaitais: gyvenvietėje prieš keletą metų už SAPARD fondo lėšas buvo įrengtas tik vandentiekis. Dabar pagal Nemuno žemupio projektą šiame kaime tiesiami nuotekų tinklai. Galbūt dėl to gyventojams trūksta kantrybės nepatogumus vėl iš naujo kęsti.

G.Grikšas patikino, kad darbai eina į pabaigą.

– Reikėjo nutiesti kilometrą du šimtus metrų nuotekų tinklų. Kilometrą nutiesėme, liko tik du šimtai metrų. Blogiausia, kad nuolat lyja lietūs, be to, šiuo metu mes dirbame pačioje žemiausioje Dacijonų kaimo vietoje, – aiškino G.Grikšas.

Darbo sąlygos nepavydėtinos. Matėme, kaip buldozeris iš vandens „graibė“ molį ir stumdė jį. Vietoje laukiamo rezultato – molio košė ir į kaimynines sodybas tekantis vanduo.

Savivaldybės atstovai su G.Grikšu sutarė, kad statybininkai iškas griovį vandeniui nuleisti ir paragino skubėti baigti projektą.

Tačiau gyventojai perspėjo, kad griovys nebūtų labai gilus, nes per potvynius į jų sodybas tekės Šešuvies vanduo. Ši problema juos ir taip nuolat vargina.

Savivaldybės atstovai pažadėjo penktadienį Dacijonuose vėl apsilankyti, kad įsitikintų, kaip statybininkai lengvina gyventojams susidariusią nemalonią situaciją.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras